Soft-lift wymaga zaledwie kilku wkłuć i jednoczasowo poddaje zabiegowi liftingowania niemal całą twarz. Dla wszystkich, którzy od medycyny estetycznej oczekują czegoś więcej.

Na czym polega technika soft-lift (tzw. nici hialuronowe)?

Jest to technika modelowania twarzy i ciała wykorzystująca tzw. miękkie kaniule, czyli giętkie, elastyczne igły o zaokrąglonym, tępym końcu. Daje to możliwość zminimalizowania ryzyka powstania wynaczynienia, czyli nielubianych przez kobiety siniaków. Za pomocą kaniuli wprowadza się preparat wypełniająco-rewitalizujący (najczęściej jest to kwas hialuronowy) uzupełniający ubytki objętościowe, a jednocześnie tworząc tzw. NICI HIALURONOWE, uzyskuje się efekt liftingu tej okolicy, głównie owalu,policzków, skroni. Poprzez zaledwie 2-3 wkłucia wprowadza się preparat na bardzo rozległy obszar, praktycznie całej twarzy, dzięki czemu poza liftingowaniem możemy również działać w innych okolicach, minimalizując ilość wkłuć.

Jakie efekty można osiągnąć?

Zabieg pozwala korygować:

  • okolice kości jarzmowych,
  • skroni,
  • żuchwy,
  • dolinę łez,
  • okolicę ust jak i samą czerwień wargową.

Nadaje się również do rewitalizacji skóry rąk i szyi. Technika miękkiego liftingu daje bardzo naturalny efekt po zabiegu, twarz zyskuje dawną objętość, a skóra staje się gładsza, lepiej napięta i nawilżona. Soft-lift dedykowany jest pacjentom ceniącym sobie naturalne efekty, uzyskane w stosunkowo krótkim czasie, przy wykluczeniu możliwości obrzęków i krwiaków, a zarazem oczekujących jednoczasowo bardzo kompleksowego odświeżenia całej twarzy.