Niwelowanie „doliny łez” rozpogadza twarz i dodaje twarzy blasku.

dolina-lez

„Co to jest dolina łez?”

W procesie starzenia okolicy oka bardzo dużą rolę odgrywa zanik tkanki podskórnej oraz wiotczenie skóry. Zanika również naturalna podściółka tłuszczowa przez co zapadają się pewne obszary twarzy. Głęboko pod skórą wiotczeją też mięśnie, które tworzą pewnego rodzaju rusztowanie dla skóry. W wyniku tych procesów zapada się skóra w obrębie oczodołu. Pojawia się zagłębienie biegnące od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka, dokładnie tak, jak płyną łzy.  „Dolina łez” nadaje naszej twarzy bardzo smutny i zmęczony wygląd.

Jak rozwiązać ten problem?

W miejsce, gdzie tworzy się „dolina łez” i charakterystyczne zagłębienie  podajemy kwas hialuronowy. Można zabieg wykonać igłą, bądź techniką kaniuli, czyli podanie preparatu z jednego wkłucia  za pomocą giętkiej tępo zakończonej , cieniutkiej kaniuli. Kaniula daje nam większe szanse na uniknięcie siniaka w miejscu iniekcji. Lekarz podaje właściwą ilość preparatu w zależności od wielkości zagłębienia. Po wstrzyknięciu preparat zostanie przez lekarza  odpowiednio ułożony i rozmasowany w skórze.

Efekty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu zagłębienie „doliny łez” ulega spłyceniu. Cień, który tworzy się w obrębie oczodołu i policzka jest mniej widoczny. Wygładzenie skóry w tym miejscu sprawia, że twarz jest gładsza i ma bardziej wypoczęty wygląd. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Kwas hialuronowy stymuluje również produkcję kolagenu, dzięki temu zagłębienie ulega spłyceniu, zmniejsza się zasinienie, a skóra ujędrnia się w miejscu poddanym terapii.

Efekt pozabiegowy utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy. Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu, ogólny tryb życia. Duży wpływ mają też uwarunkowanie genetyczne pacjenta. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają użycia mniejszych objętości preparatu.