Piękne usta to atut kobiecości. Jeśli jednak koło nich pojawiają się bruzdy lub „linie marionetek” – jest to czas na podanie kwasu hialuronowego, który pięknie wypełni i wygładzi okolicę czerwienii wargowej.

Co to są „linie marionetek”?

linie-marionetekWraz z wiekiem zachodzą zmiany w nasze skórze i ulega ona procesom starzenia. Dzieje się tak, ponieważ zmniejsza się produkcja włókien kolagenowych, skóra wytwarza mniej kwasu hialuronowego. Skóra staje się wiotka, pokryta siateczką zmarszczek. Zmarszczki dzielimy na mimiczne – tworzące się pod wpływem naszej mimiki i pracy mięśni  – głównie zmarszczki na czole i „kurze łapki”)  oraz grawitacyjne – bruzdy nosowo – wargowe oraz „linie marionetek” – linijne zagłębienie od kącików ust w dół do linii podbródka.

Technika leczenia

Głównym preparatem do leczenia problemu „linii marionetek” jest kwas hialuronowy. Wstrzyknięty w obszar, gdzie tworzą się zmarszczki i zagłębienia powoduje wygładzenie i ujędrnienie skóry. Spłycenie i wypełnienie zmarszczek „linii marionetek” sprawia, że skóra staje się bardziej  wygładzona i ma wypoczęty wygląd.

Aby przeciwdziałać sile ciążenia i aby twarz odzyskała młodszy wygląd potrzeba wypełnienia, które możemy uzyskać preparatem Radiesse.  Stymuluje on naturalny proces produkcji własnego kolagenu, gwarantując skuteczne i długotrwałe wypełnienie.

Powrót