fbpx

Powieki… ach te nieszczęsne powieki! Wiele z nas narzeka sobie tak po cichu przed lustrem… a gdyby tak wykreślić słowo “nieszczęsne”?! To by było o wiele lepsze! I właśnie dlatego Juwena zaprzyjaźniła się z techniką Plexr 🙂

Choć lifitng chirurgiczny powiek jest zabiegiem stosunkowo bardzo mało inwazyjnym, jak na chirurgię, to
ednak wiele Pań i tak nadal zapatrywało się na niego z pewną rezerwą, wciąż czekając na coś “lepszego”. I tak się składa, że to “coś” już jest w Juwenie i pozwala na zabiegi z trwałym efektem nie tylko u Pań, gdzie skalpel był już wskazany, ale także u kobiet młodych, którym zależy na efekcie “otwarcia oka”. Mowa o zabiegu Plexr, który wykorzystuje kontrolowaną wiązkę plazmy.

Jak to działa?

PLEXR to urządzenie, które wytwarza kontrolowaną i celowaną mikrowiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania co skutkuje uniesieniem powiek i efektem „otwartego oka”. Skóra przed zabiegiem znieczulona jest kremem Emla, a sam zabieg z wykorzystaniem PLEXR jest definiowany jako metoda „dynamiczna”, ponieważ pozwala na obserwację efektu w czasie rzeczywistym. Lekarz może poprosić pacjenta o zamykanie i otwieranie oczu i „na żywo” obserwować efekty. Procedura polega na wykonaniu niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia PLEXR, każdy w odległości ok 0,5 mm jeden od drugiego, pozwalając zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia procedury. Każdy z tych punktów powoduje sublimację ( czyli odparowywanie) naskórka bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia i bez stanu zapalnego otaczających tkanek. Jest to zatem zabieg bardzo bezpieczny o efektach porównywalnych do liftingu chirurgicznego. W przypadku bardzo zaawansowanych zmian w obrębie powiek – zabieg może być również bezpiecznie powtórzony dla otrzymania pożądanego efektu. Zwykle zalecamy 1-3 zabiegów w odstępie 4-6 tygodni. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Istotne

Procedura trwa ok. 20 minut a punkty sublimacji o średnicy mniejszej niż 1 mm utrzymują się od 4 do 7 dni. Około dwóch dni po zabiegu może utrzymywać się lekka opuchlizna. I to tyle. Ważne jednak i absolutnie konieczne jest stosowanie specjalnego podkładu zawierającego filtry UVA i UVB oraz cynk przez około miesiąc po wykonaniu zabiegu, co zapobiegnie powstawaniu przebarwień w miejscu zabiegu. Całkowicie odnowiona skóra jest podatna na przebarwienia stąd bardzo ważnym jest sumienne stosowanie tego wymogu. Jest to jednak podkład, który można dobrać pod kolor skóry, o doskonałych właściwościach dermokosmetycznych, stąd zwyczajnie z korzyścią dla skóry stosujemy go w miejsce tego, którego używamy na co dzień.

Wrażenia pacjentki:

„Te moje wiecznie ciążące powieki, mimo młodego (jak niektórzy twierdzą) wieku! Już od kilku lat przyjaźnię się z botoksem, żeby, oczywiście oprócz złagodzenia mimiki – podnieść troszeczkę powieki i otworzyć oko. Kiedy pojawiła się możliwość długotrwałej poprawy – postanowiłam skorzystać. Zabieg był krótki, odczuwalny, ale do wytrzymania. Lekarz na bieżąco obserwował efekt terapii i korygował go, co dało mi poczucie bezpieczeństwa. Po zabiegu został nałożony specjalny fluid kryjący. Następnego dnia obudziłam się opuchnięta, ale zdecydowanie mniej, niż można spodziewać się po liftingu chirurgicznym, a opuchlizna zeszła dość szybko. Przez pewien czas utrzymały się strupki, ale już po kilku dniach cieszyłam się efektem, nie musząc akceptować delikatnych blizenek, bo ich po prostu w przypadku tej metody nie ma, a moje powieki wyraźnie zyskały!” –  Beata, 32 lata

Tagged with →  
Share →
Powrót