krolikNadaktywna mimika wokół nosa może powodować powstawanie tzw. „królika”. Możemy pięknie niwelować zmarszczki w tym obszarze dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej.

Jak powstają zmarszczki boczne nosa, tzw. „królik”? 

Zmarszczki boczne nosa, często potocznie nazywane ” królikiem” tworzą się poprzez marszczenie tej okolicy przy nadaktywnej mimice i w sytuacji, gdy robimy grymas, jakby coś brzydko pachniało.

Terapia lecznicza

Możemy zaprzestać wykonywania tego grymasu poprzez wstrzyknięcie toksyny botulinowej , a tym samym rozluźnić mięsień i wygładzić skórę w tej okolicy. Ostrzyknięcie nosa niewielką ilością toksyny botulinowej to z reguły dodatkowe działanie przy zabiegu z jej użyciem w obrębie czoła i oczu. Sprawia, że terapia toksyną na obszarze twarzy jest kompletna.

Mechanizm działania toksyny botulilnowej

Skóra przez kilka miesięcy po zbiegu nie jest narażona na zaginanie i jej wygląd znacznie się poprawia, nawet wtedy gdy preparat już przestaje działać. Mechanizm działania polega na hamowaniu uwalniania acetylocholiny z zakończeń układu nerwowego i blokowanie płytki nerwowo – mięśniowej, co skutkuje czasowym wyłączeniem czynności skurczowej ostrzykniętego mięśnia i w efekcie wygładza zmarszczki.

Powrót