fbpx

Mezoterapia jeszcze bardziej precyzyjna i skuteczna?
Tak. A jak to możliwe?

Mezoterapia to jeden z bazowych zabiegów dermatologii estetycznej. Polega na podawaniu małych dawek substancji aktywnych bezpośrednio w skórę. Substancje te dobiera się indywidualnie, zależnie od potrzeb pacjenta. Zabiegi wykonuje się najczęściej na twarzy, szyi, dekolcie oraz grzbietach rąk. Bardzo dobre efekty daje ostrzykiwanie skóry owłosionej głowy – będące najlepszą profilaktyką nadmiernego wypadania włosów i łysienia. Dzięki mezoterapii można także poprawić kondycję ramion, pośladków i ud, w przypadku cellulitu czy rozstępów. Dzięki tej technice możliwe jest wprowadzenie substancji aktywnych głęboko śródskórnie i do skóry właściwej, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Zabiegi tej metody są powszechnie cenione na całym świecie.

MEZOAPARAT

Już latem tego roku, po raz pierwszy w gabinetach Juweny pacjenci spotkali się z nową odsłoną zabiegu, wykonywanego przy pomocy, coraz częściej spotykanych, aparatów do mezoterapii igłowej. Ten opatentowany system wyposażony jest w kartridż z kilkoma igłami, którymi wykonuje się mikro wkłucia. Dzięki technice multigły w ciągu kilkunastu minut, urządzenie nie tylko precyzyjnie aplikuje substancje aktywne, ale tworząc setki mikronakłuć dodatkowo silnie pobudza naturalne procesy regeneracji skóry. Poprzez nakłuwanie, skóra „zmuszana” jest do wzmożonej pracy w zakresie regeneracji oraz odnowy, w związku z czym metoda ta będzie skuteczna również w walce ze wzmożonym wypadaniem włosów, bliznami i rozstępami.

MEZO VACUUM

Dodatkowo zastosowano po raz pierwszy w jednym urządzeniu system multiigły wraz z tzw. vacuum (próżniowe zasysanie skóry) co umożliwia przeprowadzenie zabiegu z minimalizacją ryzyka powstawania siniaków, krwiaków oraz uczucia rozpierania. System próżniowy zasysa tkanki powierzchowne, dzięki czemu naczynia krwionośne zlokalizowane w niższych partiach skóry są oddalone od igły. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia naczyń zostaje ograniczone do minimum. Metoda ta pozwala w znaczny sposób zwiększyć komfort mezoterapii. Jest to udowodnione naukowo, iż nasz system nerwowy jest tak skonstruowany, że wkłucia igły mające miejsce na niewielkim obszarze ciała (tuż obok siebie), jak w tym przypadku, odbierane są jako pojedyncze doznanie czuciowe. Tak więc w czasie zabiegu nie odczuwa się wielu igiełek wkłuwanych jednocześnie, lecz jeden bodziec – porównywalny do ukąszenia komara Ponadto aparat daje możliwość ustawienia dokładnej głębokości podawania preparatu w zależności od obszaru ciała. Podczas zabiegu możliwa jest precyzyjna kontrola objętości wstrzykiwanego preparatu. Zabieg gwarantuje równomierne rozłożenie wstrzykniętego produktu w skórze i pozwala na zwiększenie wydajności zabiegu (wykonanie go na większej powierzchni w porównaniu do klasycznej metody. Przy wykorzystaniu aparatu do mezoterapii możemy podawać preparaty kwasu hialuronowego (usieciowany i nieusieciowany), osocze bogatopłytkowe oraz mezokoktaile o różnej gęstości. Podczas zabiegu możliwa jest zmiana parametrów pracy urządzenia, dzięki czemu zabieg jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i predyspozycji skóry pacjenta. Metoda ta daje możliwość wykonania zabiegów na wszystkich częściach ciała. Zabiegi wykonywać można min. na owłosionej skórze głowy, twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, brzuchu, udach, pośladkach, w profilaktyce przeciwstarzeniowej, łysieniu i wypadaniu włosów, w problemach z cellulitem i rozstępami oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Tagged with →  
Share →
Powrót