Dermatologia i laseroterapia estetyczna

Dermatologia i laseroterapia estetyczna to terapie anti-aging, które mogą działać profilaktycznie lub leczyć już istniejące zmiany na skórze związane z procesami starzenia się skóry.

Wśród procedur anti-aging mieszczą się między innymi takie zabiegi jak mezoterapia, usuwanie zmarszczek czy lifting twarzy bez skalpela. Zabiegi z zakresu dermatologii i laseroterapii estetycznej są bezinwazyjne i na ogół nie wyłączają pacjenta z codziennej aktywności. Pozwalają skutecznie dbać o zdrowie i kondycję skóry, a jednocześnie zmniejszyć widoczność lub wyeliminować oznaki upływającego czasu, lecząc efekty starzenia się skóry.

Jakie terapie stosują specjaliści gabinetów Juwena?

Pierwsza wizyta u naszego dermatologa estetycznego to wsłuchanie się w Twoje oczekiwania i ustalenie, na podstawie wieloletniego doświadczenia, najlepszej drogi do ich spełnienia.

Oczekiwania

Konsultacja rozpoczyna się od rozmowy na temat Twoich oczekiwań względem terapii. Kiedy lekarz przeprowadzi wywiad i zbada skórę zapozna Cię z możliwościami leczenia.

Wywiad

Terapie estetyczne to oczywiście terapie medyczne, dlatego też wykonanie ich musi być poprzedzone dokładnym wywiadem lekarskim, w czasie którego lekarz rozpoznaje wskazania i przeciwwskazania do konkretnych terapii. Jest to niezmiernie ważna część każdej konsultacji, która wymaga również bardzo szerokiej wiedzy na temat potencjalnych terapii.

Diagnoza

Terapia estetyczna to kompleksowe podejście nie tylko do piękna, ale również zdrowia skóry. Dlatego, choć często pacjenci oczekują jedynie estetycznej diagnozy skóry, lekarz dermatolog estetyczny przeprowadza kompleksową diagnozę, zapoznając się z Twoją skórą pod kątem anti-aging, ale również bada, czy skóra jest zdrowa i czy nie trzeba wprowadzić najpierw innych terapii stricte medycznych.

Plan zabiegowy

Ostatnim elementem konsultacji jest zaproponowanie odpowiedniego planu zabiegowego. Jest on dostosowany zarówno do oczekiwań pacjentów, pory roku, jak również do możliwości zdrowotnych. Lekarze Juweny dysponują tak szerokim wachlarzem terapii, iż mogą zaproponować rozwiązania anti-aging również pacjentom wymagającym szczególnego planu zabiegowego, np. chorującym na cukrzycę. Zwykle propoują pacjentom kilka alternatywnych rozwiązań terapeutycznych.

W Polsce terapie estetyczne nie są refundowane dlatego plan zabiegowy zawiera również dokładną wycenę, tak, aby pacjent mógł podjąć świadomą decyzję dotyczącą terapii. (edit)

Istnieje 5 specjalnych punktów na Twojej twarzy. Punktów, które naukowcy wyszukali po to, by zintensyfikować i maksymalnie wykorzystać dobroczynne działanie specjalnie przygotowanego preparatu kwasu hialuronowego PROFHILO. 5 punktów, o które pyta coraz więcej kobiet na całym świecie.

Szwajcarskie laboratorium IBSA połączyło opracowanie innowacyjnej formuły kwasu hialuronowego PROFHILO z wyszukaniem specjalnych 5 punktów w okolicy twarzy, gdzie aplikowany preparat z jednej strony deponowany jest zdala od dużych naczyń krwionośnych, a z drugiej może bezpiecznie i skutecznie rozprzestrzeniać się i reagować z tkankami, uzyskując pożądany efekt wypełnienia i liftu. Zabieg jest szybki i nie powoduje zasinień. Wykonuje się go trzykrotnie w określonym odstępie czasu, a podczas terapii osiągamy jednoczasowo efekt remodelingu żuchwy, okolicy jarzmowej i policzka, okolicy przedusznej i brody. Tak to właśnie działa. Tylko 5 małych punktów z każdej strony twarzy, by osiągnąć wielki efekt. 

IBSA wyselekcjonowała z łańcucha kwasu hialuronowego tylko te cząsteczki, które wykazują właściwości remodelujące i kondycjonujące tkanki, ożywiające fibroblasty, keratynocyty oraz adipocyty, a także wykorzystujące właściwości przeciwzapalne. Następnie połączyła te cząsteczki i zamknęła, by pozwalać na ujędrnianie i liftowanie skóry przez podanie preparatu we wspomnianych 5 punktach. Technika podania punktowego dotyczy również obszaru szyi i ciała, gdzie również precyzyjnie wyliczono właściwe miejsca aplikacji preparatu.

INNOWACYJNA FORMUŁA
KWASU HIALURONOWEGO

PROFHILO

APLIKOWANA W SPECJALNYCH PUNKTACH TWARZY

TYLKO 5 WKŁUĆ
po każdej stronie twarzy

REWITALIZACJA • REMODELING RYSÓW TWARZY • NAWILŻENIE

1260 pln

1 zabieg | TWARZ
Zalecana seria 3 zabiegów

UMÓW ZABIEG

32 787 71 71

Piękne, lekko rozchylone, miękkie i powabne, nawet saute wyglądające kusząco… jakie USTA chcesz mieć?

Jednym z podstawowych atrybutów kobiecości są usta. Jeśli oczy są zwierciadłem duszy, to może być ziarno prawdy w badaniach, których wyniki sugerują, że, to jakość naszych ust i ich okolicy decydują o ocenie naszego wieku. Chcemy, żeby miały nie tylko piękny kształt i formę, ale również, aby były miękkie, jak aksamit, o ładnym kolorycie i gładkiej fakturze. W praktycznym wymiarze, na gładkich ustach zdecydowanie lepiej utrzymuje się uwodzicielski kolor błyszczyka, czy szminki. Młody wiek, wygląd, względy praktyczne - to wiele życzeń, ale z pomocą kwasu hialuronowego wszystkie możemy spełnić.

MODELOWANIE & NAWILŻANIE

W terapii czerwieni wargowej stosuje się gęste, żelowe preparaty, które doskonale nawilżają i jednocześnie wypełniając, pozwalając na ewentualne modelowanie tej okolicy. W przypadku faktycznie “małych ust” możemy z powodzeniem łagodnie je powiększać, uzyskując bardzo naturalne efekty. Terapia pozwala z jednej strony na uzyskanie pożądanych rezultatów nawilżenia, czy korekty kształtu, ale również działa profilaktycznie - krótkoterminowo niwelując i zabezpieczając czerwień wargową przed przesuszeniem, a długoterminowo stanowiąc doskonały sposób na przeciwdziałanie starzeniu się tej okolicy.

NATURALNE EFEKTY

Czerwień wargowa, czyli usta to okolica szczególnie wrażliwa i w swym kształcie wyjątkowa. Oczekujemy przewidywalnych, naturalnych i widocznych efektów, ale bez przerysowania. Dlatego też do tej terapii stosuje się preparaty najlepszej jakości. Dzięki temu uzyskujemy naturalne efekty terapii, a zabieg nacechowany jest wysokim profilem bezpieczeństwa. Dodatkowo dla komfortu pacjenta w wybranych preparatach zawarta jest lidokaina, co zapewnia jeszcze większy komfort w czasie aplikacji preparatu.

NIE TYLKO SAME USTA

Jednak terapia ust to nie tylko nawilżenie, czy modelowanie czerwienii wargowej. Musimy myśleć kompleksowo o całej okolicy i zadbać również o zmarszczki nad górną wargą, czy opadające kąciki ust. Jeśli zauważasz u siebie smutny wygląd ust, nawet, kiedy się nie smucisz, lub nad ustami tworzy się siateczka tzw “zmarszczek palacza”, to w planie zabiegowym warto uwzględnić również terapię tych zmian, a jest ona prosta i pozwala na bardzo spektakularne efekty, a finalny rezultat pozwoli na uzyskanie naprawdę młodszego odbioru naszej twarzy, świetne samopoczucie, komfort miękkich ust i zjawiskowe wrażenia po dopełnieniu efektu terapii muśnięciem błyszczyka. A tak szybki i jednocześnie efektowny makijaż zwłaszcza latem jest nieoceniony.

TERAPIA UST
KWASEM HIALURONOWYM

od 660 pln

REJESTRACJA

32 787 71 71

KWAS HIALURONOWY – WOLUMETRIA & MODELOWANIE

♦ owal twarzy ♦  policzki ♦ bruzdy nosowo-wargowe ♦ linie marionetek ♦ usta ♦ modelowanie nosa ♦ dolina łez ♦ soft-lift ♦ grzbiety rąk

Kwas hialuronowy to jeden z podstawowych gwarantów dobrej kondycji skóry. Jego preparaty o gęstej konsystencji doskonale modelują skórę, wypełniając bruzdy i obszary pozbawione dawnej objętości lub nadając jej pożądany kształt.

