Nie czekaj aż pojawi się obraz klasycznej skórki pomarańczowej, tylko wcześniej zapobiegaj rozwojowi cellulitu, który jest zmorą wielu kobiet!

CO TO JEST CELLULIT ?

Cellulit w nomenklaturze medycznej nazywany jest także lipodystrofią gynoidalną. Schorzenie związane jest z zaburzeniami funkcjonowania tkanki tłuszczowej, łącznej oraz układu żylno-limfatycznego. Za główne przyczyny powstawania cellulitu uznaje się : hormony, genetykę, czynniki środowiskowe. Dotyka przede wszystkim kobiety, pojawiając się już w okresie dojrzewania (nasila się w okresie przekwitania, ciąży, menopauzie, podczas stosowania antykoncepcji oraz hormonalnej terapii zastępczej). Cellulit występuje także u osób szczupłych i aktywnych fizycznie. Zaburzenie to występuje jako pewnego rodzaju przejaw starzenia się skóry oraz wpływu czynników cywilizacyjnych (złej diety, braku ruchu, nadwagi i otyłości) na ludzki organizm. Proces rozwoju cellulitu jest długotrwały i wyróżnia się w nim kilka etapów. Najczęściej cellulit znajdujemy na pośladkach, brzuchu, udach, biodrach, kolanach, rzadziej ramionach i sutkach. Powszechnie znany jest jako nieestetycznie wyglądające zmiany na skórze porównywane do skórki pomarańczowej lub materaca (w zależności od grubości grudek). Szczególnie w początkowych fazach, kiedy zmiany nie są nasilone, walka z cellulitem ma największe szanse powodzenia. W późniejszych etapach problemem może stać się nie tylko niechciany defekt estetyczny, ale także dolegliwości bólowe pojawiające się przy uciskaniu zmian. Dlatego nie czekajmy aż pojawi się obraz klasycznej skórki pomarańczowej, tylko wcześniej zapobiegajmy rozwojowi cellulitu, która jest zmorą wszystkich kobiet.

JAK POWSTAŁA ALIDYA ?

Alidya została stworzona przez Profesora Pasquale Motolese (1964-2013), który był uznanym lekarzem i ogromnym autorytetem w środowisku medycyny estetycznej. Alidya to ostatnie z odkryć Profesora po długich latach prac badawczych nad przyczynami i możliwościami leczenia tzw. cellulitu. Wcześniej Profesor opracował znaną i bardzo skuteczną technikę niechirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej o nazwie intralipoterapia oraz produkt o nazwie Aqualyx – posiadający jako jedyny rejestrację do iniekcyjnej redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. Jako jeden z pierwszych na świecie opublikował szereg artykułów naukowych i książek nt. innowacyjnych technik stosowania wypełniaczy. Preparat Alidya jest wynikiem wieloletnich badań nad zrozumieniem mechanizmów, genezy, sposobu starzenia się oraz metod leczenia cellulitu i lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Profesor Motolese poprzez analogię z wieloma chorobami układu nerwowego jak: Alzehimer , Choroba Parkinsona czy Stwardnienie Rozsiane postawił nową hipotezę nt. czynników mających duży wpływ na rozwój cellulitu, którymi są złogi żelaza przedostające się z mikrokrążenia (z osłabionych i bardziej przepuszczalnych naczyń) do środowiska międzykomórkowego. Od momentu pojawienia się Alidya każdy pacjent zyskał możliwość zahamowania rozwoju cellulitu już w jego wczesnych stadiach.

JAK DZIAŁA ALIDYA?

Ze względu na niepowtarzalny skład Alidya uruchamia wiele ważnych mechanizmów w tkankach poprawiających ich funkcjonalność i hamujących rozwój cellulitu: Są to:

  • chelatacja metali i rozpuszczanie toksyn (wg nowej hipotezy Profesora Motolese, żelazo wydostające się z mikrokrążenia jest jedną z ważnych przyczyn zmian w podskórnej tkance tłuszczowej widocznych w postaci cellulitu)
  • drenaż osmotyczny macierzy – działanie przeciwobrząkowe i utrata centymetrów w obwodach
  • poprawa krążenia tętniczego – lepiej dotleniona skóra
  • alkalizacja macierzy pozakomórkowej – zakwaszone środowisko macierzy uniemożliwia sprawne wymiany komórkowe
  • odbudowa protein macierzy pozakomórkowej – fizjologiczna regeneracja tkanek
  • działanie przeciwutleniające – procesy wolnorodnikowe bardzo sprzyjają rozwojowi cellulitu.

JAKIE OKOLICE CIAŁA MOŻNA PODDAĆ ZABIEGOWI?

Wszystkie okolice ciała dotknięte cellulitem, po wcześniejszej diagnozie lekarskiej. Są to najczęściej m.in. brzuch, uda, pośladki, ramiona.

KTO JEST NAJLEPSZYM KANDYDATEM DO TEGO ZABIEGU?

Najlepszymi kandydatami do zabiegu są pacjenci z cellulitem we wczesnych fazach rozwoju. Zabieg nie ma ograniczeń wiekowych (poza pacjentami niepełnoletnimi, którzy muszą mieć zgodę opiekuna prawnego). Wynika to z faktu, iż cellulit może zacząć rozwijać się we wczesnym okresie życia (okres dojrzewania) lub dopiero później (ciąża, menopauza, w wyniku przyjmowanych leków).

UWAGA! Alidya nie jest preparatem odchudzającym, jednak podczas leczenia następuje utrata centymetrów w obwodach (wynika to z działania przeciwobrzękowego).

PRZECIWWSKAZANIA

  • ostre choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby tarczycy
  • choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie leków rozrzedzających krew
  • zabiegów nie wykonuje się również u ciężarnych oraz kobiet karmiących piersią

ALIDYA – BEZPIECZEŃSTWO PREPARATU

Alidya jest jedynym na świecie wyrobem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE0373 do iniekcyjnego leczenia lipodystrofii gynoidalnej. Zabieg może być wykonywany wyłącznie przez lekarzy medycyny, posiadających kwalifikacje w zakresie technik iniekcyjnych jak mezoterapia czy intradermoterapia.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Przed zabiegiem wykonuje się pomiary antropometryczne oraz dokumentację fotograficzną. Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania w domu.

OPIS ZABIEGU
Zabieg Alidya polega na podaniu preparatu bezpośrednio w tkankę podskórną. Jest podawany cienką igłą i jest praktycznie bezbolesny. U wrażliwych pacjentów lekarz może zdecydować o zastosowaniu znieczulenia.

Skuteczność zabiegu gwarantuje wykonanie serii od 7 do 12 zabiegów. Zabiegi wykonuje się w odstępach tygodniowych. Zaleca się powtarzanie leczenia raz w roku w celu utrzymania stabilnego rezultatu.  Zabieg trwa ok. 30 minut.

OBJAWY BEZPOŚREDNIO PO ZABIEGU
Po zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynności. Przez dwanaście godzin po zabiegu nie należy stosować kosmetyków w miejscu iniekcji (z wyjątkiem gdy lekarz nie zaleci inaczej) oraz unikać bezpośrednich źródeł ciepła (np. ekspozycja na słońce, promieniowanie UVA i UVB, ciepło odbite pochodzące z kominków, sauna itp.).

Bardzo wskazane jest stosowanie metod wspomagających leczenie jak m.in.: karboksyterapia, drenaż limfatyczny, radiofrekwencja (RF), ultradźwięki, suplementacja, aktywność fizyczna.