Łysienie to przede wszystkim problem mężczyzn, ale dotyka często również kobiet, którym zdecydowanie bardziej przeszkadza. Terapią wspomagająca przeciwdziałanie temu procesowi jest m.in. mezoterapia skóry głowy.

Na czym polega mezoterapia skóry głowy?

Mezoterapia hamuje zarówno łysienie androgenowe (typu męskiego), jak i chroniczne czy sezonowe (wiosną i jesienią) wypadanie włosów. Nadmierne wypadanie włosów może być skutkiem słabego krążenia, nieprawidłowej diety, nadmiaru dihydrotestosteronu. Mezoterapia nie tylko powstrzymuje proces wypadania, ale pomaga w odrastaniu włosów o ile mieszki włosowe nie weszły w stan atrofii.Koktajl leczniczy zawiera wszystko co jest dla włosów najlepsze np. dekspantenol (forma witaminy B5), krzemionkę organiczną, oligoelementy z cynkiem, kompleks multiwitaminowy. Wykonuje się liczne wstrzyknięcia w skórę owłosioną głowy w  intensywnej fazie leczenia z częstotliwością jeden zabieg na tydzień przez 1-2 miesiące. W ciągu 4 miesięcy wypadanie włosów może się zmniejszyć o 70%, a odrost jest możliwy w 20%.

Stosuje się również zabiegi metodą Regeneris – osocze bogatopłytkowe.

One Response to okolica skóry głowy

  1. Bożena O. pisze:

    Zabieg mezoterapii skóry głowy to coś dla mnie. Pół roku temu urodziłam córeczkę, a mniej więcej po trzech miesiącach zaczęły wychodzić mi włosy. Wypadać – w naprawdę dużych ilościach. Zaczęłam stosować specjalistyczne kosmetyki i suplementy diety. Po trzech miesiącach mogę powiedzieć, że proces ten złagodziłam, bo wypadanie nieco osłabło. Włosy oczywiście mocno przerzedzone.
    Mezoterapia jest zabiegiem, który pozwala mi odzyskać nadzieję na gęstą mocną czuprynę. Na pewno z niego skorzystam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

estetyczna

ogolna

dermatochirurgia

dermokosmetyka