Kiedy podawany jest kwas hialuronowy?

Preparaty kwasu hialuronowego mają różne funkcje i możliwości. Od samego działania nawilżającego, przez silną rewitalizację do wypełnienia. Preparaty gęste, sieciowane służą do wypełniania/modelowania skóry np. w okolicy doliny łez, owalu twarzy, ust, czy policzków. Kwasem hialuronowym możemy również wypełniać bruzdy czy to nosowo-wargowe, czy też pozostałe w miejscu zmarszczek mimicznych w okolicy czoła, czy kurzych łapek. Dobór preparatu jest uzależniony od skóry i oczekiwań pacjenta oraz oceny lekarza.

Jak podajemy kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy  jak większość preparatów do iniekcji może być podawany techniką igłową lub kaniulą, stosując wówczas technikę Soft Liftu. Jest to technika modelowania twarzy i ciała wykorzystująca tzw. miękkie kaniule, czyli giętkie, elastyczne igły o zaokrąglonym, tępym końcu. Daje to możliwość zminimalizowania ryzyka powstania wynaczynienia, czyli nielubianych przez kobiety siniaków. Poprzez zaledwie 2-3 wkłucia wprowadza się preparat na cały leczony obszar.

W Juwenie pracujemy następującymi preparatami kwasu hialuronowego: Juvederm | Restylane | StylAge | Princess | Neauvia

TOKSYNA BOTULINOWA 

♦ zmarszczki mimiczne ♦ relaksacja brody ♦ asymetria brwi ♦ efekt otwartego oka ♦ relaksacja mięśni szyi ♦ nadpotliwość 

Terapia toksyną botulinową to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów. Choć krąży wokół niej dużo mitów, pacjenci uzbrojeni w rzetelną i prawdziwą wiedzę na jej temat, z zaufaniem poddają się terapii, która pozwala na osiąganie spektakularnych efektów.

JAK DZIAŁA?

Zabieg toksyną botulinową ma na celu zatrzymanie impulsu nerwowego, tak aby nie dotarł on do mięśnia i nie powodował jego kurczenia. Jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne, a bezpieczeństwo potwierdzone jest wieloletnią praktyką w różnych obszarach medycyny. Dawki stosowane w trakcie zabiegów dobierane są wg zasady - możliwie najmniej, a skutecznie. Efekt zabiegu pojawia się do dwóch tygodni i utrzymuje od kilku miesięcy do pół roku, ale jest to zależne od indywidualnej reakcji skóry pacjenta. 

KIEDY JĄ STOSUJEMY?

ZMARSZCZKI MIMICZNE

Głównym zadaniem toksyny botulinowej jest zrelaksowanie naszych mięśni i zafundowanie im kilku miesięcy odpoczynku od monotonnie wykonywanych ruchów mimicznych, w wyniku których na skórze utrwalają się zmarszczki, a w efekcie skóra przez kilka miesięcy po zbiegu nie jest narażona na zaginanie i jej wygląd znacznie się poprawia, nawet wtedy gdy preparat już przestaje działać. Myślimy tu jednak nie tylko o zmarszczkach na czole, czy kurzych łapkach, ale również okolicy nosa, czy zmarszczonej bródce!

ASYMETRIA/MODELOWANIE/EFEKT OTWARTEGO OKA

Ponieważ toksyna botulinowa oddziałuje na mięśnie ( nie tylko w przypadku zmarszczek), może również być wykorzystywana w terapii asymetrii brwi, wyrównując i modelując ich kształt, jak również dzięki jej działaniu możemy jednocześnie uzyskać efekt pięknie otwartego oka.

NADPOTLIWOŚĆ

Dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej czasowo wyłączamy funkcje gruczołów potowych, które dzięki temu nie będą produkowały potu w okresie najwyższych temperatur. Efekty zabiegu utrzymują się nawet ponad pół roku, a po upływie działania toksyny botulinowej powracają pierwotne funkcje skóry. Jest to niezwykle wygodny zabieg dla każdego pacjenta, gwarantujący zdecydowaną poprawę jakości życia w czasie upałów.

Zabieg trwa krótko, skóra jest miejscowo znieczulona maścią znieczulającą, a pacjent dostrzega efekty już po 5 dniach po zabiegu, na pełny efekt należy czekać jednak zaledwie 14 dni.

W Juwenie stosujemy trzy dostępne w Polsce toksyny botulinowe: Botox, Azzalure oraz Bocouture a ich dobór zależy od oceny lekarza oraz wywiadu.

NICI WCHŁANIALNE napięcie & lifting

♦ owal twarzy ♦ okolica oka i dolna powieka ♦ asymetria brwi ♦ szyja ♦ dekolt ♦ ramiona ♦ ciało 

Nici wchłanialne stają się coraz popularniejsze, znane i lubiane. Pozwalają uzyskiwać spektakularny efekt liftingu porównywalny do zabiegu chirurgicznego lub napinają skórę, tworząc dla niej rusztowanie i podporę. Wszystko zależy od tego, jaki jest stan wyjściowy skóry pacjenta i jakie efekty chcemy osiągnąć. Możemy je stosować w terapii owalu, czy leczenia asymetrii, ale również w okolicy czoła, brwi, czy kurzych łapek.

Nici dzielimy na stymulujące oraz liftingujące. Pierwsze mają za zadanie napięcie tkanek i głęboką ich stymulację do silnej regeneracji i nazywane są popularnie nićmi PDO od ich pierwotnego budulca - polidioksanonu. Są to nici gładkie. Drugie to już nici do silnego i wyraźnego unoszenia skóry, posiadają delikatne haczyki, jednak terapia prowadzona jest w sposób bardzo komfortowy dla pacjenta i pozbawiona jest długiej rekonwalescencji. Nici liftingujące również bardzo intensywnie pobudzają skórę do regeneracji.

Co czujemy w trakcie zabiegu?

Zabieg jest odczuwalny, ale nie bolesny. Zazwyczaj wystarczy zastosowanie miejscowego kremu znieczulającego. Jeśli pacjentka jest bardzo wrażliwa na ból, można zastosować znieczulenie stomatologiczne podane kaniulą na całą okolicę poddaną zabiegowi. W czasie zabiegu można odczuwać przesuwanie się kaniuli, lekkie ciągnięcie, ale są to odczucia o bardzo wysokim poziomie komfortu.

Czy po zabiegu pojawia się duża opuchlizna i ile trwa?

Wystąpienie opuchliny jest bardzo indywidualne, tak samo, jak jej utrzymanie się. Zależy również od zastosowanych nici. Jeśli są to nici gładkie, podawane płytko pod skórą, najczęściej nie pojawia się żadna opuchlizna. W przypadku nici z haczykami, które pozwalają na silniejsze liftingowanie skóry, ale też aplikowane są głębiej twarz może opuchnąć i mogą pojawić się siniaki. Zanikają one do tygodnia.

Czy nić jest wyczuwalna w skórze?

Tak, ale tylko do kilku tygodniu po zabiegu. Można ją wyczuwać przy określonych ruchach twarzy, mocniej napinających skórę. Dzieje się tak do momentu, kiedy nić zostanie “oblana” kolagenem i przestanie być wyczuwalna w ogóle. W porównaniu do liftingu chirurgicznego jest to bardzo niewielki dyskomofort. Nić jest absolutnie niezauważalna na skórze.

Jak szybko znikają nierówności na skórze po zabiegu?

Po terapii nićmi liftingującymi, w wyniku uniesienia skóry “zawieszonej” na haczykach, mogą pojawiać się niewielkie nierówności na powierzchni skóry. Jest to objaw zupełnie normalny i spodziewany. Skóra potrzebuje kilku dni, aby przyzwyczaić się do nowego ułożenia i stopniowo się wygładza. Na ogół pacjent po zabiegu wychodzi z gabinetu z makijażem i najczęściej po 2-3 dniach wraca do wszystkich aktywności. Nie oznacza to konieczności wyłączenia z życia zawodowego - jeśli tak, to nie ze wskazań medycznych, ale raczej dla komfortu pacjenta.

MEZOTERAPIA

♦ twarz  ♦ okolica oka ♦ szyja  ♦ dekolt  ♦ grzbiety rąk  ♦ skóra głowy ♦ ciało

Mezoterapia jest pierwszą damą dermatologii estetycznej. Obecna w jej arkanach od samego początku i wciąż ma w niej swoje niezastąpione miejsce. 

