Jeśli nieładna zmarszczka między brwiami powoduje, że wyglądasz, jakbyś była zagniewana, możesz przestać się o to martwić. Terapia jest prosta, skuteczna i efektywna!

lwia-zmarszczkaCo to jest ” lwia zmarszczka”?

Jest to pojedyncza pionowa bruzda lub kilka równoległych pionowych bruzd na gładziźnie czoła między brwiami. Bruzdy te nadają twarzy bardzo surowy i zagniewany wygląd. Są to zmarszczki mimiczne, które mogą pojawić się już w młodym wieku pod wpływem silnie działającego mięśnia marszczącego brwi. Wraz z postępującym procesem starzenia zmarszczki te są coraz bardziej widoczne i utrwalone. Z biegiem czasu widać je również w stanie spoczynku, gdy mięsień marszczący brwi jest całkowicie rozluźniony.

Terapia lecznicza

Aby pozbyć się problemu ” lwiej zmarszczki” należy w pierwszej kolejności rozważyć terapię z zastosowaniem toksyny botulinowej ( Botox, Azzalur, Bocouture ) w celu czasowego osłabienia siły działania mięśnia marszczącego brwi. Po zabiegu mięśnie będą rozluźnione, a co za tym idzie mimika będzie mniej agresywna. Uzyskamy efekt wygładzenia i napięcia skóry.

Bywa , że zmarszczki mięśnia marszczącego brwi są mocno zaprasowane i sam zabieg toksyną botulinową nie daje wystarczających efektów. Wówczas lekarz może zaproponować dodatkowe działania w tym obszarze preparatem kwasu hialuronowgo, który wypełni i dodatkowo wygładzi okolicę między brwiami. Jest to kompleksowe działanie, które pozwoli uzyskać spektakularne efekty.

Trwałość efektów

Działanie toksyny botulinowej utrzymuje się do 6 miesięcy, a kwas hialuronowy 12 -18 miesięcy. Po tym okresie terapię można powtórzyć, przy czym dawki i objętość preparatu będzie mniejsza, niż w przypadku pierwszego zabiegu.

Mechanizm działania toksyny botulilnowej.

Skóra przez kilka miesięcy po zbiegu nie jest narażona na zaginanie i jej wygląd znacznie się poprawia, nawet wtedy gdy preparat już przestaje działać. Mechanizm działania polega na hamowaniu uwalniania acetylocholiny z zakończeń układu nerwowego i blokowanie płytki nerwowo – mięśniowej, co skutkuje czasowym wyłączeniem czynności skurczowej ostrzykniętego mięśnia i w efekcie wygładza zmarszczki.

9 Responses to lwia zmarszczka

 1. Monika pisze:

  Jestem posiadaczką ” lwiej zmarszczki”. Skorzystałam z terapii toksyną botulinową i zmarszczki wreszcie przestały tak bardzo rzucać się w oczy. Skóra jest ładnie wygładzona, przy czym nie wyglądam jakbym miała maskę na twarzy.

 2. Joanna pisze:

  Korzystałam z terapii leczenia zmarszczek toksyną botulinową i byłam pozytywnie zaskoczona już w czwartym dniu po zabiegu. Moja skóra na czole była idealnie wygładzona, brwi oraz powieki zaczęły unosić się do góry dając tym samym efekt wypoczętego oka.Stale spoglądałam w lustro ponieważ widziałam w nim wypoczętą, młodszą twarz.Przestałam robić już groźne miny oraz mrużyć oczy co było moim odwiecznym problemem i dodawało mi lat. Toksyna nie spowodowała u mnie efektu maski, ponieważ mimika twarzy została zachowana, jednak znacznie osłabiła marszczenie się czoła,robienia min grozy oraz mrużenia oczu.Moja skóra w końcu odpoczęła!!! Dziś polecam każdej Pani zastosowanie terapii leczenia toksyną. Warto zainwestować w siebie i co ranek uśmiechać się do samej siebie patrząc w lustro.

 3. Ewelina pisze:

  Nie wiedziałam, że to się nazywa lwia zmarszczka. Zawsze mi się to podobało i u kobiet i u mężczyzn. Dodaje twarzy charakteru.

  • Alicja pisze:

   :) Ale jednocześnie, kiedy jest zbyt silna lub pojawia się zbyt wcześnie, dodaje wieku i wcale nie prezentuje się dobrze. Dlatego często pacjenci zaczynają przygodę estetyczną właśnie od leczenia tej okolicy.

 4. zmiana diety to chyba podstawa obojętnie jakiej zmarszczki chcemy się pozbyć. Ostatnio czytałam na temat kremów beepure a i jeszcze jakaś dietetyczka radziła pić często wodę. Ciekawa jestem czy samą wodą da się wygładzić zmarszczki?

  • Alicja pisze:

   Zmarszczka to zbytnie spięcie mięśnia… bruzda to faktyczny ubytek :) Jedynie głęboka aplikacja odpowiednich preparatów może tu pomóc :) Ale zdrowa dieta zawsze jest dla nas dobra :)

 5. Anna pisze:

  Wlasnie wybieram sie na botox.Od jakiegos czasu przeszkadza mi to zaczelam duzo czytac co to za bruzda?a to lwia zmarszczka.Nie moge sie juz doczekac bo faktycznie twarz wydaje sie grozna i zla?Trzeba sie troche podreperowac,Ciekawi mnie efekt po?40 lat i czlowiek zaczyna sie sypac?Wiec do boju a ile kasy ale warto

 6. Anna pisze:

  A ja miałam i botox i kwas po miesiącu. Po botoks efekt przez 4 dni później nic dodałam kwas i ani trochę rezultatu nie było. Marszczenia czoło często ale myślałam że da rady. Miałam robione przez lekarkę z wieloletnim doświadczeniem także o złym doborze bądź złe zaaplikowanie nie ma mowy. Wcześniej pół roku wcześniej miałam sam botox tez w dobrej klinice estetycznej i nic. Także co mam teraz zrobić? Nie umiem z tym żyć stałam se niepewna siebie itp. Dziwne ze każdemu pomaga a mi nie.hmmm

  • Alicja pisze:

   Pani Anno… każdy organizm jest indywidualny, ale dlatego warto rozważyć bardzo różne metody i łączenie terapii być może z różnych innowacyjnych perspektyw :) Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

estetyczna

ogolna

dermatochirurgia

dermokosmetyka