fbpx

Makijaż permanentny, który podkreśla kształty!

Każda kobieta lubi od czasu do czasu przejść metamorfozę i na specjalną okazję wykonać wyjątkowy makijaż, który ją odmieni. Na co dzień jednak również lubimy wyglądać “szykownie”, ale nie zawsze mamy na to czas. Zwłaszcza, kiedy charakterystyczne elementy twarzy są mało wyraziste. Z zazdrością patrzymy na kobiety, których codzienny makijaż pozwala wyglądać olśniewająco… i myślimy, ile to czasu trzeba spędzić przed lustrem, aby osiągnąć taki efekt. Wtedy warto rozważyć makijaż permanentny, którego celem jest właśnie takie skorygowanie charakterystycznych “linii”, aby trwale je podkreślić i wydobyć ukryte kształty.

1. Co to jest makijaż permanentny?

Jest to zabieg upiększający, dzięki któremu możemy poprawić kolor i kształt naszych brwi i ust, oraz uwydatnić spojrzenie za pomocą kresek na powiekach. Podczas zabiegu wprowadzamy płytko pod skórę barwnik za pomocą sterylnego modułu. Efekt utrzymuje się od roku do kilku lat.

2. Czy zabieg boli?

Zabieg jest wykonywany przy użyciu preparatów znieczulających. Najpierw przez pół godziny znieczulamy pacjentkę specjalnym kremem. Najmniej komfortowy jest początek zabiegu i pierwsze „przejścia” igłą. Gdy już zostanie przerwana ciągłość naskórka stosujemy specjalny żel znieczulający, który jest dokładany przez cały okres trwania zabiegu.

W ten sposób uzyskujemy efekt pełnego znieczulenia.

3. Czy zabieg trzeba powtórzyć?

Po paru tygodniach – w zależności od okolicy – powinno się ponownie odwiedzić gabinet, by sprawdzić, czy wprowadzony pod skórę pigment dobrze się rozłożył, czy trzeba go dołożyć. Przeważnie każda pigmentacja składa się z dwóch zabiegów. Zdarza się, że nawet z trzech – są przypadki, że pigment ciężko wchodzi w skórę. Jeśli chcemy osiągnąć upragniony efekt musimy uzbroić się w cierpliwość i dojść do celu małymi krokami. Nie należy martwić się o koszty, gdyż wizyta uzupełniająca jest wliczona w cenę regulowaną przy pierwszym spotkaniu.

4. Jak przygotować skórę do zabiegu?

W każdym przypadku bezwzględnie odstawiamy leki rozrzedzające krew!

Oczy:

 • w dzień zabiegu rezygnujemy z makijażu
 • przez tydzień przed nie stosujemy odżywek do rzęs typu Revitalash
 • nie możemy mieć doczepionych sztucznych rzęs.
 • nie możemy mieć soczewek.
 • nie stosujemy nowych kosmetyków – może wystąpić reakcja alergiczna.

Usta:

 • na 3 dni przed planowanym zabiegiem zaczynamy przyjmować preparat przeciwwirusowy – Heviran. Bez względu na to, czy opryszczka się u nas pojawia.
 • przed zabiegiem możemy parę razy wykonać delikatny piling i dbać o nawilżenie ust.

Brwi:

 • na dwa tygodnie przed nie wykonujemy zabiegu farbowania brwi i regulacji.

5. Ile trwa zabieg?

Dość długo. Musimy pamiętać, że na czas zabiegu składa się kilka czynników:

 • wstępny wywiad i wykluczenie przeciwwskazań
 • omówienie oczekiwań pacjenta – kształtu, koloru itp.
 • znieczulenie – ok. pół godziny
 • pigmentacja – tutaj też musimy wziąć pod uwagę, że są różne skóry – czasem pigment osadza się szybciej, a czasem wolniej. Wolniej w przypadku np. skór tłustych, czy też ostrzykniętych wcześniej ust.

Generalnie należy sobie zarezerwować ok 1,5 godz. w przypadku kresek i 2,5 w przypadku brwi i ust.

6. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

 • alergia na barwniki
 • alergia na środki miejscowo znieczulające
 • alergia na mechaniczne otarcia
 • skłonność do keloidów
 • padaczka
 • hemofilia
 • zaawansowana cukrzyca
 • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze
 • ciąża i okres laktacji
 • choroby nowotworowe

7. Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po zabiegu należy przede wszystkim unikać nadmiernego moczenia pigmentowanej okolicy. Skóra musi być sucha i się „ wystrupkować”. Unikamy promieniowania UV, basenu, sauny i solarium. Stosujemy premaraty do pielęgnacji zalecone przez linergistkę. Nie należy stosować preparatów przyspieszających gojenie oraz z antybiotykiem. Rezygnujemy też w najbliższych dniach po zabiegu z aktywności fizycznej. Każdy wysiłek sprawi, że się spocimy, co może doprowadzić do zainfekowania pigmentowanej okolicy i jej zmacerowania.

8. Dla kogo jest przeznaczony?

Krąży powszechna opinia, że makijaż permanentny jest zabiegiem przeznaczonym dla osób, które nie wykonują makijażu na co dzień…. Zabieg jest doskonałym rozwiązaniem dla osób aktywnych, uprawiających sporty. Dla tych, którzy chcą trochę czasu „ oszczędzić”. Jednak myślę, że jest cudownym dopełnieniem codziennego makijażu. Czyż nie będzie się lepiej prezentował na skórze przypudrowanej, z wyrównanym kolorytem? Czy kreska na oku nie będzie idealnie współgrała z pięknie wytuszowanymi rzęsami? Czy nie wydobędziemy głębi koloru nakładając delikatny błyszczyk? Jest dla wszystkich kobiet, które z różnych powodów pragną skorygować niedoskonałości i podkreślić to, co piękne, ale myślę, że nie powinien zastępować makijażu całkowicie. Na pewno jest sporym udogodnieniem.

9. Czy efekt jest na zawsze?

Nie. Pigment utrzymuje się w skórze od roku do kilku lat. Na długość tego procesu składa się kilka czynników, m. in:wiek, codzienna pielęgnacja skóry, procesy rogowacenia i złuszczania naskórka, intensywność makijażu.

10. Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg wykonujemy profesjonalnym urządzeniem, które spełnia wszelkie wymogi UE. Zaopatrzony jest w jednorazowe, sterylne moduły, które są połączeniem igły i zbiorniczka na barwnik. Szczególną uwagę zwracamy podczas zabiegu na zachowanie higieny, czystości i sterylności.

Pracujemy na barwnikach szwajcarskiego laboratorium Swiss Color z aktualnym certyfikatem farmakologicznym i pozytywną oceną toksykologiczną.

Barwniki nie zawierają metali ciężkich oraz środków szkodliwych dla zdrowia.

Jako zespół Juweny zawsze dokładamy wszelkich starań, aby nasze doświadczenie przekładało się na Państwa bezpieczeństwo.

Autor: Monika Orzechowska,
specjalista makijażu permanentnego.

Tagged with →  
Share →
Powrót