Mezoterapia to nic innego jak podanie preparatu na pewnym obszarze ciała w sposób iniekcyjny – manulany lub specjalnym urządzeniem. Mezoterapia umożliwia jego aplikację dużo głębiej niż np. w postaci kremu. Dlatego jest tak skuteczna, bo działa bezpośrednio w wewnętrznych partiach skóry. Najczęściej mezoterapię wykonuje się na twarzy, skórze głowy lub ciele, np. w terapii cellulitu. Co możemy aplikować? Wszystko, czego potrzebuje nasza skóra. Może to być nieusieciowany kwas hialuronowy, który ma doskonałe właściwości nawilżąjące, często połączony z dodatkowymi składnikami, osocze bogatopłytkowe lub specjalny koktajl – wówczas lekarz dobiera skład mezoterapii do aktualnych potrzeb skóry. Możemy w ten sposób niwelować suchość, szorstkość, brak koloru i witalności skóry, a nawet wzmacniać terapię trądzika. Dzięki takiemu zabiegowi skóra otrzymuje dosłownie zastrzyk energii do działania w określonym kierunku

Celem mezoterapii jest odżywienie skóry i wzbogacenie jej o brakujące składniki, a tym samym poprawa jej wyglądu i Twojego komfortu. Twoja skóra może olśniewać nie tylko przykryta idealnym makijażem, ale tchnąć zdrowiem w wersji saute! Tak jest najpiękniej.

Skóra przed zabiegiem jest znieczulana maścią Emla, więc zabieg jest bardzo komfortowy, dodatkowo zaopatrzony na koniec specjalną maską łagodzącą, która ma również dodatkowe właściwości pielęgnacyjne.

VITAL INJECTOR 2

Ukłucie skóry towarzyszące iniekcji, nie tylko pozwala na podanie preparatu, ale również już samo z siebie stymuluje skórę do regeneracji – dlatego tak cenna jest mezoterapia igłowa. A teraz wyobraźmy sobie, co ważnego dzieje się w naszej skórze, kiedy punktów iniekcji przybywa do około 1000 w czasie jednego zabiegu. A do tego wykonywanych z wykorzystaniem próżniowego zasysania skóry i niezwykle precyzyjnie. Tak właśnie działa mezoterapia, w czasie której wykorzystujemy specjalne urządzenie pozwalające na multiigłowe prowadzenie zabiegu VITAL INJECTOR 2™.

Zacznijmy jednak od początku. Igła. Ukłucie. Dla niektórych jest źródłem strachu, ale dla wszystkich ceniących bogactwo mezoterapii jest absolutnym sprzymierzeńcem. Stosując specjalne urządzenie uzyskujemy ok 1000 STYMULUJĄCYCH MIKRONAKŁUĆ, co już daje istotny efekt terapeutyczny. Dzieje się tak dzięki bezpiecznemu – jałowemu i jednorazowemu – kartridżowi z multiigłą podającą preparat w odpowiednie warstwy skóry. I tu pojawia się kolejna korzyść, a mianowicie PRECYZJA PODANIA, ponieważ preparat jest deponowany automatycznie wg ustawionych indywidualnie dla pacjenta parametrów, zawsze tą samą ilością, na tą samą głębokość i jednocześnie niezwykle równomiernie, co pozwala na uzyskanie jednolitego efektu i bardzo wygodny brak konieczności masowania skóry po zabiegu. W czasie zabiegu, dla jak największego komfortu pacjenta SKÓRA ZASYSANA JEST PRÓŻNIOWO i dopiero wówczas podawany jest preparat, co z kolei OGRANICZA MOŻLIWOŚĆ WYSTĄPIENIA ZASINIEŃ pozabiegowych. Nawet jeśli się zdarzają, są bardzo niewielkie, znikają do 4 dni i z łatwością dają się przykryć makijażem.

Bardzo istotne jest również to, że możemy tą techniką podawać większość dostępnych w dermatologii estetycznej preparatów do mezoterapii, jak nieusieciowany kwas hialuronowy, kolagen, koktajle witaminowe, osocze bogatopłytkowe – wg ustalonego przez lekarza planu zabiegowego.

Kontrola głębokości podawania i dawki jest gwarantowana również odpowiednimi certyfikatami bezpieczeństwa.

CGF

♦ twarz  ♦ okolica oka ♦ szyja  ♦ dekolt  ♦ grzbiety rąk  ♦ skóra głowy ♦ ciało

Terapia CGF może fascynować każdego pacjenta kochającego naturalne, biotechnologiczne rozwiązania. Mowa o czynnikach wzrostu połączonych z komórkami macierzystymi pozyskanymi tak, jak osocze bogatpłytkowe PRP z własnej krwi pacjenta. Efekt? Głęboka rewitalizacja i niewątpliwy „glow”. Doskonała terapia wypadania włosów, a w przypadku blizn – idealne połączenie i wzmocnienie laseroterapii.

Do tej pory wśród preparatów pozyskiwanych z własnych zasobów pacjenta w gabinetach dermatologii estetycznej stosowane było osocze bogatopłytkowe, osocze ubogopłytkowe, autoprzeszczep tłuszczu oraz komórki macierzyste zawieszone lub pozyskiwane z tkanki tłuszczowej. Korzystanie z bogactwa czystego preparatu komórek macierzystych było dość skomplikowane, czasochłonne i kosztowne. Pojawienie się zatem CGF w zastosowaniach estetycznych jest absolutnie przełomem, ponieważ czyni zabiegi z ich wykorzystaniem absolutnie dostępnymi, a pozyskiwanie preparatu odbywa się z krwi pacjenta w sposób szybki i bardzo komfortowy.

Jak działają czynniki wzrostu i komórki macierzyste?

Komórki macierzyste pozyskujemy z krwi pacjenta, a wraz z nimi pozyskuje się czynniki wzrostu. Zadaniem jednych, jak i drugich jest synergiczne tworzenie i regeneracja komórek skóry. Jest to fenomen komórek macierzystych, które mają niebywałą zdolność adaptacji do dowolnych komórek wśród których się znajdują, a czynniki wzrostu dodatkowo pobudzają proces odnowy i rewitalizacji. To przełom w kondycjonowaniu skóry! W sposób naturalny, całkowicie bezpieczny, bez ryzyka alergii i minimalizacją powikłań.

2 rodzaje terapii – Mezoterapia lub/i żel.

Przed zabiegiem Twoja własna krew zostaje poddana procesowi wirowania w separatorze komórkowym, dzięki któremu wyodrębnione zostają komórki macierzyste i czynniki wzrostu. Tak przygotowany materiał zostanie podany w skórę techniką mezoterapii, wykorzystując CGF LIQUID. Jeśli Twoja skóra wymaga większej regeneracji lekarz może zdecydować o podaniu komórek macierzystych i czynników wzrostu zawieszonych w żelu (Activated Plasma Albumin Gel) uzyskanym z białek Twojej krwi, stosując technikę CGF HARMONY. Ponieważ preparat tworzony jest indywidualnie dla każdego pacjenta, lekarz może dopasować najbardziej odpowiednią gęstość żelu. Zastosowanie matrycy żelowej zapewnia dłuższą i silniejszą stymulację, ponieważ komórki macierzyste i czynniki wzrostu będą uwalnianie stopniowo w Twojej skórze przez 7-14 dni, stale ją stymulując. Tak, jak w przypadku większości zabiegów iniekcyjnych po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Mogą pojawić się niewielkie siniaki, które w ciągu kilku dni samoistnie ustąpią.

Dla kogo zabieg?

CGF jest dedykowany pacjentom, których skóra wymaga rewitalizacji, wypłycenia drobnych zmarszczek, czy zmagających się z wiotkością skóry lub wypadaniem włosów. Jest również doskonałym zabiegiem profilaktycznym przeciw starzeniu się skóry. W zależności od oczekiwań i stanu skóry pacjenta dobieramy odpowiednią metodę podawania.

Efekty terapii

Zabiegi najlepiej wykonywać w zaleconych seriach, a finalnie możemy spodziewać się widocznego odmłodzenia i odświeżenia skóry, redukcji drobnych zmarszczek, zwiększenia elastyczności skóry, regeneracji i odżywienia, poprawy kolorytu i struktury. Jednym słowem głębokiej i intensywnej, a do tego bardzo naturalnej rewitalizacji skóry.

Osocze bogapłytkowe

♦ twarz  ♦ okolica oka ♦ szyja  ♦ dekolt  ♦ grzbiety rąk  ♦ skóra głowy ♦ ciało

Skoncentrowane w osoczu PŁYTKI KRWI oraz aktywowane przez nie CZYNNIKI WZROSTU odgrywają fundamentalną rolę w terapii osoczem bogatopłytkowym. 

