Na czym polega skleroterapia?

Skleroterapia to nieoperacyjna metoda leczenia żylaków i naczynek. Jest to zabieg bez cięcia i blizn. W czasie zabiegu żyły są nastrzykiwane środkiem obliterującym, który drażni ścianę wewnętrzną naczynia i uaktywnia procesy zapalne. Prowadzi to do zwłóknienia i trwałego zarośnięcia światła żyły. Prawidłowe krążenie odbywa się poprzez głębiej położone, zdrowe naczynia żylne.

 • Zabieg jest praktycznie bezbolesny i trwa ok. pół godziny.
 • Na jednej sesji leczona jest jedna kończyna.
 • Zabieg na tej samej okolicy wykonujemy ponownie po minimum 3 tygodniach.

Zabieg skleroterapii skłąda się z kilku, kilkunastu wstrzyknięć leku ( np. aetoksysklerolu) cienką igłą do zmienionych chorobowo naczyń żylnych, a następnie założenia opaski uciskowej, bądź specjalnej pończochy.

Bezpośrednio po zabiegu zalecany jest spacer, a przez następne dni wskazane jest noszenie opaski uciskowej, utrzymującej prawidłowy przepływ żylny. Zapobiega to również powstawaniu nowych zmian. Czasem leczenie wymaga kilku serii w zależności od stopnia zaawansowania zmian.

 

4 Responses to skleroterapia

 1. Angelika pisze:

  Witam. Pisze w sprawie zabiegu skleroterapii. Czy cena jest taka jak w cenniku na nogi czy zależy od rodzaju naczynek?? Bardzo bym chciała aby pajączki na nogach zniknęły ponieważ jest to bardzo nie przyjemne. Czy u Państwa są jakieś zapisy? Proszę o kontakt.

  • Katarzyna pisze:

   Witam Pani Angeliko, cena zabiegu sklerotyzacji dotyczy jednej kończyny. Zatem jeżeli problem naczyniowy dotyczy obu nóg to wówczas całkowity koszt terapii to 700 zł. Jednak nie zawsze udaje się zamknąć wszystkie naczynia jednorazowym zabiegiem, dlatego niekiedy zachodzi konieczność powtórzenia terapii. Do ceny zabiegu należy także doliczyć koszt pończochy uciskowej tj. 50 zł na jedną nogę. Zabiegi sklerotyzacji wykonuje się jednorazowo na jednej kończynie, nie można przeprowadzić zabiegu na obu nogach jednocześnie. Należy również umówić termin z odpowiednim wyprzedzeniem. Obecnie zabiegi sklerotyzacji są dostępne w gabinecie w Gliwicach oraz Katowicach. W przypadku kiedy problem dotyczy większej okolicy i dużej ilości naczyń należy na wizytę zabrać aktualny wynik badania doplerowskiego. Pozdrawiamy.

 2. Anna Gorecka pisze:

  Witam czy przy skleroterapii można wykonywać zabiegii z zakresu medycyny estetycznej np osocze bogatobiałkowe

  • Katarzyna pisze:

   Witam Panią, w sprawie konsultacji oraz informacji na temat zabiegów prosimy o kontakt bezpośrednio z Centralą Rejestracją: 32 787 71 71. Pozdrawiamy i zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

estetyczna

ogolna

dermatochirurgia

dermokosmetyka