Idąc z duchem medycyny XXI w naukowcy tworzący preparaty służące utrzymaniu piękna i wysokiego komfortu skóry przygotowali również, na bazie kwasu hialuronowego, wyjątkową gamę  preparatów służących utrzymaniu zdrowia i najwyższego komfortu okolic intymnych. Tak oto na całym świecie pacjentki coraz częściej mogą korzystać z innowacji w dziedzinie ginekologii estetycznej.

Problem suchej, osłabionej i pozbawionej elastyczności skóry występuje nie tylko na twarzy, szyi czy dłoniach, ale również w okolicach intymnych.

Kiedy mogę poddać się terapii?

Wskazaniem do zabiegu wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w wieku rozrodczym lub okołomenopauzalnym jest przede wszystkim:

  • odwodnienie okolic sromu, szczególnie z towarzyszącą suchością i nadwrażliwością lub skłonnością do podrażnień
  • hipotrofia lub atrofia (zanik) warg sromowych większych

Suchość sromu może występować u kobiet w każdym wieku – może być skutkiem zażywanych leków (np. izotretinoiny, antydepresantów, neuroleptyków) lub być związana z okresem okołomenopauzalnym i zmieniającą się gospodarką hormonalną. Z suchością sromu związana jest skłonność do podrażnień, infekcji, często towarzyszy jej świąd i dyskomfort.

Atrofia i hipotrofia warg sromowych większych ma podłoże genetyczne lub jest związana z suchością pomenopauzalną. W obu przypadkach wargi sromowe są małe, ulegają zanikowi, co powoduje trudności w życiu codziennym, wynikające z braku ochrony sromu.

Wargi sromowe są niezbędne do zapobiegania otarciom, w szczególności podczas ubierania się, noszenia obcisłych ubrań lub uprawiania sportów takich jak jazda konna lub jazda na rowerze.

Na czym polega zabieg?

Podanie kwasu hialuronowego we wstrzyknięciu umożliwia przywrócenie skórze odpowiedniej objętości i prawidłowego napięcia, jej ponowne nawodnienie i wygładzenie. Pobudza również aktywność fibroblastów i syntezę kolagenu. Dodatkowo możemy przywrócić prawidłową objętość warg sromowych większych. Rezultatem są bardzo miękkie i naturalnie wyglądające wargi sromowe, które zapewniają ochronę sromu, zapobiegając otarciom i podrażnieniom.

Jak się przygotować?

Przed zabiegiem należy ogolić okolice intymne. Powierzchnię zabiegową znieczula się miejscowo kremem znieczulającym lub / i nasiękowo. Po dezynfekcji skóry lekarz podaje preparat  kwasu hialuronowego igłą lub za pomocą kaniuli środskórnie lub podskórnie.

Do zabiegu kwalifikuje wyłącznie lekarz, on też wyklucza przeciwwskazania i ustala technikę zabiegową. Procedura trwa ok .30 min, a efekty utrzymują się ok. roku.

Powrót