Obecnie wiadomo, że za proces starzenia się skóry odpowiada nie tylko siła grawitacji, zanik tkanki tłuszczowej oraz spadek ilości kolagenu i elastyny. Mechanizm ten jest dużo bardziej złożony i wielokierunkowy, a jego ogniwa wzajemnie wpływają na siebie. Celem nadrzędnym skutecznych zabiegów medycyny estetycznej nie może być zatem jednokierunkowe działanie, jak np. uzupełnienie kolagenu, elastyny, czy też kwasu hialuronowego. Od skutecznego zabiegu odmładzającego wymagamy znacznie więcej. Musi on oddziaływać na wszystkie aspekty starzenia się skóry.

Takie właściwości posiada terapia z zastosowaniem autologicznego osocza. Skoncentrowane w osoczu PŁYTKI KRWI oraz aktywowane przez nie CZYNNIKI WZROSTU odgrywają fundamentalną rolę w terapii PRP.

BEZPIECZEŃSTWO

Zabieg z zastosowaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego jest absolutnie bezpieczny, naturalny i biokompatybilny z ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.Mogące powstać tuż po zabiegu objawy, takie jak zasinienia, zaczerwienienie, bolesność czy delikatny obrzęk, związane są z samą iniekcją, są przejściowe i ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

DLA KOGO ZABIEG?

Zabieg PRP przeznaczony jest do stosowania zarówno w profilaktyce jak i leczeniu, dlatego też zaleca się go wszystkim osobom, bez względu na wiek, które dostrzegają u siebie oznaki starzenia się, gdy ich skóra staje się wiotka, sucha, zmęczona i pozbawiona elastyczności lub gdy pojawiają się przebarwienia i zmarszczki. Sygnałem do rozpoczęcia terapii powinny być również pojawiające się lub już istniejące rozstępy, blizny lub trudno gojące się rany. Zabiegi są też bardzo skuteczne w profilaktyce i leczeniu chorób skóry głowy (wypadanie włosów, łysienie).

EFEKTY

Terapia z zastosowaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego pozwala uzyskać naturalne, trwałe efekty regeneracji i odbudowy skóry widoczne jako: poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry, wygładzenie zmarszczek, odmłodzenie i ujednolicenie kolorytu skóry.

W przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów regeneracja i stymulacja komórek macierzystych powoduje odrost większej ilości zdrowych i mocniejszych włosów. Zabieg jest skuteczny zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

W Juwenie stosujemy również osocze bogatopłytkowe REGENERIS

KOLAGEN

♦ twarz  ♦ szyja  ♦ dekolt  ♦ grzbiety rąk  ♦ ciało

Wielkim sprzymierzeńcem w terapii ujędrniającej twarz i ciało jest wszechstronnie działający kolagen, a rezultaty jego sumiennego stosowania mogą przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania. Dlaczego? Ponieważ posiada zdolność do proliferacji fibroblastów, czyli wywołania efektu silnego odradzania, regeneracji i pobudzania do produkcji nowego, zdrowego kolagenu, który pozwala przywrócić skórze elastyczność, a dodatkowo stymuluje skórę do tworzenia nowych naczyń krwionośnych, co wpływa na prawidłowe ukrwienie i odżywianie komórek skóry. Niezależnie od tego, czy zmiany w obszarze skóry ciała wywołane są procesem fizjologicznego starzenia, czy uszkodzenia, podanie kolagenu bezpośrednio w leczony obszar, gwarantuje reparację skóry, co wpływa na jej zdrowienie, a zatem wygładzenie, uelastycznienie i ujędrnienie.

Dominującą formą kolagenu (80%) w skórze człowieka jest kolagen typu I, który stanowi włóknistą podporę skóry, a także kolagen typu III (ok. 20%).  Dzięki niemu nasza skóra jest sprężysta, jędrna i gładka. Niestety już po 25 roku życia tracimy ok. 1.5% tej cennej substancji w ciągu roku. Atelokolagen otwiera zupełnie nowe możliwości w rekonstrukcji i odbudowie tkanek. Atelokolagen stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które zwiększając produkcję KOLAGENU typu III, przyczyniają się do poprawy kondycji skóry. To nowoczesny i bezpieczny preparat do podawania śródskórnego, zarejestrowany jako wyrób medyczny klasy III. Nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych, a jego stosowanie w połączeniu z lidokainą sprawia, że procedura zabiegu jest właściwie bezbolesna. Jest to jedyny dostępny na rynku kolagen typu I, przeznaczony do zabiegów medycyny estetycznej.

Wskazania do terapii
 • wspomaganie biorewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni,
 • wiotkość skóry ciała
 • regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej,
 • leczenie blizn,
 • zmniejszenie oznak starzenia się skóry – redukcja zmarszczek,
 • poprawa elastyczności i sprężystości skóry.

W Juwenie pracujemy preparatami LINERASE oraz NITHYA

UJĘDRNIAJĄCA MEZOTERAPIA CIAŁA  KOLAGENEM

NITHYA BODY

1140 pln

1 zabieg | 10 ml
Cena regularna 1440 pln

Zalecana seria 3 zabiegów

PLAZMA PLEXR

♦ Opadająca powieka góra ♦ Wiotka powieka dolna ♦ Kurze łapki ♦ Zmarszczki palacza

Jeśli zauważasz, że opadające powieki powodują, że Twoja twarz wygląda „smutno”, coraz trudniej wykonać na powiece makijaż, a opadające kąciki oka dodają Ci lat, zapytaj o bezinwazyjny lifting powiek, który jest dla Ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem. Plazmą Plexr można leczyć również zmarszczki palacza lub kurze łapki.

BEZ WYPEŁNIANIA, BEZ IGIEŁ I BEZ SKALPELA

Efekty zabiegu - źródłohttp://www.revisage.pl/plexr/Na czym polega zabieg?

Procedura polega na wykonaniu niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia PLEXR, każdy w odległości ok 0,5 mm jeden od drugiego. Każdy z tych punktów powoduje sublimację naskórka bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia i bez powodowania uszkodzenia i nekrozy otaczających tkanek, a w efekcie obkurczenie i likwidację nadmiaru skóry.  Zabieg z wykorzystaniem PLEXR jest definiowany jako metoda „dynamiczna”, ponieważ pozwala na obserwację efektu w czasie rzeczywistym , pozwalając także zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia procedury. Operator może poprosić pacjenta o zamykanie i otwieranie oczu i „na żywo” obserwować efekty. Procedura trwa ok. 20 minut a punkty sublimacji o średnicy mniejszej niż 1 mm utrzymują się od 4 do 7 dni.

efekty

BEZPIECZEŃSTWO

PLEXR jest generatorem plazmy, który wytwarza kontrolowaną i celowaną mikrowiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania co skutkuje uniesieniem powiek i efektem „otwartego oka”.

PLEXR jako urządzenie medyczne klasy IIb (CE 0051) jest obecnie jedynym urządzeniem na rynku działającym na zasadzie generowania mikrowiązki plazmy, które nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta oraz operatora podczas wykonywania zabiegu. Zanim produkt trafił na rynek minęło 6 lat ciężkiej pracy lekarzy z Uniwersytetu Medycznego w Rzymie – w efekcie dzisiaj pacjenci mogą korzystać z efektów ich pracy.

Wrażenia pacjentki po zabiegu

Te moje wiecznie ciążące powieki, mimo młodego (jak niektórzy twierdzą) wieku! Już od kilku lat przyjaźnię się z toksyną, żeby, oczywiście oprócz złagodzenia mimiki - podnieść troszeczkę powieki i otworzyć oko. Kiedy pojawiła się możliwość długotrwałej poprawy - postanowiłam skorzystać. Zabieg był krótki, odczuwalny, ale do wytrzymania. Lekarz na bieżąco obserwował efekt terapii i korygował go, co dało mi poczucie bezpieczeństwa. Po zabiegu został nałożony specjalny fluid kryjący. Następnego dnia obudziłam się opuchnięta, ale zdecydowanie mniej, niż można spodziewać się po liftingu chirurgicznym,  a opuchlizna zeszła dość szybko. Przez pewien czas utrzymał się strupek, ale już po kilku dniach cieszyłam się efektem, nie musząc akceptować delikatnych blizenek, bo ich po prostu w przypadku tej metody nie ma, a wyraźnie podniosły mi się powieki!

Beata, 32 lata

Piękne spojrzenie i otwarte oko chce mieć każda z nas. Jeśli pacjent z zaawansowanym opadaniem powiek nie chce oczekiwać na efekty terapii plazmą lub taka terapia nie rokuje osiągięcia oczekiwanych efektów, wówczas dzięki chirurgicznemu liftingowi powiek możemy osiągnąć lifting powiek w sposób mało inwazyjny i bezpieczny! Czy wiedziałaś, że blefaroplastyka powiek wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa tylko 40 min? A makijaż można nakładać już po 7 dniach? 

