Od czasu pojawienia się laseroterapii frakcyjnej likwidacja blizn stała bardziej realna niż kiedykolwiek wcześniej, a efekty często są spektakularne.

Jak mogę wyleczyć blizny?

Laseroterapia frakcyjna to przełom w leczeniu blizn i rozstępów. Otworzyła ogromne możliwości terapeutyczne w problemach, które leczone były przewlekle i rzadko z osiągnięciem spektakularnych efektów. Pojawienie się laserów frakcyjnych stanowi rewolucję terapeutyczną w odnowie skóry. Ponadto stosowane są metody chirurgiczne, pilingi oraz mezoterapia.

Dlaczego laser frakcyjny jest tak skuteczny?

Zasada działania lasera frakcyjnego opiera się na tworzeniu na skórze siatki punktów, w których działa światło lasera, tworząc w skórze kolumny mocno rozgrzanej skóry. To ciepło stymuluje sąsiednie komórki do intensywnej produkcji kolagenu w celu regeneracji. Dzięki podgrzewaniu kolumn w skórze, w czasie jednego zabiegu laser podgrzewa tylko część skóry, pozostawiając resztę nienaruszoną, a proces gojenia po zabiegu jest bardzo szybki. W powstałych w skórze kolumnach odbudowują się zupełnie nowe, świeże, elastyczne włókna kolagenowe i dzięki temu odbudowana w naturalny sposób nowa skóra jest miękka, gładka i wolna od niedoskonałości. Laser frakcyjny daje w chwili obecnej najlepsze efekty terapeutyczne.

MEZOTERAPIA BLIZN

Polega na  ostrzykiwaniu blizny odpowiednim koktajlem. Seria zabiegów to 5-10 sesji raz w tygodniu. W zależności od stopnia nasilenia blizny, może być powtórzona.