Każda komórka naszego organizmu aby żyć musi oddychać. Im lepiej się jej oddycha, tym będzie ona lepszym budulcem. Im lepszy budulec… tym trwalsza budowa. Bardzo nam zależy, aby skóra była mocna, zdrowa i piękna, dlatego warto również zadbać o to, aby jej się dobrze oddychało. Do tej pory wiele słyszeliśmy o kwasie hialuornowym, l-polimlekowym, polikaprolaktonie, hydroksyapatycie wapnia, atelo kolagenie itd… itd… w przeróżnych postaciach, formach i technikach zabiegowych. Zimą 2016 roku w Juwenie pojawi się coś zupełnie nowego – nasza skóra nabierze powietrza pełną piersią dzięki bursztynianowi!

Jak działa bursztynian?

Powtórzmy raz jeszcze: Każda komórka naszego organizmu aby żyć musi oddychać. Struktury odpowiedzialne za ten proces to mitochondria wewnątrzkomórkowe. Odbywa się w nich skomplikowany proces przetwarzania dostarczanych do organizmu substancji odżywczych w życiodajną energię. Bursztynian jest specyficznym sensorem tlenu w komórce i pomaga uruchomić specyficzne, alternatywne szlaki, pobudzające komórkę do wzrostu w środowisku o niskim stężeniu tlenu, przez co zwiększa odporność komórek na niedotlenienie. Bursztynian w stężeniach fizjologicznych zapobiega uszkodzeniom genomu (DNA i RNA) i lipidów błon komórkowych dzięki czemu przeciwdziała niedotlenieniu i degeneracji tkanek podczas starzenia skory. Aktywizuje naturalny metabolizm komórkowy: poprawia oddychanie komórkowe, transport jonów, zwiększa produkcję energii w postaci ATP, reguluje procesy życiowe w obumierających tkankach ze zwolnionym metabolizmem i przywraca utracone funkcje życiowe. Hamuje niedotlenienie i degenerację tkanek. Wykazuje silne działanie przeciwutleniające, ponieważ efektywnie blokuje wolne rodniki. Dodatkowo regeneruje skórę – poprawia jej teksturę i wygląd, zwiększenia elastyczność i sprężystość. Wpływa pozytywnie na różne komórki, w tym fibroblasty przez co stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Poza tym preparat wpływa na mikrokrążenie w skórze, zwiększając dostawę tlenu do tkanek.

Doskonały duet

Bursztynian sodu po raz pierwszy został zamknięty w preparacie Xela Rederm®. Ale oprócz bursztynianu sodu te preparaty zawierają także znany nam doskonale kwas hialuronowy. Bursztynian sodu jest aktywnym składnikiem preparatów, natomiast kwas hialuronowy wspomaga jego działanie dzięki przywracaniu równowagi wodnej. Kwas hialuronowy daje wzmocnienie własności podporowych i zwiększenie sprężystości skóry, efekt liftingu i wygładzenie drobnych zmarszczek. Połączenie działania regulującego procesy oddychania w komórkach, blokowanie wolnych rodników oraz nawilżenia komórek nazywamy redermalizacją… a więcej na ten temat powiemy w kolejnym wydaniu Juwena Excellence, gdy Xela Rederm w postaci preparatu zarówno do mezoterapii jak i do wypełniania i modelowania tkanek na dobre zawita w Juwenie.

Skomentuj!

komentarze

Share →
Powrót