Radiesse  to zupełnie nowa generacja wypełniaczy. Działa natychmiastowo dzięki efektowi wypełnienia, ale jednocześnie pobudza skórę do silnej odnowy, tak, że efekty utrzymują się długotrwale.

Co to jest Radiesse?

Radiesse® jest to alternatywna terapia przeznaczona dla pacjentów, którzy chcą na długo cofnąć oznaki starzenia się. Metodę opracowano mając na wadze bezpieczeństwo i długotrwałe efekty.

Radiesse® to generacja wypełniacza, który charakteryzuje niezwykła różnorodność zastosowania zarówno w dermatologii estetycznej, jak i rekonstrukcji, bez konieczności stosowania zabiegów chirurgicznych.

W jakich okolicach można stosować preparat?

Zabieg Radiesse® może być wykorzystany dla modelowania między innymi:

  • linii żuchwy,
  • bruzd nosowo – wargowych,
  • zmarszczek tzw. „marionetkowych” (biegnących od nosa, koło kącików ust aż do podbródka),
  • znakomite efekty daje również w regeneracji dłoni.

Wykorzystywany jest również do techniki soft-liftingu, czyli lifintgowania twarzy  za pomocą miękkich kaniul.

Co różni Radiesse® od innych wypełniaczy skórnych?

Radiesse®składa się z maleńkich, gładkich cząsteczek hydroksyloapatytu wapnia (CaHA). CaHA jest materiałem budulcowym, który wchodzi również w skład ludzkich kości i już od 25 lat jest stosowany przy wszczepianiu implantów dentystycznych i ortopedycznych. Cząsteczki te tworzą rodzaj rusztowania, na którym rozwijają się cząsteczki kolagenu, tworzone przez ludzki organizm, a to z kolei zapewnia pożądane długotrwałe efekty. Radiesse® jest biokompatybilny, nietoksyczny, nie wywołujący alergii. Nie ma potrzeby robienia testów uczuleniowych bezpośrednio przed zabiegiem.