Wymaga cierpliwości w oczekiwaniu na efekty, ale pozwala skórze pracować tak, jakby była o kilka, kilkanaście lat młodsza, a efekty utrzymują się nawet 3 lata.

Co to jest Sculptra?

Sculptra jest to preparat kwasu L-polimlekowego, który jest naturalnym budulcem naszych tkanek. Jest to zatem preparat bezpieczny, którego nasza skóra nie potraktuje jako ciało obce, gdyż podlega on naturalnym procesom biodegradacji w skórze. O jego wysokim profilu bezpieczeństwa świadczy fakt, że kwas L-polikmelkowy jest od 30 lat wykorzystywany w medycynie do produkcji implantów i szwów. Działa stopniowo, pobudzając skórę do samodzielnej produkcji kolagenu.

W jakim celu stosuje się Sculptrę w terapii twarzy?

W obrębie twarzy stosujemy Sculptrę w zakresie zarówno poprawy jakości skóry, czyli przywracając jej jędrność i gęstość, jak również –  alternatywnie do zastosowania kwasu hialuronowego- stosujemy ją w celu wymodelowania twarzy, czyli przywrócenia objętości, podając ją w okolice policzków, czy głębokich bruzd.

Poza tym Sculptra jest bardzo dobrym preparatem stosowanym w celu poprawy wyglądu szyi, dekoltu, grzbietów rąk oraz ujędrniania skóry brzucha, ramion i ud również w zakresie terapii cellulitu.

Jakich efektów mogę się spodziewać?

Rezultaty działania Sculptry nie są natychmiastowe. Pojawiają się stopniowa w czasie serii zabiegów (zwykle 2-4) i związane są z naturalnym pobudzeniem fibroblastów i stopniową odbudową nowych włókien kolagenowych. Sculptra nadaje pełniejsze kontury twarzy, naturalny efekt odmłodzenia,działa długotrwale.

Co dalej po zabiegu?

Przez ok. dwa tygodnie po zastosowaniu preparatu Sculptra codziennie masuj obszary poddane zabiegowi. Lekarz udzieli Ci odpowiednich wskazówek jak postępować.

Powrót