Mezoterapia – Juwena

Polecana jest wszystkim pacjentom. Często jest pierwszym zabiegiem wykonywanym zwłaszcza u kobiet młodych, rozpoczynających terapie anti-aging. Jest podstawową terapią profilaktyczną i przeciwstarzeniową. Nawilża i rewitalizuje skórę, zapewniając jej maksimum pielęgnacji, a Tobie komfort.

Czym jest mezoterapia?

To metoda leczenia stosowana na świecie od 50 lat. Polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Mówiąc wprost, to, czym się smarujemy, lub to, co połykamy w postaci leku zostaje wstrzyknięte bezpośrednio w skórę.

Kwas hialuronowy + KOKTAJLE WITAMINOWE

Mezoterapia stanowi również metodę poprawy wyglądu skóry, polegającą na jej ostrzykiwaniu substancjami czynnymi w celu poprawy metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia, prawidłowego odżywiania skóry oraz zwiększenia metabolizmu komórek tłuszczowych.

W jakim celu się ją stosuje?

Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu leczenia objawów starzenia skóry, m.in. zmarszczek, utraty elastyczności czyli skóry zwiotczałej, głównie twarzy, delikatnej skóry szyi, która nie ma podściółki tłuszczowej ani gruczołów łojowych i łatwo wysycha, skóry dekoltu i grzbietów dłoni. Można ją łączyć z innymi zabiegami estetycznymi.

Stosowana jest także do leczenia cellulitu w okolicach ramion, ud, brzucha i na pośladkach jak również blizn i rozstępów. Pomaga również powstrzymać proces wypadania włosów.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry co pół centymetra przy użyciu strzykawek z bardzo cienkimi igłami. Można też posługiwać się specjalnymi pistoletami, dzięki czemu zabieg jest bardziej precyzyjny. W odpowiednią warstwę skóry, w zależności od okolicy poddanej zabiegowi, podaje się specjalnie sporządzone przez lekarza mieszanki „bogatoodżywcze” zawierające m.in. witaminy, kwas hialuronowy, oligoelementy i krzem. Mezoterapia nie jest bolesna. U osób charakteryzujących się niskim progiem bólowym skórę można znieczulić specjalnym kremem. Reakcje skórne (lekki obrzęk, zasinienie, zaczerwienienie, drobne pęcherzyki) znikają bardzo szybko. Po zabiegu należy zdecydowanie unikać słońca i chronić skórę kremami z wysokim filtrem.

Jeśli mieszkasz w takich miastach, jak: Katowice, Gliwice, Racibórz lub Bielsko-Biała to zachęcamy do odwiedzenia naszych gabinetów. Naszym atutem jest rozsądna cena oraz zespół najlepszych specjalistów.

5 Responses to mezoterapia twarzy

 1. Bożena O. pisze:

  Słyszałam bardzo dużo pozytywnych opinii na temat mezoterapii. Przyznam, że sama rozważam możliwość poddania się temu zabiegowi. Mam 30+ i pierwsze zmarszczki na swoim koncie. Poprawa jędrności skóry jest u mnie jak najbardziej wskazana.
  Czytam informacje zawarte na stronie, z których wynika, że po takim zabiegu trzeba bardzo uważać ze słońcem. Trochę się obawiam, bo mam skłonność do przebarwień skóry, a rozumiem, że stałaby się jeszcze bardziej wrażliwa.
  Widzę, że mezoterapia ma wiele różnych zastosowań. Cellulit czy przerzedzanie się włosów to bardzo częste problemy wielu kobiet.

  • JUWENA pisze:

   Skórę przed słońcem trzeba chronić zawsze :) ale mezoterapia nie powoduje zwiększenia wrażliwości skóry. Problem przebarwień tkwi w innych przyczynach :)

 2. Sylwia pisze:

  Słyszałam o tym ale nie wiedziałam że jest takie cudowne. Chyba trzeba to polecać każdej Pani i rozpowszechniać to.

 3. Celina pisze:

  Po jakim czasie od zakończenia zabiegu Cosmelan można rozpocząc mezoterapię?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

estetyczna

ogolna

dermatochirurgia

dermokosmetyka