Popularnie nazwane są „zmarszczkami palacza”, jednak z wiekiem niemal każdy zmierzy się z drobnymi zmarszczkami ułożonymi promieniście wokół ust. Dermatologia estetyczna zna sposoby, by je zniwelować i wygładzić.

zmarszczki-palaczaCo to są „zmarszczki palacza”?

„Zmarszczkami palacza” nazywamy pionowe zmarszczki promieniście układające się wokół ust. Powstają one w wyniku starzenia się skóry, a nie tylko u osób palących papierosy, aczkolwiek u nich z pewnością będą wyraźniejsze. Zmarszczki te tworzą się ponieważ skóra wiotczeje, zanika tkanka podskórna, mięśniowa i kostna szczęki oraz żuchwy. Duży wpływ ma również dynamika mięśnia okrężnego ust, wpływająca na mimikę twarzy. Z czasem zmarszczki te są coraz bardziej widoczne i wyraźne nawet w stanie spoczynku.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzyknięciu do skóry preparatu kwasu hialuronowego. Podanie preparatu odbywa się wzdłuż każdej zmarszczki za pomocą igły, bądź za pomocą kaniuli z jednego wkłucia po każdej stronie, liniowo – w obszarze skóry nad i pod ustami.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg zalecany jest osobom, u których utrwaliły się zmarszczki pionowe wokół ust, co wyraźnie postarza.

Efekty zabiegu

Po zabiegu zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu, skóra jest ujędrniona i napięta. Kontur ust jest podkreślony i wygładzony. Jako, że kwas hialuronowy absorbuje wodę i w naturalny sposób zwiększa swoją objętość po kilku tygodniach od zabiegu efekt jest jeszcze bardziej widoczny.

Powrót