Niwelowanie „doliny łez” rozpogadza twarz i dodaje twarzy blasku.

„Co to jest dolina łez?”

W procesie starzenia okolicy oka bardzo dużą rolę odgrywa zanik tkanki podskórnej oraz wiotczenie skóry. Zanika również naturalna podściółka tłuszczowa przez co zapadają się pewne obszary twarzy. Głęboko pod skórą wiotczeją też mięśnie, które tworzą pewnego rodzaju rusztowanie dla skóry. W wyniku tych procesów zapada się skóra w obrębie oczodołu. Pojawia się zagłębienie biegnące od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka, dokładnie tak, jak płyną łzy.  „Dolina łez” nadaje naszej twarzy bardzo smutny i zmęczony wygląd.

Jak rozwiązać ten problem?

W miejsce, gdzie tworzy się „dolina łez” i charakterystyczne zagłębienie  podajemy preparat wypełniający. Można zabieg wykonać igłą, bądź techniką kaniuli, czyli podanie preparatu z jednego wkłucia  za pomocą giętkiej tępo zakończonej , cieniutkiej kaniuli. Kaniula daje nam większe szanse na uniknięcie siniaka w miejscu iniekcji. Lekarz podaje właściwą ilość preparatu w zależności od wielkości zagłębienia. Po wstrzyknięciu preparat zostanie przez lekarza  odpowiednio ułożony i rozmasowany w skórze.

Efekty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu zagłębienie „doliny łez” ulega spłyceniu. Cień, który tworzy się w obrębie oczodołu i policzka jest mniej widoczny. Wygładzenie skóry w tym miejscu sprawia, że twarz jest gładsza i ma bardziej wypoczęty wygląd. 

JAKIE PREPARATY WYKORZYSTUJEMY W TERAPII DOLINY ŁEZ?

KWAS HIALURONOWY – WOLUMETRIA & MODELOWANIE

♦ owal twarzy ♦  policzki ♦ bruzdy nosowo-wargowe ♦ linie marionetek ♦ usta ♦ modelowanie nosa ♦ dolina łez ♦ soft-lift ♦ grzbiety rąk

Kwas hialuronowy to jeden z podstawowych gwarantów dobrej kondycji skóry. Jego preparaty o gęstej konsystencji doskonale modelują skórę, wypełniając bruzdy i obszary pozbawione dawnej objętości lub nadając jej pożądany kształt.

Kiedy podawany jest kwas hialuronowy?

Preparaty kwasu hialuronowego mają różne funkcje i możliwości. Od samego działania nawilżającego, przez silną rewitalizację do wypełnienia. Preparaty gęste, sieciowane służą do wypełniania/modelowania skóry np. w okolicy doliny łez, owalu twarzy, ust, czy policzków. Kwasem hialuronowym możemy również wypełniać bruzdy czy to nosowo-wargowe, czy też pozostałe w miejscu zmarszczek mimicznych w okolicy czoła, czy kurzych łapek. Dobór preparatu jest uzależniony od skóry i oczekiwań pacjenta oraz oceny lekarza.

Jak podajemy kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy  jak większość preparatów do iniekcji może być podawany techniką igłową lub kaniulą, stosując wówczas technikę Soft Liftu. Jest to technika modelowania twarzy i ciała wykorzystująca tzw. miękkie kaniule, czyli giętkie, elastyczne igły o zaokrąglonym, tępym końcu. Daje to możliwość zminimalizowania ryzyka powstania wynaczynienia, czyli nielubianych przez kobiety siniaków. Poprzez zaledwie 2-3 wkłucia wprowadza się preparat na cały leczony obszar.

W Juwenie pracujemy następującymi preparatami kwasu hialuronowego: Juvederm | Restylane | StylAge | Princess | Neauvia

CGF

♦ twarz  ♦ okolica oka ♦ szyja  ♦ dekolt  ♦ grzbiety rąk  ♦ skóra głowy ♦ ciało

Terapia CGF może fascynować każdego pacjenta kochającego naturalne, biotechnologiczne rozwiązania. Mowa o czynnikach wzrostu połączonych z komórkami macierzystymi pozyskanymi tak, jak osocze bogatpłytkowe PRP z własnej krwi pacjenta. Efekt? Głęboka rewitalizacja i niewątpliwy „glow”. Doskonała terapia wypadania włosów, a w przypadku blizn – idealne połączenie i wzmocnienie laseroterapii.

Do tej pory wśród preparatów pozyskiwanych z własnych zasobów pacjenta w gabinetach dermatologii estetycznej stosowane było osocze bogatopłytkowe, osocze ubogopłytkowe, autoprzeszczep tłuszczu oraz komórki macierzyste zawieszone lub pozyskiwane z tkanki tłuszczowej. Korzystanie z bogactwa czystego preparatu komórek macierzystych było dość skomplikowane, czasochłonne i kosztowne. Pojawienie się zatem CGF w zastosowaniach estetycznych jest absolutnie przełomem, ponieważ czyni zabiegi z ich wykorzystaniem absolutnie dostępnymi, a pozyskiwanie preparatu odbywa się z krwi pacjenta w sposób szybki i bardzo komfortowy.

Jak działają czynniki wzrostu i komórki macierzyste?

