Jeśli chcesz połączyć mezoterapię z łagodnym liftingiem twarzy, teraz możesz to zrobić dzięki nowości na polskim rynku – niciom PDO – Princess Lift.

W odróżnieniu od nici Happy Lift, czy Aptos są zabiegiem stosunkowo łagodnym i szybkim, ale efekty utrzymują się krócej i nie są tak spektakularne, dlatego polecamy go zwłaszcza pacjentom młodszym, którzy nie wymagają tak intensywnej terapii lifitngującej, jaką są pozostałe nici, ale chcą uzyskać łagodny efekt liftingowania!

Na czym polega zabieg?

Aplikacja nici jest praktycznie bezinwazyjna i bezbolesna, trwa około pół godziny, nie pozostawia blizn ani nacięć, a drobne zaczerwienienia znikają w ciągu kilku dni Dodatkowo można je aplikować niemal na całym ciele.

System nici PDO powstał pięć lat temu i obecnie wykonywany jest w wielu krajach (Japonia, USA, Brazylia, Rosja oraz w Europie Zachodniej) Produkt posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony w całej Unii Europejskiej.

Jakie są efekty zabiegu?

Dzięki zastosowaniu nici PDO – Princess Lift – które łączą w sobie mezoterapię i delikatny lifting u osób z pojawiającymi się efektami starzenia skóry możemy uzyskać:

• Odmłodzenie skóry
• Wygładzenie zmarszczek
• Zwężenie porów
• Rozjaśnienie skóry
• Łagodny Lifting skóry

Co oznacza PDO?

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce.

Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu.

Powrót