CHIRURGICZNY LIFTING POWIEK

 • Uniesienie powieki
 • Otwarcie oka
 • Większy komfort patrzenia
 • Czas trwania zabiegu ok. 40 minut
 • Znieczulenie miejscowe
 • Szybki powrót do życia zawodowego
  i prywatnego (szewki usunięte w 5-7 dobie)
 • Już po tygodniu można nakładać makijaż

Oczy są zwierciadłem duszy. Kiedy zaczynają się przymykać pod ciężarem opadających powiek, dodają nam lat nie tylko na twarzy, ale i w psychice. Warto wiedzieć, że najbardziej skuteczną terapią tego problemu jest chirurgiczny lifting powiek- jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów w obszarze chirurgii plastycznej, który stanowi naturalne uzupełnienie dla dermatologii estetycznej, gdyż poddaje terapii okolicę, w której nieinwazyjne zabiegi anti-aging rzadko uzyskują spektakularne efekty.

 

Powieki wraz z wiekiem zaczynają wiotczeć, dając relatywny nadmiar skóry, który opada, tworząc dodatkowy fałd skóry. Pacjentowi początkowo zazwyczaj przeszkadza jedynie wygląd opadających powiek – nieestetyczny, postarzający i posmutniający twarz oraz trudność w wykonywaniu codziennego makijażu. Z czasem może pojawić się dyskomfort życia ze względu na ograniczenie pola widzenia, co nadaje zabiegowi liftingu powiek poza wymiarem estetycznym również charakter stricte medyczny. Pacjenci zmagający się z tym problemem, dzięki chirurgicznemu liftingowi powiek mogą w szybki, bezpieczny i łagodny sposób przywrócić sobie naturalny komfort patrzenia, radość życia i piękne spojrzenie!

Jakie efekty osiąga terapia?

Celem, do którego dążymy jest uniesienie skóry powiek tak, by rąbek powieki górnej tuż ponad rzęsami był widoczny przy patrzeniu na wprost – daje to wrażenie większych i otwartych oczu, bardziej pogodnego wyrazu twarzy oraz poprawia komfort życia od polepszenia pola widzenia począwszy, poprzez lepsze samopoczucie, do ułatwienia codziennego nakładania makijażu.

Kiedy poddać się zabiegowi?

Wskazania do wykonania zabiegu to zwiotczenie powiek i związany z tym dyskomfort, czasem zaburzenie pola widzenia, uczucie ciężkości powiek. W trakcie konsultacji lekarz omawia z pacjentem oczekiwania i prezentuje możliwe efekty zabiegu.

Na czym polega zabieg?

Zabieg wykonuje się zwykle w znieczuleniu miejscowym, nasiękowym, w warunkach ambulatoryjnych i trwa około 40 minut. Polega on na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry. Pacjent po zabiegu otrzymuje chłodne okłady na oczy, po czym może wrócić do domu, gdzie kontynuuje je jeszcze przez 2 dni. Po tym czasie może wrócić do zwykłej codziennej umiarkowanej aktywności. Szewki usuwa się w 5-7 dobie po zabiegu. Następnego dnia można już stosować makijaż. Zabieg jest małoinwazyjny i praktycznie bezbolesny, a komfort pozabiegowy tak duży, że pacjent zazwyczaj nie musi stosować nawet środków przeciwbólowych.

Kiedy widoczne są efekty?

Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu. Ostateczny rezultat oceniany jest 3 miesiące po usunięciu szwów, dając bliznom czas na inwolucję, czyli ich dojrzewanie. W tym czasie dyskretne blizenki stają się niemal niewidoczne.

Umów się na konsultację: 32 787 71 71

Wartością czystego kryształu jest szlachetność i piękno. A gdyby tak pozwolić mu przywrócić piękne kształty skórze?

Jak działa hydroksyapatyt wapnia?

Najważniejszą informacją na temat tej substancji jest to, że jest on związkiem naturalnie występującym w naszym organizmie, czyli jest bezpieczny dla nas biodegradowalny- bioresorbowalny. Drugą, bardzo dobrą wiadomością jest to, że jest on budulcem tkanki kostnej, dzięki czemu spodziewane efekty jego działania są bardzo trwałe. I tak właśnie jest. Hydroksyapatyt należy do tej grupy biopreparatów estetycznych, które nazywamy “induktorami tkankowymi”. Oznacza to, że jego działanie pobudza skórę do silnej samoregeneracji, dzięki stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Jak to wygląda w praktyce? Młoda skóra pracuje w tempie, które pozwala jej szybko się regenerować, dzięki czemu ilość komórek obumierających zastępowana jest taką samą ilością nowych. Składa się na to praca bardzo wielu różnych struktur skóry. Wraz z wiekiem tempo jej pracy zwalnia, więc i po kolei odpowiednie elementy w naszej skórze zaczynają z coraz większą trudnością się “zastępować”. A efekt tych zmian jest jeden – fibroblasty produkują mniej kolagenu, w skórze jest mniej kwasu hialuronowego i zauważamy zmarszczki, bruzdy, ubytki, cienie, wiotkość. Stąd obecność różnych preparatów w dermatologii estetycznej, które pozwalają pobudzać kolejno odpowiednie struktury skóry. Zastosowanie induktora tkankowego to bardzo mocny impuls dla skóry pozwalający na przyspieszenie jej pracy tak, jak robiła to wcześniej. W sposób naturalny. Stąd induktor tkankowy pozwala na uzyskanie naturalnego odmłodzenia skóry, jej wzmocnienia i zagęszczenia, przywrócenia jej pięknych rysów bądź ich delikatną korektę w miejscach, gdzie nawet wcześniej życzylibyśmy sobie większej wyrazistości. Działanie jest wszechstronne. Ale jak wiemy, proces przebudowy kolagenu trwa około pół roku, stąd tyle trzeba czekać na efekty działania samego induktora… dlatego dobroczynne cząsteczki hydroksyapatytu wapnia zamknięte są w specjalnej matrycy żelowej, która zapewnia natychmiastowy efekt wypełnienia i modelowania tkanek na czas ich naturalnej odbudowy. Nazywamy to terapią dwufazową.

Jak się podaje Crystalys?

Lekarz może zastosować miejscowe deponowanie preparatu z wykorzystaniem tradycyjnej iniekcji, bądź zastosować technikę soft fillingu, czyli podawania preparatu miękką kaniulą, wymagającą mniej wkłuć i  gwarantującą jego równomierne podanie. Z racji na wszechstronność działania Crystalysu przed zabiegiem ustalany jest oczekiwany efekt i dobierana jest technika podania adekwatna do spodziewanych rezultatów.

Czy “kryształ” zaaplikowany do skóry jest bezpieczny?

Oczywiście, że tak. Gdyby nie był, nie uzyskałby odpowiednich certyfikatów. Modelowanie twarzy wymaga silnej, dobroczynnej regeneracji, której pobudzenie może zapewnić właśnie hydroksyapatyt wapnia. W wieloletnich obserwacjach nie odnotowano tendencji do powstawania ziarniniaków czy guzków. Preparat jest bezpieczny i biokompatybilny. Uzyskanie naprawdę dobrych rezultatów wymaga skutecznych i silnych impulsów. A te, w rękach doświadczonego specjlisty możemy uzyskać dzięki hydroksyapatytowi wapnia, z którego dobrodziejstwa od lat korzystają kobiety na całym świecie.

Dlaczego warto?

Skóra starzeje się w XXI wieku nieco szybciej niż u naszych prababć. Klimatyzacja, środowisko, tempo i kultura życia nie sprzyjają skórze. Stąd szybciej pojawiają się zmarszczki, ubytki, przesuszenie i cała długa litania, którą podsumować można stwierdzeniem, że skóra często wygląda starzej niż metryka. Zastosowanie induktora tkankowego to jak autentyczne cofnięcie czasu, bo skóra w sposób rzeczywisty zaczyna pracować w tempie skóry młodej. Stąd uzyskujemy tak spektakularne efekty. Warto jednak nie myśleć o nim, jak o jednym, jedynym “złotym strzale”, ale uwzględnić w szerokim planie zabiegowym, który odpowie pozytywnie na różne obszary pracy skóry i pozwoli jej wyglądać tak dobrze, jak chcemy się czuć. (edit)

Rodzina Ellansé™ tworzy nową erę innowacyjnych implantów do wstrzykiwania, łączących bezpieczeństwo, możliwość doboru czasu trwania efektu zabiegowego, jak również stabilność jego utrzymywania.

Co czyni ELLANSÉ™ wyjątkowym?