Komórki macierzyste pozyskujemy z krwi pacjenta, a wraz z nimi pozyskuje się czynniki wzrostu. Zadaniem jednych, jak i drugich jest synergiczne tworzenie i regeneracja komórek skóry. Jest to fenomen komórek macierzystych, które mają niebywałą zdolność adaptacji do dowolnych komórek wśród których się znajdują, a czynniki wzrostu dodatkowo pobudzają proces odnowy i rewitalizacji. To przełom w kondycjonowaniu skóry! W sposób naturalny, całkowicie bezpieczny, bez ryzyka alergii i minimalizacją powikłań.

2 rodzaje terapii – Mezoterapia lub/i żel.

Przed zabiegiem Twoja własna krew zostaje poddana procesowi wirowania w separatorze komórkowym, dzięki któremu wyodrębnione zostają komórki macierzyste i czynniki wzrostu. Tak przygotowany materiał zostanie podany w skórę techniką mezoterapii, wykorzystując CGF LIQUID. Jeśli Twoja skóra wymaga większej regeneracji lekarz może zdecydować o podaniu komórek macierzystych i czynników wzrostu zawieszonych w żelu (Activated Plasma Albumin Gel) uzyskanym z białek Twojej krwi, stosując technikę CGF HARMONY. Ponieważ preparat tworzony jest indywidualnie dla każdego pacjenta, lekarz może dopasować najbardziej odpowiednią gęstość żelu. Zastosowanie matrycy żelowej zapewnia dłuższą i silniejszą stymulację, ponieważ komórki macierzyste i czynniki wzrostu będą uwalnianie stopniowo w Twojej skórze przez 7-14 dni, stale ją stymulując. Tak, jak w przypadku większości zabiegów iniekcyjnych po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Mogą pojawić się niewielkie siniaki, które w ciągu kilku dni samoistnie ustąpią.

Dla kogo zabieg?

CGF jest dedykowany pacjentom, których skóra wymaga rewitalizacji, wypłycenia drobnych zmarszczek, czy zmagających się z wiotkością skóry lub wypadaniem włosów. Jest również doskonałym zabiegiem profilaktycznym przeciw starzeniu się skóry. W zależności od oczekiwań i stanu skóry pacjenta dobieramy odpowiednią metodę podawania.

Efekty terapii

Zabiegi najlepiej wykonywać w zaleconych seriach, a finalnie możemy spodziewać się widocznego odmłodzenia i odświeżenia skóry, redukcji drobnych zmarszczek, zwiększenia elastyczności skóry, regeneracji i odżywienia, poprawy kolorytu i struktury. Jednym słowem głębokiej i intensywnej, a do tego bardzo naturalnej rewitalizacji skóry.

Osocze bogapłytkowe

♦ twarz  ♦ okolica oka ♦ szyja  ♦ dekolt  ♦ grzbiety rąk  ♦ skóra głowy ♦ ciało

Skoncentrowane w osoczu PŁYTKI KRWI oraz aktywowane przez nie CZYNNIKI WZROSTU odgrywają fundamentalną rolę w terapii osoczem bogatopłytkowym. 

Obecnie wiadomo, że za proces starzenia się skóry odpowiada nie tylko siła grawitacji, zanik tkanki tłuszczowej oraz spadek ilości kolagenu i elastyny. Mechanizm ten jest dużo bardziej złożony i wielokierunkowy, a jego ogniwa wzajemnie wpływają na siebie. Celem nadrzędnym skutecznych zabiegów medycyny estetycznej nie może być zatem jednokierunkowe działanie, jak np. uzupełnienie kolagenu, elastyny, czy też kwasu hialuronowego. Od skutecznego zabiegu odmładzającego wymagamy znacznie więcej. Musi on oddziaływać na wszystkie aspekty starzenia się skóry.

Takie właściwości posiada terapia z zastosowaniem autologicznego osocza. Skoncentrowane w osoczu PŁYTKI KRWI oraz aktywowane przez nie CZYNNIKI WZROSTU odgrywają fundamentalną rolę w terapii PRP.

BEZPIECZEŃSTWO

Zabieg z zastosowaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego jest absolutnie bezpieczny, naturalny i biokompatybilny z ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.Mogące powstać tuż po zabiegu objawy, takie jak zasinienia, zaczerwienienie, bolesność czy delikatny obrzęk, związane są z samą iniekcją, są przejściowe i ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

DLA KOGO ZABIEG?

Zabieg PRP przeznaczony jest do stosowania zarówno w profilaktyce jak i leczeniu, dlatego też zaleca się go wszystkim osobom, bez względu na wiek, które dostrzegają u siebie oznaki starzenia się, gdy ich skóra staje się wiotka, sucha, zmęczona i pozbawiona elastyczności lub gdy pojawiają się przebarwienia i zmarszczki. Sygnałem do rozpoczęcia terapii powinny być również pojawiające się lub już istniejące rozstępy, blizny lub trudno gojące się rany. Zabiegi są też bardzo skuteczne w profilaktyce i leczeniu chorób skóry głowy (wypadanie włosów, łysienie).

EFEKTY

Terapia z zastosowaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego pozwala uzyskać naturalne, trwałe efekty regeneracji i odbudowy skóry widoczne jako: poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry, wygładzenie zmarszczek, odmłodzenie i ujednolicenie kolorytu skóry.

W przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów regeneracja i stymulacja komórek macierzystych powoduje odrost większej ilości zdrowych i mocniejszych włosów. Zabieg jest skuteczny zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

W Juwenie stosujemy również osocze bogatopłytkowe REGENERIS

Powrót