Chcesz rozjaśnić okolicę ust i sprawić, aby wyglądała pogodniej? Jeśli blasku ujmują bruzdy nosowo-wargowe możesz poddać je terapii kwasem hialuronowym.

bruzda-nosowo-wargowa

Co to są bruzdy wargowo – nosowe?

Skóra z wiekiem wytwarza coraz mniej kwasu hialuronowego i kolagenu. Zanika naturalna podściółka tłuszczowa w tkance podskórnej, przez co zapadają się pewne obszary twarzy. Zwiotczenie dotyczy zarówno skóry, jak i mięśni mimicznych. Procesy te doprowadzają do nieładnego zagłębienia od skrzydełek nosa do kątów ust, tworząc bruzdę i fałd wargowo – nosowy.

Na czym polega zabieg?

Do korygowania tego obszaru  używamy kwasu hialuronowego usieciowanego w miejscu, gdzie tworzy się bruzda wargowo – nosowa. Samo wstrzyknięcie preparatu można wykonać igłą bądź kaniulą – rodzaj giętkiej, tępo zakończonej igły, przy czym rezultat zabiegu jest taki sam. Kaniula daje większe szanse na uniknięcie siniaka w miejscu iniekcji.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg zalecany jest osobom, u których silnie zarysowują się bruzdy wargowo – nosowe. To one sprawiają, że nasza twarz wydaje się smutna i zmęczona. Jest to jeden z pierwszych zabiegów, które wykonujemy w celu odmłodzenia twarzy.

Efekty zabiegu

Efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu. Po iniekcji zagłębienie w tej okolicy ulega natychmiastowemu spłyceniu. Wygładzenie twarzy w tym obszarze optycznie ją odmładza i nadaje wypoczęty wygląd. Należy pamiętać, iż kwas hialuronowy silnie absorbuje wodę i w naturalny sposób zwiększa swoją objętość. Zaleceniem pozabiegowym jest picie odpowiedniej ilości wody, dzięki czemu w kilka tygodni od iniekcji efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Kwas hialuronowy dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu, a skóra ulega ujędrnieniu. Efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Decydujący wpływ ma tutaj wiek pacjenta, styl życia, palenie papierosów.

Powrót