fbpx

Mezoterapia – Juwena

Polecana jest wszystkim pacjentom. Często jest pierwszym zabiegiem wykonywanym zwłaszcza u kobiet młodych, rozpoczynających terapie anti-aging. Jest podstawową terapią profilaktyczną i przeciwstarzeniową. Nawilża i rewitalizuje skórę, zapewniając jej maksimum pielęgnacji, a Tobie komfort.

Czym jest mezoterapia?

To metoda leczenia stosowana na świecie od 50 lat. Polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Mówiąc wprost, to, czym się smarujemy, lub to, co połykamy w postaci leku zostaje wstrzyknięte bezpośrednio w skórę.

Kwas hialuronowy + KOKTAJLE WITAMINOWE

Mezoterapia stanowi również metodę poprawy wyglądu skóry, polegającą na jej ostrzykiwaniu substancjami czynnymi w celu poprawy metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia, prawidłowego odżywiania skóry oraz zwiększenia metabolizmu komórek tłuszczowych.

W jakim celu się ją stosuje?

Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu leczenia objawów starzenia skóry, m.in. zmarszczek, utraty elastyczności czyli skóry zwiotczałej, głównie twarzy, delikatnej skóry szyi, która nie ma podściółki tłuszczowej ani gruczołów łojowych i łatwo wysycha, skóry dekoltu i grzbietów dłoni. Można ją łączyć z innymi zabiegami estetycznymi.

Stosowana jest także do leczenia cellulitu w okolicach ramion, ud, brzucha i na pośladkach jak również blizn i rozstępów. Pomaga również powstrzymać proces wypadania włosów.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry co pół centymetra przy użyciu strzykawek z bardzo cienkimi igłami. Można też posługiwać się specjalnymi pistoletami, dzięki czemu zabieg jest bardziej precyzyjny. W odpowiednią warstwę skóry, w zależności od okolicy poddanej zabiegowi, podaje się specjalnie sporządzone przez lekarza mieszanki „bogatoodżywcze” zawierające m.in. witaminy, kwas hialuronowy, oligoelementy i krzem. Mezoterapia nie jest bolesna. U osób charakteryzujących się niskim progiem bólowym skórę można znieczulić specjalnym kremem. Reakcje skórne (lekki obrzęk, zasinienie, zaczerwienienie, drobne pęcherzyki) znikają bardzo szybko. Po zabiegu należy zdecydowanie unikać słońca i chronić skórę kremami z wysokim filtrem.

Jeśli mieszkasz w takich miastach, jak: Katowice, Gliwice, Racibórz lub Bielsko-Biała to zachęcamy do odwiedzenia naszych gabinetów. Naszym atutem jest rozsądna cena oraz zespół najlepszych specjalistów.

Powrót