Podstawą terapii anti-aging jest stymulowanie skóry do regeneracji i aktywnej produkcji kolagenu. Redexis jest jednym z preparatów, który pomaga skórze odbudowywać się głęboko w jej wnętrzu, dzięki temu efekty działania są bardzo naturalne i długotrwałe. 

Co to jest Redexis?

Redexis jest połaczeniem biodegradowalnego żelu kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego z unikatowym składnikiem, jakim jest dekstranomer, należący do grupy tzw. induktorów tkankowych.

Jak działa Redexis?

Całkowicie resorbowalne cząstki dekstranomeru stanowią rusztowanie dla narastającego kolagenu. Te dodatnio naładowane cząstki umożliwiają przyciąganie w miejscu iniekcji , naturalnie występujących, naładowanych ujemnie cząstek kolagenu i elastyny. Następnie kolagen i elastyna łączą się, dając naturalny efekt zwiększenia objętości, który utrzymuje się także wtedy, gdy podany kwas hialuronowy zostanie już wchłonięty.

W jakim celu stosuje się Redexis?

Redexis jest w pełni resorbowalnym połączeniem wypełniacza skórnego z induktorem tkankowym. Charakteryzuje się wysoką lepkością, dlatego też przeznaczony jest do iniekcji podskórnej. Został zaprojektowany do modelowania i konturowania twarzy. Jego długo utrzymujące się rezultaty, sprawiają, że idealnie nadaje się do przywracania utraconej objętości w obszarach takich jak: kości jarzmowe, policzki i podbródek. Redexis jest produktem bezpiecznym i wyjątkowo skutecznym przeznaczonym do korekty głębokich zmarszczek, fałd i bruzd.

Jak długo utrzymują się efekty?

Znacząca liczba cząsteczek dekstranomeru (50 mg/ml ) zapewnia maksymalną produkcję kolagenu w miejscu iniekcji, w wyniku czego rezultaty utrzymują się do 24 miesięcy.

Powrót