Jeśli chcesz depilować się długotrwale, rozwiązaniem dla Ciebie jest depilacja laserowa.

Co to jest depilacja laserowa?

Usuwanie nadmiernego owłosienia przy pomocy światła lasera jest metodą bardzo skuteczną. Wykorzystuje się tu odpowiednio dobrane światło laserowe, które oddziałując na melaninę – barwnik znajdujący się we włosie, niszczy tą część włosa, która jest odpowiedzialna za jego wzrost i odnawianie. Inne obszary skóry, które mają kontakt ze światłem lasera pozostają nietknięte. Na tym polega fenomen tej metody.

Na czym polega zabieg?

Usuwanie włosów przy pomocy lasera polega na niszczeniu mieszka włosowego przy użyciu światła o określonej długości fali. Długość fali dobrana jest tak, aby światło pochłaniane było jedynie przez struktury mieszków włosowych, a nie tkanki otaczające. Celem promieni laserów używanych do depilacji są komórki mieszków włosowych zawierające barwnik – melaninę. Energia promienia laserowego pochłaniana jest przez ten barwnik, zamieniana jest w energię cieplną powodującą zniszczenie struktur mieszka włosowego. W zależności od użytego do depilacji lasera w pierwszych dniach po zabiegu może utrzymywać się niewielki obrzęk i zaczerwienienie. Może również dojść do powstania odbarwień i przebarwień, które zwykle ustępują samoistnie w niedługim czasie. Najlepsze efekty uzyskujemy na ciemnym włosie i jasnej skórze nie poddanej działaniu promieniowania słonecznego. Opalanie się zwiększa znacznie ryzyko powstania powikłań, dlatego też przed i po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce.

Kto może poddać się zabiegowi?

Istnieją pewne ograniczenia w zastosowaniu tej metody. Dlatego każdy pacjent musi być zakwalifikowany przez dermatologa z dużym doświadczeniem, który ocenia zarówno spodziewaną skuteczność i ewentualne ryzyko dla pacjenta. Metoda ta jest najskuteczniejsza u pacjentów o jasnej karnacji i ciemnych włosach. U nich też daje najszybsze efekty. Pacjenci o proporcjach odwrotnych – jasnych włosach i ciemnej karnacji zmuszeni są często do większej cierpliwości – aby osiągnąć pożądany efekt wymagana jest w ich przypadku większa ilość zabiegów. Nie tylko w tym przypadku. Zawsze wymaganych jest kilka sesji zabiegowych, co najmniej cztery, w niektórych przypadkach nawet 6 i więcej.  Związane jest to z naturalnym cyklem wzrostu włosów. Nie wszystkie z nich są w tej samej fazie wzrostu, a promieniowanie laserowe niszczy tylko włosy w fazie wzrostu.  Kolejne zabiegi najczęściej wykonywane są w odstępach około dwóch do sześciu tygodni. Zależy to jednak od okolicy poddanej zabiegowi. Zalecane są również zabiegi przypominające, w zależności od okolicy, co 6 – 12 miesięcy. Dopiero wtedy mamy pewność, że włosy nie odrosną. Jest to najbardziej skuteczna metoda ze znanych metod depilacji.

 

2 Responses to depilacja laserowa

  1. Tamara pisze:

    Wydawało mi się to niemożliwe, że niechciane włosy mogą po prostu przestać rosnąć. Taki właśnie efekt zauważyłam już po 2 zabiegu depilacji laserowej! Na pewno na jesień rozpocznę nową serię zabiegów :)

  2. Justyna pisze:

    Jeśli cierpisz z powodu nadmiernego owłosienia ciała, które jest przyczyną wielu Twoich kompleksów i frustracji to polecam Ci depilację laserową. Sama zdecydowałam się na takie rozwiązanie, ponieważ chciałam pozbyć się zbędnego owłosienia. Wybrałam właśnie tę metodę ponieważ jest ona metodą wyjątkowo trwałą i bezpieczną, a zarazem szybką i bezbolesną. Każdy z tradycyjnych sposobów usuwania owłosienia niesie ryzyko szybkiego odrastania włosków i na ogół przynosi niezadowalający efekt, a ponadto może prowadzić do bliznowacenia skóry, czy przebarwień. Natomiast depilacja laserowa jest wolna od tych zagrożeń, gdyż jest metodą bezinwazyjną i nie narusza delikatnej struktury naszej skóry. Sama jestem po takim zabiegu i chciałam się podzielić z Wami moimi wrażeniami. Mogę śmiało rzec, że efekt przewyższył moje najśmielsze oczekiwania. Zabieg jest bardzo skuteczny i teraz mogę cieszyć się gładką skórą, a co najważniejsze zyskałam większą pewność siebie i pozbyłam się kompleksów :) Wszystkim serdecznie polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

estetyczna

ogolna

dermatochirurgia

dermokosmetyka