Ellansé™ opracowane przez AQTIS Medical™, to pierwsza rodzina wypełniaczy skórnych oferująca bezpieczne i wyjątkowe produkty z możliwością wyboru długości utrzymywania efektu zabiegowego, zaprojektowana specjalnie na potrzeby medycyny estetycznej i chirurgii.

Tunable Longevity Technology (technologia regulowanej długowieczności) została stworzona dla innowacyjnej, nowoczesnej i biokompatybilnej rodziny wypełniaczy skórnych, która oferuje natychmiastowy oraz stabilnie utrzymujący się w czasie rezultat od 12 miesięcy do 4 lat.

Przewidywalna i kontrolowana całkowita bioresorbowalność składników Ellansé™ oraz ich cenne właściwości zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i efektywność całej rodzinie Ellansé™

Radiesse  to zupełnie nowa generacja wypełniaczy z gamy tzw.induktorów tkankowych, czyli silnie stymulujących skórę do regeneracji. Działa natychmiastowo dzięki efektowi wypełnienia, ale jednocześnie pobudza skórę do silnej odnowy, tak, że efekty utrzymują się długotrwale.

Co to jest Radiesse?

Radiesse®składa się z maleńkich, gładkich cząsteczek hydroksyloapatytu wapnia (CaHA). CaHA jest materiałem budulcowym, który wchodzi również w skład ludzkich kości i już od 25 lat jest stosowany przy wszczepianiu implantów dentystycznych i ortopedycznych. Cząsteczki te tworzą rodzaj rusztowania, na którym rozwijają się cząsteczki kolagenu, tworzone przez ludzki organizm, a to z kolei zapewnia pożądane długotrwałe efekty. 

Wykorzystywany jest również do techniki soft-liftingu, czyli lifintgowania twarzy  za pomocą miękkich kaniul.

 

Sculptra naprawdę działa. Przekonały się o tym kobiety, które oczekiwały naturalnego efektu odmłodzenia i bardzo silnej poprawy jakości skóry. Jest idealnym rozwiązaniem w terapii nie tylko skóry twarzy, ale również ciała. Jego pozycję w świecie dermatologii estetycznej potwierdza fakt, że choć pojawiło się w tym czasie bardzo wiele nowych technik, Sculptra wciąż jest często wybieraną terapią.

Sculptra jest niezwykłym preparatem pobudzającym skórę do odzyskiwania w sposób naturalny utraconej objętości i sprężystości. Jego działanie można porównać do bezoperacyjnego liftingu. Pobudza komórki skóry do produkcji traconego wraz z upływem lat kolagenu, dając niezwykle naturalny efekt. Skóra twarzy odzyskuje młodzieńczy wygląd – jest elastyczna, bez bruzd, linii i zmarszczek. Sculptra działa subtelnie, ale skutecznie. Pierwsze rezultaty działania preparatu są widoczne po około 6 tygodniach od pierwszego z trzech zalecanych zabiegów i utrzymują się nawet przez dwa lata. Ze względu na narastający stopniowo efekt zabiegu, ceniony jest przez pacjentów, którzy chcą przyzwyczajać otoczenie do efektu odmłodzenia.

Jak działa?

Preparat Sculptra jest zawiesiną mikrocząsteczek kwasu L-polimlekowego w sterylnej wodzie do wstrzyknięć. Wprowadzona podskórnie lub głęboko śródskórnie Sculptra pobudza organizm do samodzielnej produkcji kolagenu. W ciągu kilku dni od zabiegu, zawarta w preparacie woda zostaje wchłonięta i zmarszczki ponownie stają się widoczne. Następnie mikrocząsteczki substancji czynnej preparatu Sculptra inicjują naturalny proces wypełniania zmarszczek i ujędrniania skóry. Już po serii zabiegów (średnio pacjent potrzebuje 3 zabiegów w serii) wykonanych w odstępach nie krótszych niż co 6 tygodni widoczna jest stopniowa, lecz bardzo zauważalna poprawa stanu skóry, która zyskuje naturalny młodzieńczy wygląd. W odróżnieniu od innych kuracji, uzyskany efekt utrzymuje się do 2 lat.

RESURFACING LASEROWY SMAXEL CO2 i LIKWIDACJA PRZEBARWIEŃ

Nowoczesna laseroterapia frakcyjna silnie i komfortowo działa na wierzchnie warstwy skóry i w wyjątkowy sposób pozwala na wyrównanie kolorytu,  zagęszczenie skóry, likwidację przebarwień, czy rozszerzonych porów.

Przestań „tuszować sprawę”! I wyglądaj pięknie bez makijażu

Coraz chętniej o siebie dbamy, jednak często problem nierównego kolorytu, niedoskonałości skóry, przebarwień pozapalnych i rozszerzonych porów staramy się „rozwiązać” korygującym makijażem, co czasem jeszcze pogłębia problem! Spędzamy rano wiele czasu przed lustrem i musimy nakładać sporo podkładu, aby wyglądać tak jak chcemy. Czy na pewno warto? Terapia frakcyjna pozwala zadbać o wierzchnie warstwy skóry tak, aby była naprawdę, tak zupełnie piękna w wydaniu saute!.. wówczas dzienny makijaż jest zdecydowanie odchudzony, skóra lepiej dotleniona, zaoszczędzamy czas i nie musimy w ciągu dnia kontrolować, czy makijaż wszystko “przykrywa”… a do tego prewencyjne pobudzamy przebudowę kolagenu, czyli działamy bardzo silnie anti-aging! Same plusy!

Jeśli słyszałaś, że zabieg boli…

Argumentem na “nie” dla laseroterapii frakcyjnej jest dla wielu z Pań strach przed bólem, kilkudniowe wyłączenie po zabiegu, zaczerwienienie skóry… jednak portfolio parku laserowego Juweny wzbogacone zostało o nowy laser frakcyjny CO2 Smaxel, który pozwala na przeprowadzenie szybkiej i BARDZO komfortowej dla pacjenta jednofoazowej terapii.  Skóra jest miejscowo znieczulana, a personel medyczny cały czas czuwa nad komfortem. W odpowiedzi na obawy możemy posłużyć się opiniami pacjentów, którzy przed zabiegiem obawiali się bólu, po zabiegu są mile zaskoczeni! Dla wielu z nich staje się on jednym z ulubionych!

Przypominamy korzyści: węższe pory, jednolity koloryt, piękna gładka faktura, rozjaśnienie… Jeśli powoli zastanawiasz się nad tym, czy może jednak rozważyć poddanie się terapii frakcyjnej… czytaj dalej 🙂

Jak to działa?

W miejscach działania lasera skóra całkowicie się odnawia, dzięki czemu uzyskujemy same pozytywne efekty – tzw. resurfacing, co oznacza jednoczasowe wyrównanie kolorytu, wygładzenie faktury, rozjaśnienie przebarwień, zwężenie porów oraz likwidację drobnych zmarszczek

Efekty działania lasera frakcyjnego CO2 Smaxel

Efekty działania lasera frakcyjnego CO2 Smaxel – zdjęcia BEZ MAKIJAŻU

Laser frakcyjny tworzy na skórze siatkę punktów, w których działa, stymulując ją do odbudowy i regeneracji poprzez – uogólniając – ciepło, bądź odparowywanie wody. W czasie zabiegu do skóry pacjenta przykładany jest specjalny skaner, który pozwala przenikać światłu w głąb. Dzięki siatce punktów pobudza się zawsze tylko część skóry, resztę pozostawiając nienaruszoną, co przyspiesza proces rekonwalescencji i pozwala na kontrolowaną terapię skóry. W miejscach działania lasera skóra się całkowicie odnawia, dzięki czemu uzyskujemy same pozytywne efekty – tzw. resurfacing, co oznacza – powtórzymy po raz kolejny – jednoczasowe wyrównanie kolorytu, wygładzenie faktury, rozjaśnienie przebarwień, zwężenie porów, likwidację drobnych zmarszczek. W zależności od kondycji skóry można przewidzieć, czy zabieg może być wykonany jednorazowo, czy w serii.

 

Dzięki pilingowi Cosmelan/Dermamelan możemy bardzo skutecznie przeciwdziałać pojawiającym się i nawracającym przebarwieniom. Nawet latem.

Jest najskuteczniejszym zabiegiem stosowanym do leczenia przebarwień. Zawiera czynniki rozjaśniające onatychmiastowym działaniu. Reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory. Jest bezpieczny i może być wykonywany o każdej porze roku. Jest również odpowiedni dla każdego fototypu skóry. Aktywne składniki pilingu Cosmelan to:

 • Kwas kojowy
 • Kwas fitowy
 • Arbutyna
 • Palmitynian retinolu
 • Kwas askorbowy

Piling wykonujemy dwuetapowo. Pierwszy etap polega na nałożeniu pilingu w gabinecie.  Po 4-6h pacjent zmywa w domu nałożony krem i smaruje twarz kremem Hydra Vital K przez 2 kolejne dni.

