Od czasu pojawienia się laseroterapii frakcyjnej likwidacja blizn stała bardziej realna niż kiedykolwiek wcześniej, a efekty często są spektakularne.

Jak mogę wyleczyć blizny?

Laseroterapia frakcyjna to przełom w leczeniu blizn i rozstępów. Otworzyła ogromne możliwości terapeutyczne w problemach, które leczone były przewlekle i rzadko z osiągnięciem spektakularnych efektów. Pojawienie się laserów frakcyjnych stanowi rewolucję terapeutyczną w odnowie skóry. Ponadto stosowane są metody chirurgiczne, pilingi oraz mezoterapia.

Dlaczego laser frakcyjny jest tak skuteczny?

Zasada działania lasera frakcyjnego opiera się na tworzeniu na skórze siatki punktów, w których działa światło lasera, tworząc w skórze kolumny mocno rozgrzanej skóry. To ciepło stymuluje sąsiednie komórki do intensywnej produkcji kolagenu w celu regeneracji. Dzięki podgrzewaniu kolumn w skórze, w czasie jednego zabiegu laser podgrzewa tylko część skóry, pozostawiając resztę nienaruszoną, a proces gojenia po zabiegu jest bardzo szybki. W powstałych w skórze kolumnach odbudowują się zupełnie nowe, świeże, elastyczne włókna kolagenowe i dzięki temu odbudowana w naturalny sposób nowa skóra jest miękka, gładka i wolna od niedoskonałości. Laser frakcyjny daje w chwili obecnej najlepsze efekty terapeutyczne.

MEZOTERAPIA BLIZN

Polega na  ostrzykiwaniu blizny odpowiednim koktajlem. Seria zabiegów to 5-10 sesji raz w tygodniu. W zależności od stopnia nasilenia blizny, może być powtórzona.

One Response to LIKWIDACJA BLIZN

  1. dormo pisze:

    Z wielkim zainteresowaniem śledzę wszystkie nowinki dotyczące usuwania blizn i przyznaję ,że laser frakcyjny w rankingu najdoskonalszych metod , których zastosowanie rozważam jest na pierwszym miejscu. Kilka lat temu zdecydowałam się na dermabrazję i do dziś wspominam to jako horror. Oczekiwania były duże ale spektakularnych efektów nie osiągnęłam .Paradoksalnie , lecząc stare blizny dorobiłam się nowych w długotrwałym procesie gojenia po zabiegu . Nadal jednak optuję za terapią radykalną , najnowocześniejszą i najskuteczniejszą, a taką jest z pewnością laseroterapia frakcyjna. Przede wszystkim istotna jest precyzja strumienia lasera i skoncentrowane działanie na poszczególne punkty , partie twarzy . Istotny jest szybki proces gojenia bo to nie wyłączy mnie na długo z czynnego życia. Wierzę ,że pobudzenie skóry do produkcji kolagenu nie jest czczą obietnicą jak w przypadku kosmetyków czy zabiegów kosmetycznych , które są przyjemne ale chyba najbardziej aktywizują portfel.Po wielu latach walki z niedoskonałościami cery, których nie sposób ukryć i skorygować makijażem dochodzę do wniosku ,że warto podjąć jeszcze jedną próbę, bo ta terapia wygląda naprawdę obiecująco .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

estetyczna

ogolna

dermatochirurgia

dermokosmetyka