fbpx

CGF

♦ twarz  ♦ okolica oka ♦ szyja  ♦ dekolt  ♦ grzbiety rąk  ♦ skóra głowy ♦ ciało

Terapia CGF może fascynować każdego pacjenta kochającego naturalne, biotechnologiczne rozwiązania. Mowa o czynnikach wzrostu połączonych z komórkami macierzystymi pozyskanymi tak, jak osocze bogatpłytkowe PRP z własnej krwi pacjenta. Efekt? Głęboka rewitalizacja i niewątpliwy „glow”. Doskonała terapia wypadania włosów, a w przypadku blizn – idealne połączenie i wzmocnienie laseroterapii.

Do tej pory wśród preparatów pozyskiwanych z własnych zasobów pacjenta w gabinetach dermatologii estetycznej stosowane było osocze bogatopłytkowe, osocze ubogopłytkowe, autoprzeszczep tłuszczu oraz komórki macierzyste zawieszone lub pozyskiwane z tkanki tłuszczowej. Korzystanie z bogactwa czystego preparatu komórek macierzystych było dość skomplikowane, czasochłonne i kosztowne. Pojawienie się zatem CGF w zastosowaniach estetycznych jest absolutnie przełomem, ponieważ czyni zabiegi z ich wykorzystaniem absolutnie dostępnymi, a pozyskiwanie preparatu odbywa się z krwi pacjenta w sposób szybki i bardzo komfortowy.

Jak działają czynniki wzrostu i komórki macierzyste?

Komórki macierzyste pozyskujemy z krwi pacjenta, a wraz z nimi pozyskuje się czynniki wzrostu. Zadaniem jednych, jak i drugich jest synergiczne tworzenie i regeneracja komórek skóry. Jest to fenomen komórek macierzystych, które mają niebywałą zdolność adaptacji do dowolnych komórek wśród których się znajdują, a czynniki wzrostu dodatkowo pobudzają proces odnowy i rewitalizacji. To przełom w kondycjonowaniu skóry! W sposób naturalny, całkowicie bezpieczny, bez ryzyka alergii i minimalizacją powikłań.

2 rodzaje terapii – Mezoterapia lub/i żel.

Przed zabiegiem Twoja własna krew zostaje poddana procesowi wirowania w separatorze komórkowym, dzięki któremu wyodrębnione zostają komórki macierzyste i czynniki wzrostu. Tak przygotowany materiał zostanie podany w skórę techniką mezoterapii, wykorzystując CGF LIQUID. Jeśli Twoja skóra wymaga większej regeneracji lekarz może zdecydować o podaniu komórek macierzystych i czynników wzrostu zawieszonych w żelu (Activated Plasma Albumin Gel) uzyskanym z białek Twojej krwi, stosując technikę CGF HARMONY. Ponieważ preparat tworzony jest indywidualnie dla każdego pacjenta, lekarz może dopasować najbardziej odpowiednią gęstość żelu. Zastosowanie matrycy żelowej zapewnia dłuższą i silniejszą stymulację, ponieważ komórki macierzyste i czynniki wzrostu będą uwalnianie stopniowo w Twojej skórze przez 7-14 dni, stale ją stymulując. Tak, jak w przypadku większości zabiegów iniekcyjnych po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Mogą pojawić się niewielkie siniaki, które w ciągu kilku dni samoistnie ustąpią.

Dla kogo zabieg?

CGF jest dedykowany pacjentom, których skóra wymaga rewitalizacji, wypłycenia drobnych zmarszczek, czy zmagających się z wiotkością skóry lub wypadaniem włosów. Jest również doskonałym zabiegiem profilaktycznym przeciw starzeniu się skóry. W zależności od oczekiwań i stanu skóry pacjenta dobieramy odpowiednią metodę podawania.

Efekty terapii

Zabiegi najlepiej wykonywać w zaleconych seriach, a finalnie możemy spodziewać się widocznego odmłodzenia i odświeżenia skóry, redukcji drobnych zmarszczek, zwiększenia elastyczności skóry, regeneracji i odżywienia, poprawy kolorytu i struktury. Jednym słowem głębokiej i intensywnej, a do tego bardzo naturalnej rewitalizacji skóry.

Tagged with →  
Share →
Powrót