Oczy są zwierciadłem duszy. Większości z nas zależy, by spojrzenie było promienne i świetliste. Niestety skóra wokół oczu starzeje się szybciej i często dodaje nam lat. Dlatego bardzo ważna jest dbałość o skórę wokół oka, aby długo cieszyć się pięknym i jasnym spojrzeniem.

Dlaczego skóra wokół oka starzeje się tak szybko?

Skóra okolicy oka charakteryzuje się cienkim naskórkiem i wygładzoną granicą skórno – naskórkową. Tkanka podskórna jest skąpa, luźna i położona powierzchownie. Ponadto skóra wokół oczu pozbawiona jest gruczołów łojowych, co wpływa na nadmierne przesuszenie tej okolicy. Cały ten obszar jest bardzo wrażliwy na uszkodzenia związane z działaniem czynników zewnętrznych – głównie promieniowania UV, ale jest to też obszar bardzo mimiczny. Wokół oczu powstają zmarszczki mimiczne i senne, grawitacyjne oraz będące wynikiem naturalnych procesów starzenia. Powoduje to również powstanie tzw. „doliny łez”, która objawia się pojawieniem niemożliwych do likwidacji domową pielęgnacją cieni pod oczami.

Mezoterapia oczu

W kompleksowym działaniu na rzecz doskonałego wyglądu naszej twarzy ważnym zabiegiem profilaktycznym jest mezoterapia oczu, która powinna być stałym elementem pielęgnacji tej okolicy.Skóra wokół oczu charakteryzuje się cienkim naskórkiem, tkanka podskórna jest skąpa, luźna i położona powierzchownie, a brak gruczołów łojowych powoduje jej nadmierne przesuszenie i szczególną wrażliwość na czynniki zewnętrzne.

Przebieg zabiegu jest taki sam jak w okolicach twarzy, a koktajle dostosowane są specjalnie do potrzeb skóry wokół oczu, zawierają składniki nawilżające, niwelujące zasinienia i podpuchnięcia.

Specjalnym rodzajem mezoterapii jest REGENERIS – bazuje na osoczu bogatopłytkowym, otrzymywanym w procesie wirowanie krwi pobranej od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem do specjalnych probówek.  Zabieg polecany jest szczególnie osobom o skórze wrażliwej, skłonnej do alergii. Można go wykonywać na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach i właśnie w okolicy oczu.

Powrót