Makijaż permanentny

♦ OCZY ♦ BRWI ♦ USTA

Jeśli tylko chcesz mieć wyraziste spojrzenie i zawsze piękny kolor ust! 

 NOWOŚĆ –  BRWI – METODA OMBRE z pikselowym cieniowaniem

Metoda OMBRE pozwala na uzyskanie delikatnego cienia z mocniejszym zaznaczeniem podstawy brwi. Efekt ten wygląda bardziej delikatnie od klasycznego podcienia i kompaktu. Metoda dedykowana jest zarówno pacjentkom, które chcą nadać wyrazistości i podkreślić naturalne brwi, jak i tym, których brwi trzeba zrekonstruować.

Makijaż permanentny składa się z dwóch pigmentacji: wstępnej i wzmacniającej. Po pierwszym zabiegu, gdy barwnik już ułoży się w naskórku, przeprowadza się zabieg dopigmentowania, który ma na celu wzmocnienie efektu i zwiększenia trwałości pigmentacji. Makijaż permanentny polega na wprowadzaniu barwnika za pomocą jednorazowej igły w głębsze warstwy naskórka za pomocą profesjonalnego urządzenia. Nasze urządzenie pozwala na bezpieczny, mało inwazyjny tryb pracy z równomiernym, stabilnym wprowadzaniem barwnika. Nasze barwniki są sprowadzane ze Szwajcarii, z konkretnego laboratorium, spełniają wszystkie wymogi i atesty. Posiadamy bogatą paletę barw, które przypadną do gustu najbardziej wymagającej pacjentce. Barwnik utrzymuje się w skórze od roku do kilku lat. Najlepszym rozwiązaniem dla osób zainteresowanych pigmentacją jest dokładanie barwnika co kilka lat.

Metodyka zabiegu

Zabieg można podzielić na dwa etapy. Pierwszy obejmuje zebranie wywiadu, omówienie sposobu pigmentacji, analizę cery pacjenta i dobór kolorystyki. Etap drugi to znieczulenie, rysunek wstępny i pigmentacja.

Znieczulenie polega na nałożeniu na pigmentowany obszar przed wykonywaniem zabiegu preparatu na bazie substancji znieczulających, a po rozpoczęciu pigmentacji specjalnym żelem, który podnosi komfort zabiegu. W przypadku pigmentacji możliwe jest znieczulenie stomatologiczne wykonywane przez lekarza.

Pielęgnacja po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu kolor jest bardzo wyraźny, natomiast po wygojeniu stanowi 60-70% intensywności. Po kilku dniach naskórek z częścią pigmentu zaczyna się łuszczyć. Pigmentowany obszar powinno się smarować delikatnymi preparatami bez składników gojących, które mogą „wybić” pigment. Ważne jest, aby nie odrywać łuszczącego się naskórka, nie macerować, nie wystawiać się na promienie UV oraz zimne powietrze. Po wygojeniu się podrażnionego naskórka, czyli po około miesiącu można przystąpić do kolejnej pigmentacji.

Przeciwwskazania

Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu to alergia na mechaniczne otarcia i barwnik, padaczka, choroby krwi, zaawansowana cukrzyca, infekcje, rany, choroby wirusowe, przyjmowanie silnych leków, terapie przeciwnowotworowe, ciąża oraz karmienie piersią (w przypadku pigmentacji ust).

Makijaż permanentny – Zapraszamy do Gabinetów Juwena:

Makijaż brwi

Metoda włoskowa jest najbardziej precyzyjną techniką, daje efekt lekkości i naturalności. Sprawdza się doskonale zarówno u pacjentek, które chcą zagęścić brwi, jak i u tych, których brwi są niewyraźne.

Druga najbardziej popularna to metoda podcienia. Daje ona efekt chmurki – idealna dla pacjentek, które lubią efekt henny na skórze.

Metoda kompaktowa, daje efekt nienaturalny, ale najmocniejszy i najbardziej trwały. Polega na całkowitym wypełnieniu konturu i środka brwi.

Metoda OMBRE pozwala na uzyskanie delikatnego cienia z mocniejszym zaznaczeniem podstawy brwi. Efekt ten wygląda bardziej delikatnie od klasycznego podcienia i kompaktu. Metoda dedykowana jest zarówno pacjentkom, które chcą nadać wyrazistości i podkreślić naturalne brwi, jak i tym, których brwi trzeba zrekonstruować.

Niezależnie od metody, pigmentację należy wykonywać przed zabiegami z użyciem toksyny botulinowej czy nici. Po pełnym zabiegu pigmentacji i wygojeniu można przystępować do poszczególnych zabiegów medycyny estetycznej.

Makijaż oczu

Zagęszczenie linii rzęs polecane jest dla wszystkich pacjentek, niezależnie od typu urody i wieku. Pigmentacja daje to efekt zagęszczenia, powiększenia oka z zachowaniem naturalności. Można też wykonać szerszą pigmentację, która pozwoli uzyskać efekt migdała lub podnieść kąciki oczu. Dopełnieniem zabiegu jest pigmentacja dolnej kreski.

Makijaż ust

Najbardziej efektownym sposobem makijażu ust jest metoda pigmentacji konturu z plastycznym cieniowaniem. Polega ona na wypigmentowaniu precyzyjnego konturu, a następnie cieniowaniu ust tak, aby nadać im więcej wyrazu. Pacjentki z tendencją opryszczkową powinny zażyć w czasie okołozabiegowym lek przeciwwirusowy.

Pacjentki które mają usta wypełnione kwasem hialuronowym powinny odczekać pół roku przed pigmentacją czerwieni wargowej. Natomiast pacjentki planujące zabieg z użyciem kwasu hialuronowego mogą wykonać zabieg po wygojeniu pełnej pigmentacji.

 

Share →
Powrót