Najszybszą i najskuteczniejszą metodą leczenia przebarwień jest stosowanie laserów, np. IPL – pulsacyjne źródło światła, Nd:Yag, piling laserowy.

Przebarwienia to zaburzenia barwnikowe, które powstają na skutek nadmiernej produkcji melaniny w skórze. Mają postać mniejszych lub bardziej rozległych plam na twarzy, dekolcie, plecach, dłoniach. Przebarwienia są efektem zażywania kąpieli słonecznych, doustnych środków antykoncepcyjnych, stosowania preparatów światłouczulających( np. leki przeciwdepresyjne,wyciągi ziołowe – z dziurawca ), menopauzy, chorób.

Zalecenia przed zabiegiem z użyciem lasera:

  • skóra nie może być opalona
  • zaprzestajemy stosowania kremów z wit.C, retinolem, kwasami owocowomi.
  • odstawiamy leki fotouczulające.

Laseroterapia przebarwień

Skóra naświetlana jest wiązką światła. Melanina – brwnik odpowiedzialny za powstanie przebarwień – pochłania energię powstałą w trakcie naświetlania, tworzy się ciepło i w ten sposób wyodrębnione melanocyty zostają zniszczone.

  • Po zabiegu plama ulega ściemnieniu, stopniowemu złuszczeniu i zanika.
  • Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona.
  • Najlepsze efekty uzyskujemy po serii zabiegów laserowych ( o ich ilości i rodzaju urządzenia decyduje lekarz).
  • Niezwykle ważnym elementem terapii jest unikanie ekspozycji na słońce i stosowanie wysokich filtrów przeciwsłonecznych.

Należy również pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji domowej, jeśli problem przebarwień nas dotyczy. Będą to sera i kremy wybielające przebarwienia i oczywiście blokery, które zapewniają skórze skuteczną ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.

One Response to laseroterapia

  1. Tamara pisze:

    Kilkakrotnie poddawałam się terapii laserem frakcyjnym. To niesamowite, że skóra goi się tak szybko, a sam zabieg wcale nie jest taki bolesny. Za to efekty..warto spróbować! Największym komplementem dla mnie był komentarz koleżanki, która wróciła z dłuższego urlopu i bez ogródek zakomunikowała: ” Ale masz gładką skórę, jak nigdy przedtem!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

estetyczna

ogolna

dermatochirurgia

dermokosmetyka