Popularnie nazwane są „zmarszczkami palacza”, jednak z wiekiem niemal każdy zmierzy się z drobnymi zmarszczkami ułożonymi promieniście wokół ust. Dermatologia estetyczna zna sposoby, by je zniwelować i wygładzić.

zmarszczki-palaczaCo to są „zmarszczki palacza”?

„Zmarszczkami palacza” nazywamy pionowe zmarszczki promieniście układające się wokół ust. Powstają one w wyniku starzenia się skóry, a nie tylko u osób palących papierosy, aczkolwiek u nich z pewnością będą wyraźniejsze. Zmarszczki te tworzą się ponieważ skóra wiotczeje, zanika tkanka podskórna, mięśniowa i kostna szczęki oraz żuchwy. Duży wpływ ma również dynamika mięśnia okrężnego ust, wpływająca na mimikę twarzy. Z czasem zmarszczki te są coraz bardziej widoczne i wyraźne nawet w stanie spoczynku.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzyknięciu do skóry preparatu kwasu hialuronowego. Podanie preparatu odbywa się wzdłuż każdej zmarszczki za pomocą igły, bądź za pomocą kaniuli z jednego wkłucia po każdej stronie, liniowo – w obszarze skóry nad i pod ustami.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg zalecany jest osobom, u których utrwaliły się zmarszczki pionowe wokół ust, co wyraźnie postarza.

Efekty zabiegu

Po zabiegu zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu, skóra jest ujędrniona i napięta. Kontur ust jest podkreślony i wygładzony. Jako, że kwas hialuronowy absorbuje wodę i w naturalny sposób zwiększa swoją objętość po kilku tygodniach od zabiegu efekt jest jeszcze bardziej widoczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

estetyczna

ogolna

dermatochirurgia

dermokosmetyka