Dłonie to wizytówka człowieka. Często dbając o doskonały wygląd twarzy, szyi i dekoltu zapominamy właśnie o terapii dłoni, która zdecydowanie znajduje się w kompleksowej terapii anty – aging. Z wiekiem na skutek powolnego zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej oraz włókien kolagenu skóra grzbietów rąk staje się cienka, wiotka i traci swą elastyczność. U niektórych osób dodatkowo uwidaczniają się naczynia krwionośne, ścięgna, zarysowuje się kościec. Czasem z uwagi na stałą ekspozycję na słońce pojawiają się przebarwienia. Na szczęście można przywrócić dłoniom świeży, młodzieńczy wygląd.

Jak odmłodzić dłonie?

Aby ponownie uzyskać młody wygląd rąk, musimy przywrócić objętość i wygładzić skórę na ich grzbietach. Jedną z najskuteczniejszych metod jest zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego. W początkowych stadiach starzenia się skóry rąk, kiedy obserwujemy jedynie utratę elastyczności, wystarczają systematyczne zabiegi mezoterapii.

Z czasem, kiedy zanik podskórnej tkanki tłuszczowej jest wyraźny musimy odtworzyć objętość stosując m. in. usieciowany kwas hialuronowy, kwas L-polimlekowy (Sculptra) lub hydroksyapatyt wapnia (Radiesse). Bezpośrednio po zabiegu pacjent zauważa efekt wypełnienia i napięcia skóry grzbietów rąk, a po kilku tygodniach pojawia się efekt długotrwałej regeneracji wynikający z przebudowy kolageu. Skóra odzyskuje dawną elastyczność, odpowiednie nawilżenie i koloryt. Efekty zabiegu utrzymują się 12 -18 miesięcy w zależności od zastosowanego preparatu.

Terapia przebarwień obejmuje pilingi, laseroterapie frakcyjną, która również działa odmładzająco lub nielaserowe źródło światła – BBL.

3 Responses to DŁONIE

  1. Beata pisze:

    Skóra naszych dłoni tak naprawdę określa nasz wiek,więc warto zadbac o nią już dziś.Zatem naszym dłoniom należy się zabieg,a mamy ich kilka do wyboru,więc zadbajmy o nasze dłonie już dziś

  2. Jola pisze:

    Mnie bardziej interesuje terapia przebarwień,a moja pielęgnacja domowa dłoni skupia się jedynie na pilingu, maseczkach, okładach.Okłady robię z ugotowanych ziemniaków,żółtka i odrobiny ciepłego mleka.Dłonie są gładsze i odżywione.Ach te nasze dłonie….

  3. Małgorzata R pisze:

    Dłonie są wizytówką każdej kobiety, po dłoniach można poznać wiek kobiety a dzięki zabiegowi dłonie stają się doskonale nawilżone ujędrnione

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

estetyczna

ogolna

dermatochirurgia

dermokosmetyka