fbpx

Jeśli nieładna zmarszczka między brwiami powoduje, że wyglądasz, jakbyś była zagniewana, możesz przestać się o to martwić. Terapia jest prosta, skuteczna i efektywna!

lwia-zmarszczkaCo to jest ” lwia zmarszczka”?

Jest to pojedyncza pionowa bruzda lub kilka równoległych pionowych bruzd na gładziźnie czoła między brwiami. Bruzdy te nadają twarzy bardzo surowy i zagniewany wygląd. Są to zmarszczki mimiczne, które mogą pojawić się już w młodym wieku pod wpływem silnie działającego mięśnia marszczącego brwi. Wraz z postępującym procesem starzenia zmarszczki te są coraz bardziej widoczne i utrwalone. Z biegiem czasu widać je również w stanie spoczynku, gdy mięsień marszczący brwi jest całkowicie rozluźniony.

Terapia lecznicza

Aby pozbyć się problemu ” lwiej zmarszczki” należy w pierwszej kolejności rozważyć terapię z zastosowaniem toksyny botulinowej ( Botox, Azzalur, Bocouture ) w celu czasowego osłabienia siły działania mięśnia marszczącego brwi. Po zabiegu mięśnie będą rozluźnione, a co za tym idzie mimika będzie mniej agresywna. Uzyskamy efekt wygładzenia i napięcia skóry.

Bywa , że zmarszczki mięśnia marszczącego brwi są mocno zaprasowane i sam zabieg toksyną botulinową nie daje wystarczających efektów. Wówczas lekarz może zaproponować dodatkowe działania w tym obszarze preparatem kwasu hialuronowgo, który wypełni i dodatkowo wygładzi okolicę między brwiami. Jest to kompleksowe działanie, które pozwoli uzyskać spektakularne efekty.

Trwałość efektów

Działanie toksyny botulinowej utrzymuje się do 6 miesięcy, a kwas hialuronowy 12 -18 miesięcy. Po tym okresie terapię można powtórzyć, przy czym dawki i objętość preparatu będzie mniejsza, niż w przypadku pierwszego zabiegu.

Mechanizm działania toksyny botulilnowej.

Skóra przez kilka miesięcy po zbiegu nie jest narażona na zaginanie i jej wygląd znacznie się poprawia, nawet wtedy gdy preparat już przestaje działać. Mechanizm działania polega na hamowaniu uwalniania acetylocholiny z zakończeń układu nerwowego i blokowanie płytki nerwowo – mięśniowej, co skutkuje czasowym wyłączeniem czynności skurczowej ostrzykniętego mięśnia i w efekcie wygładza zmarszczki.

Powrót