„Innowacyjna metoda i urządzenie do badania zmian skórnych i diagnostyki przeciwnowotworowej” to projekt badawczy realizowany od 2013r.przez konsorcjum naukowe w skład którego wchodzą gabinety Juwena, Politechnika Śląska oraz Centrum Onkologii Gliwice.

W rammach projektu powstało innowacyjne na skalę światową urządzenie TDscope, ktore łączy dwie metody nieinwazyjnego badania zmian skórnych:

·         METODĘ OPTYCZNĄ – (wideodermatoskopia). Podczas badania zmiana skórna zostaje z 20 krotnym powiększeniem  fotografowana, archiwizowana i przygotowana w komputerze do analizy. W tym przypadku używane jest światło spolaryzowane, które pozwala na uwidocznienie głębszych struktur znamienia.

·         METODĘ TERMOWIZYJNĄ – Badanie termowizyjne to analiza spektrum promieniowania cieplneg. Podczas badania dochodzi do pomiaru kamerą termowizyjną zmiany barwnikowej skóry. Komórki nowotworowe wykazują zwiększoną produkcję ciepła metabolicznego i jako takie są widoczne w analizie termograficznej jako cieplejsze.

Zespół specjalistów Juweny podjął działania w zakresie doskonalenia metod diagnostycznych ponieważ zależy nam, aby badania przesiewowe znamion były łatwo i szeroko dostepne. Każdego roku w Polsce odnotowuje się około 2500-3000 nowych zachorwań na czerniaka, a wczesna diagnostyka złośliwej zmiany skórnej w początkowym etapie jej rozwoju jest warunkiem rozpoczęcia skutecznej terapii. Naszym celem jest, aby TDscope stał się skutecznym narzędziem w profilaktyce czerniaka skóry w rękach lekarzy oraz personelu medycznego. Pragniemy również po przez akcje  tj. Wyprzedź czerniaka badaj znamiona oraz Akademia Czerniaka zwiększyć świadomość społeczną  na temat skutecznej profilaktyki chroniącej przed czerniakiem.

Od kilku miesięcy w ramach projektu prowadzone są badania skierowane do pcjentów z całej Polski. Celem badań jest ustalenie skuteczności połączenia dwóch bezpiecznych dla pacjenta metod we wczesnej diagnostyce nowotworów skóry.

Zachęcamy pacjentów Juweny wraz z rodzinami i znajomymi do wzięcia udziału w projekcie. W ramach wizyty wykonamy bezpłatnie zdjęcia wszystkich Waszych znamion za pomocą innowacyjnej metody i urządzenia TDscope.

Twórz z nami diagnostykę przyszłości!
Umów się na badanie: 32 787 71 71 Potrzebujemy Ciebie!

Powrót