Przez 2 kolejne tygodnie pacjent nakłada krem Cosmelan 2 dwa razy na 3-4h. Schemat terepii domowej jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od fototypu i rodzaju skóry. Po 2 tygodniach od zabiegu w trakcie wizyty kontrolnej lekarz ustala dalszy schemat leczenia.

Alternatywą dla pilingu Cosmelan jest zastosowanie lasera frakcyjnego, który poza likwidacją przebarwień pozwala na głęboką rewitalizację skóry.

Wiele czynników fizycznych czy chemicznych najczęściej związanych z niewłaściwą pielęgnacją włosów może powodować zmiany w strukturze łodygi włosów. Coraz więcej kobiet dba o perfekcyjny wygląd twarzy, zapominając jednak, że włosy także wymagają uwagi większej niż tylko pielęgnacja. Skóra na głowie podlega takiemu samemu procesowi starzenia jak reszta ciała. Dlatego profilaktyka przeciwstarzeniowa powinna obejmować nie tylko twarz, ale także owłosioną skórę głowy.

KONSULTACJA TRICHOLOGICZNA - KOMPLEKSOWA LEKARSKA DIAGNOSTYKA STANU WŁOSÓW

pull test, trichoskopia, trichodiagram, specjalistyczny plan zabiegowy, omówienie pielęgnacji domowej i suplementacji

Trichologia jest działem dermatologii, zajmującym się ANALIZĄ, DIAGNOZĄ i LECZENIEM chorób w obrębie owłosionej skóry głowy. Każdy dermatolog zna i rozumie problemy skóry, także owłosionej na głowie. Zadaniem dermatologa jest wykrycie przyczyny, określenie metody leczenia i na etapie końcowym podtrzymanie uzyskanego efektu przy pomocy dostępnych metod, które oferuje współczesna medycyna estetyczna. Na rynku stosunkowo od niedawna pojawiło się wielu „trichologów”. Są to najczęściej fryzjerzy bądź kosmetyczki. Niestety często po 1-dnio dniowym kursie poświęconym tematyce włosów. W naszych gabinetach konsultację trichologiczną przeprowadza lekarz dermatolog, co daje naszym pacjentom gwarancję postawienia medycznej diagnozy i rozpoczęcia pełnego leczenia. Utożsamiamy się z trichologią jako nauką opartą na trzech filarach, łączącą leczenie farmakologiczne (indywidualnie dobrane przez lekarza) z metodami dermatologii estetycznej: mezoterapią, osoczem bogatopłytkowym, komórkami macierzystymi i karboksyterapią oraz odpowiednimi zabiegami pielęgnacyjnymi.

ELEKTROSTYMULACJA

Jonoforeza polega na zastosowaniu prądu elektrycznego o bardzo niskim natężeniu. Celem jest pobudzenie receptorów znajdujących się w tkance podskórnej  do aktywności, przez co preparaty lecznicze wprowadzane są z większą skutecznością.

w prezencie do konsultacji trichologicznej, karboksyterapii lub mezoterapii skóry głowy

KARBOKSYTERAPIA

Miejscowa aplikacja dwutlenku węgla stymuluje skórę głowy do procesu powstawania nowych naczyń, przez co zwiększa dotlenienie mieszków włosowych. Zastosowanie karboksyterapii przed mezoterapią dodatkowo powoduje lepsze przenikanie substancji aktywnych

MEZOTERAPIA

Regularne zabiegi mezoterapii skutkują zahamowaniem wypadania włosów i pomagają w ich odroście. Ponadto mezoterapia powoduje rewitalizację skóry, stymulując naturalne właściwości regenerujące. Może być stosowana w przypadku wypadania lub przerzedzenia włosów oraz profilaktycznie. Możemy stosować koktajle biowitaminowe, osocze bogatopłytkowe, osocze z komórkami macierzystymi CGF lub preparat Dr.CYJ.

NOWOŚĆ! Dr.CYJ

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. Prace na tym preparatem trwały ponad 10 lat – ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 rewolucyjnych peptydów
i kwasu hialuronowego.

ZABIEG POKAZOWY W PREZENCIE: 32 787 71 71

LIPORADIOLOGIA VINCI II

ciało & twarz

To najnowsza metoda liporadiologii, która skuteczniej niż dotychczasowe rozwiązania pomaga walczyć z cellulitem, tłuszczem i brakiem jędrności skóry nie tylko ciała, ale także i twarzy dzięki połączeniu wielu zaawansowanych technologii: fali radiowej, promieniowania podczerwonego, światła led, zasysania próżniowego i mechanicznego masażu profilowanymi rolkami oraz kriolipolizy. Pozwala również na drenaż limfatyczny, pomagając likwidować obrzęki!

Fala radiowa o częstotliwości 13MHz pozwala na opracowanie głębokich struktur skóry właściwej, a nawet tkanki tłuszczowej. Przenikalność fali radiowej w urządzeniu Vinci II dochodzi między 0,5 -1,5 cm w głąb tkanki. Każda komórka tkanki przejmuje część energii z fali radiowej i przekształca ją w temperaturę, która przechodzi z wewnętrznej do zewnętrznej stron ciała. Ciepło wytwarzane w tkankach powoduje rozluźnienie struktur cellulitowych, redukcji tkanki tłuszczowej, a także zapewnia pobudzenie regeneracyjnych procesów biologicznych i poprawia ogólną kondycję skóry. Rozgrzane włókna kolagenowe są skracane, pobudzona jest również synteza nowych włókien co zapewnia efekt liftingu.

LIPORADIOLOGIA VINCI II dostępna jest w gabinecie w Bielsku-Białej!

Promieniowanie podczerwone przygotowuje skórę do przyjęcia dużej dawki energii, atakże znacznie zwiększa jej przewodnictwo.

Liporadiologia VINCI II

Liporadiologia VINCI II

Światło LED wpływa na syntezę kolagenu i elastyny, pobudza krążenie krwi a co za tym idzie przyspiesza metabolizm komórkowy i doprowadza do lepszego dotlenienia oraz odżywienia komórek i tkanek.

Specjalnie profilowane rolki napędzane mechanicznie formują fałd skóry, na który działają podczerwień, LED i fale radiowe zapewniając głęboką penetrację i skuteczne rozbijanie złogów cellulitowych. Synergiczne działanie zassania oraz masażu rolkami o płynnej regulacji i szybkości oraz kierunku działania dodatkowo drenuje tkanki ułatwiając odprowadzanie toksyn. Wpływa to również na wygładzenie powierzchni skóry i eliminację cellulitu.

Kriolipoliza miejscowo niszczy tkankę tłuszczową poprzez zastosowanie niskiej temperatury.

Głowica termal RF z funkcją frakcyjną RF dedykowana jest do zabiegów liftingujących, anti-aging, wygładzających skórę, a także poprawiających jej elastyczność. Zmusza skórę do głębokiej odnowy i uaktywnia jej wszystkie procesy naprawcze.

Liporadiologia Vinci II posiada różnej wielkości głowice zabiegowe z różnymi funkcjami. Idealnie dobrane parametry oraz niezależna i płynna ich regulacja pozwalają wykonywać zabiegi niezwykle skutecznie, a przede wszystkim bezpiecznie.

UMÓW SIĘ NA ZABIEG W BIELSKU-BIAŁEJ: 32 787 71 71

Po 4 wizytach pomyślałam, że to chyba strata czasu, ale... dotrwałam do 8 zabiegu pierwszej serii i wiecie co? Trudno mi uwierzyć, jak duża zmiana jest! Nie jest jeszcze idealnie, ale różnica po tak krótkim czasie bez ćwiczeń jest naprawdę bardzo optymistyczna 🙂

Od zawsze, a przynajmniej od jakiegoś sporego czasu denerwowały mnie "fałdki" na wewnętrznej stronie ud w okolicach bikinii... nie odważyłabym się założyć wyciętego stroju kąpielowego. I tak się do tego przyzwyczaiłam i można powiedzieć, że niemal z tym pogodziłam aż... usłyszałam o liporadiologii. Pomyślałam- a co tam! Dam sobie ostatnią szansę! Terapię urządzeniem połączono z lipolizą iniekcyjną... Przede mną jeszcze jedna seria i czekam na nią z niecierpliwością! Aż miło w lustro patrzeć! A to nie wszystko. Terapii poddałam również brzuch, który po dwóch ciążach... no co ja będę opowiadać - jest jaki jest! I też widzę różnicę. Jest gładszy, bardziej zwarty, a jak się najem to nie czuje się od razu, jak przeładowany worek 🙂 Bardzo się cieszę, że ostatnia szansa okazała się strzałem w dziesiątkę!

