Terapia wygładzająca czoło na bazie toksyny botulinowej pięknie likwiduje zmarszczki i nadaje twojej mimice oddech młodości.

czolo

Redukcja zmarszczek na czole

Na czole często pojawiają się  poziome zmarszczki, które powstają pod wpływem silnie działającego mięśnia czołowego, odpowiadającego za unoszenie brwi. Za każdym razem, gdy unosimy brwi do góry, mięsień czołowy kurczy się  i powstają poziome, równoległe zmarszczki. W młodym wieku zwykle nie są widoczne, ale wraz z upływem czasu, gdy skóra traci jędrność zmarszczki te zaczynają się trwale zarysowywać. Wraz z postępującym procesem starzenia stają się coraz bardziej widoczne, nawet w stanie spoczynku, gdy mięśnie są rozluźnione.

Terapia lecznicza

Wstępnie lekarz zaproponuje rozważenie terapii toksyną botulinową w celu czasowego osłabienia siły działania mięśnia czołowego. Po dwóch tygodniach od iniekcji można wspomóc terapię poprzez wypełnienie zaprasowanych zmarszczek kwasem hialuronowym. To kompleksowe działanie zapewni nam zadowalające efekty terapii.

Mechanizm działania toksyny botulilnowej

Skóra przez kilka miesięcy po zbiegu nie jest narażona na zaginanie i jej wygląd znacznie się poprawia, nawet wtedy gdy preparat już przestaje działać. Mechanizm działania polega na hamowaniu uwalniania acetylocholiny z zakończeń układu nerwowego i blokowanie płytki nerwowo – mięśniowej, co skutkuje czasowym wyłączeniem czynności skurczowej ostrzykniętego mięśnia i w efekcie wygładza zmarszczki.

Powrót