Alicja

CENNIK

OKOLICA OKA - 80 pln

TWARZ+SZYJA+DEKOLT - 160 pln

BRZUCH - 160 pln

RAMIONA - 160 pln

UDA - 190 pln

2 okolice ciała - 260 pln

Pierwszy i Ostatni zabieg w prezencie!

PEŁNA INFORMACJA i ZAPISY
32 787 71 71 

KARBOKSYTERAPIA

♦ okolica oka ♦ podbródek ♦skóra głowy ♦ ciało

Karboksyterapia nie bez powodu jest zabiegiem stosowanym od lat i nie bez powodu zwróciła uwagę na tyle, by ją rozwijać i badać. To, co czyni ją wyjątkową to uzyskanie efektu silnego dotlenienia.

Efektem podania medycznego dwutlenku węgla jest reakcja chemiczna (tzw. efekt Bohra), która pozwala hemoglobinie na uwolnienie zdecydowanie więcej tlenu do tkanek, a zatem uzsykujemy efekt silnego dotlenienia skóry. W środowisku, na które zadziałała reakcja związana z podaniem CO2 dochodzi również do przebudowy i regeneracji włókien kolagenowych. Ponadto poprawiamy ukrwienie poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i stymulujemy wytworzenie nowych, a to z kolei pozwala na stałe, lepsze zaopatrywanie skóry w substancje odżywcze. Znane są doniesienia medyczne również o działaniu lipolitycznym tej reakcji, a więc stymulującej rozpad i miejscową ewakuację tkanki tłuszczowej małych depozytów tłuszczu.

Wiedząc już o tym, jakie wiele dzieje się w wyniku karboksyterapii, można domyślać się , w jak wielu obszarach może być stosowana - najlepiej w połączeniu z innymi zabiegami. Na pewno jest idealna jako wstęp do innych zabiegów iniekcyjnych, ale również stosowana samodzielnie w postaci monoterapii.

OKO

Karboksyterapia może mieć bardzo dobre zastosowanie np. w okolicy skóry bezpośrednio pod okiem, gdzie tak niewiele metod może być bezpiecznie stosowanych. A zatem w przypadku wiotkości, cieni, czy “poduszeczek” tłuszczowych karboksyterapia stosowana w serii jest na pewno metodą bardzo pożądaną, z kolei jako terapia jednorazowa będzie doskonałym zastrzykiem tlenu dla tej okolicy.

SKÓRA GŁOWY

Miejscowa aplikacja CO2 stymuluje do procesu powstawania nowych naczyń oraz zwiększa dotlenienie mieszków włosowych. Przeniknięcie dwutlenku węgla do tkanek skóry sprawia, że naczynia krwionośne rozszerzają się. Krew szybciej przepływa, a komórki odnawiają się. Powstają nowe naczynia krwionośne, a skóra i mieszki włosowe zostają silnie zregenerowane.Uzyskanie najlepszych efektów jest możliwe dzięki przeprowadzeniu serii zabiegów z częstotliwością raz w tygodniu.

Karboksyterapia może być łączona z innymi metodami leczenia, które wzmacniają efekt wzrostu włosów. Zastosowanie następnie preparatów do mezoterapi lub bogatego w czynniki wzrostu osocza - powoduje lepsze przenikanie substancji aktywnych do miejsca docelowego, czyli krwi, skąd trafiają bezpośrednio do opuszki włosów, odżywiając ją.

CIAŁO

W zakresie skóry ciała może być stosowana również w każdej okolicy, jako terapia ujędrniająca, dotleniająca, ale także przeciwcellulitowa i ogólnie kondycjonująca skórę. Może mieć zastosowanie także w przypadku rozstępów, a łączymy ją naprzemiennie z mezoterapią, falą radiową czy laseroterapią w odpowiednio opracowanym protokole zabiegowym.

 

Skóra przed zabiegiem ( z wyjątkiem skóry głowy) zostaje znieczulona specjalnym kremem. W czasie terapii odczuwane może być lekkie rozpieranie, uczucie ciepła, łagodne pieczenie, jednak wraz z postępem zabiegu samo działanie mechanizmu karboskyterapii wywołuje efekt znieczulający, a zatem zabieg jest prowadzony w dużym komforcie. Zabieg z jednej strony jest bardzo prosty, z drugiej niezwykle wszechstronny, dlatego warto wziąć pod uwagę wzbogacenie terapii o serię zabiegów z wykorzystaniem karboksyterapii, żeby pozwolić skórze na dotlenienie i spokojny oddech.

W Europie karboksyterapia jest przedmiotem badań naukowych na Uniwersytecie w Sienie.

Dwutlenek węgla wykorzystywany jest do korekcji podwójnego podbródka, szyi, dekoltu, wiotkiej skóry na brzuchu i ramionach oraz wewnętrznych powierzchniach ud, również jako element zabiegów służących konturowaniu ciała i po zabiegach liposukcji, w leczeniu rozstępów i skóry na gładziźnie czoła, „kurzych łapek”, drobnych zmarszczek wokół oczu i dolnych powiek – jednak trzeba zaznaczyć, że zastosowanie w tych okolicach wymaga dużego doświadczenia lekarza.

SPRAWDŹ OFERTĘ SPECJALNĄ

KARBOKSYTERAPIA
OKOLICY OKA

jako dodatek do dowolnego 
zabiegu estetycznego

DOTLENIENIE & ODŻYWIENIE

60 pln

Cena regularna 130 pln

________

KARBOKSYTERAPIA 
CIAŁA

120 pln

1 zabieg | WYBRANA OKOLICA
Cena regularna 260 pln
Zalecana seria 7 zabiegów

Jeśli chcesz depilować się długotrwale, rozwiązaniem dla Ciebie jest depilacja laserowa.

Co to jest depilacja laserowa?

Usuwanie nadmiernego owłosienia przy pomocy światła lasera jest metodą bardzo skuteczną. Wykorzystuje się tu odpowiednio dobrane światło laserowe, które oddziałując na melaninę – barwnik znajdujący się we włosie, niszczy tą część włosa, która jest odpowiedzialna za jego wzrost i odnawianie. Inne obszary skóry, które mają kontakt ze światłem lasera pozostają nietknięte. Na tym polega fenomen tej metody.

Na czym polega zabieg?

Usuwanie włosów przy pomocy lasera polega na niszczeniu mieszka włosowego przy użyciu światła o określonej długości fali. Długość fali dobrana jest tak, aby światło pochłaniane było jedynie przez struktury mieszków włosowych, a nie tkanki otaczające. Celem promieni laserów używanych do depilacji są komórki mieszków włosowych zawierające barwnik – melaninę. Energia promienia laserowego pochłaniana jest przez ten barwnik, zamieniana jest w energię cieplną powodującą zniszczenie struktur mieszka włosowego. W zależności od użytego do depilacji lasera w pierwszych dniach po zabiegu może utrzymywać się niewielki obrzęk i zaczerwienienie. Może również dojść do powstania odbarwień i przebarwień, które zwykle ustępują samoistnie w niedługim czasie. Najlepsze efekty uzyskujemy na ciemnym włosie i jasnej skórze nie poddanej działaniu promieniowania słonecznego. Opalanie się zwiększa znacznie ryzyko powstania powikłań, dlatego też przed i po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce.

Kto może poddać się zabiegowi?

Istnieją pewne ograniczenia w zastosowaniu tej metody. Dlatego każdy pacjent musi być zakwalifikowany przez dermatologa z dużym doświadczeniem, który ocenia zarówno spodziewaną skuteczność i ewentualne ryzyko dla pacjenta. Metoda ta jest najskuteczniejsza u pacjentów o jasnej karnacji i ciemnych włosach. U nich też daje najszybsze efekty. Pacjenci o proporcjach odwrotnych – jasnych włosach i ciemnej karnacji zmuszeni są często do większej cierpliwości – aby osiągnąć pożądany efekt wymagana jest w ich przypadku większa ilość zabiegów. Nie tylko w tym przypadku. Zawsze wymaganych jest kilka sesji zabiegowych, co najmniej cztery, w niektórych przypadkach nawet 6 i więcej.  Związane jest to z naturalnym cyklem wzrostu włosów. Nie wszystkie z nich są w tej samej fazie wzrostu, a promieniowanie laserowe niszczy tylko włosy w fazie wzrostu.  Kolejne zabiegi najczęściej wykonywane są w odstępach około dwóch do sześciu tygodni. Zależy to jednak od okolicy poddanej zabiegowi. Zalecane są również zabiegi przypominające, w zależności od okolicy, co 6 – 12 miesięcy. Dopiero wtedy mamy pewność, że włosy nie odrosną. Jest to najbardziej skuteczna metoda ze znanych metod depilacji.

Powrót