fbpx

Oczy są zwierciadłem duszy. Większości z nas zależy, by spojrzenie było promienne i świetliste. Niestety skóra wokół oczu starzeje się szybciej i często dodaje nam lat. Dlatego bardzo ważna jest dbałość o skórę wokół oka, aby długo cieszyć się pięknym i jasnym spojrzeniem. Najbardziej popularnymi zmarszczkami są tzw. „kurze łapki”, czyli zmarszczki odchodzące od bocznego kąta oka.

Dlaczego skóra wokół oka starzeje się tak szybko?

kurze-lapkiSkóra okolicy oka charakteryzuje się cienkim naskórkiem i wygładzoną granicą skórno – naskórkową. Tkanka podskórna jest skąpa, luźna i położona powierzchownie. Ponadto skóra wokół oczu pozbawiona jest gruczołów łojowych, co wpływa na nadmierne przesuszenie tej okolicy. Cały ten obszar jest bardzo wrażliwy na uszkodzenia związane z działaniem czynników zewnętrznych – głównie promieniowania UV, ale jest to też obszar bardzo mimiczny. Wokół oczu powstają zmarszczki mimiczne i senne, grawitacyjne oraz będące wynikiem naturalnych procesów starzenia. Kurze łapki – czyli marszczenie skóry zwykle uwydatnione przy mrużeniu oczu i przy śmiechu. 

Terapia „kurzych łapek” najczęściej prowadzona jest z pomocą toksyny botulinowej, ale możemy stosować również inne metody, jak kwas hialuronowy, nici wchłanialne, czy plazmę PLEXR.

POZNAJ KOMPLEKSOWY OPIS METOD STOSOWANYCH W TERAPII KURZYCH ŁAPEK

TOKSYNA BOTULINOWA

TOKSYNA BOTULINOWA 

♦ zmarszczki mimiczne ♦ relaksacja brody ♦ asymetria brwi ♦ efekt otwartego oka ♦ relaksacja mięśni szyi ♦ nadpotliwość 

Terapia toksyną botulinową to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów. Choć krąży wokół niej dużo mitów, pacjenci uzbrojeni w rzetelną i prawdziwą wiedzę na jej temat, z zaufaniem poddają się terapii, która pozwala na osiąganie spektakularnych efektów.

JAK DZIAŁA?

Zabieg toksyną botulinową ma na celu zatrzymanie impulsu nerwowego, tak aby nie dotarł on do mięśnia i nie powodował jego kurczenia. Jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne, a bezpieczeństwo potwierdzone jest wieloletnią praktyką w różnych obszarach medycyny. Dawki stosowane w trakcie zabiegów dobierane są wg zasady - możliwie najmniej, a skutecznie. Efekt zabiegu pojawia się do dwóch tygodni i utrzymuje od kilku miesięcy do pół roku, ale jest to zależne od indywidualnej reakcji skóry pacjenta. 

KIEDY JĄ STOSUJEMY?

ZMARSZCZKI MIMICZNE

Głównym zadaniem toksyny botulinowej jest zrelaksowanie naszych mięśni i zafundowanie im kilku miesięcy odpoczynku od monotonnie wykonywanych ruchów mimicznych, w wyniku których na skórze utrwalają się zmarszczki, a w efekcie skóra przez kilka miesięcy po zbiegu nie jest narażona na zaginanie i jej wygląd znacznie się poprawia, nawet wtedy gdy preparat już przestaje działać. Myślimy tu jednak nie tylko o zmarszczkach na czole, czy kurzych łapkach, ale również okolicy nosa, czy zmarszczonej bródce!

ASYMETRIA/MODELOWANIE/EFEKT OTWARTEGO OKA

Ponieważ toksyna botulinowa oddziałuje na mięśnie ( nie tylko w przypadku zmarszczek), może również być wykorzystywana w terapii asymetrii brwi, wyrównując i modelując ich kształt, jak również dzięki jej działaniu możemy jednocześnie uzyskać efekt pięknie otwartego oka.

NADPOTLIWOŚĆ

Dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej czasowo wyłączamy funkcje gruczołów potowych, które dzięki temu nie będą produkowały potu w okresie najwyższych temperatur. Efekty zabiegu utrzymują się nawet ponad pół roku, a po upływie działania toksyny botulinowej powracają pierwotne funkcje skóry. Jest to niezwykle wygodny zabieg dla każdego pacjenta, gwarantujący zdecydowaną poprawę jakości życia w czasie upałów.

Zabieg trwa krótko, skóra jest miejscowo znieczulona maścią znieczulającą, a pacjent dostrzega efekty już po 5 dniach po zabiegu, na pełny efekt należy czekać jednak zaledwie 14 dni.

W Juwenie stosujemy trzy dostępne w Polsce toksyny botulinowe: Botox, Azzalure oraz Bocouture a ich dobór zależy od oceny lekarza oraz wywiadu.

NICI WCHŁANIALNE

NICI WCHŁANIALNE napięcie & lifting

♦ owal twarzy ♦ okolica oka i dolna powieka ♦ asymetria brwi ♦ szyja ♦ dekolt ♦ ramiona ♦ ciało 

Nici wchłanialne stają się coraz popularniejsze, znane i lubiane. Pozwalają uzyskiwać spektakularny efekt liftingu porównywalny do zabiegu chirurgicznego lub napinają skórę, tworząc dla niej rusztowanie i podporę. Wszystko zależy od tego, jaki jest stan wyjściowy skóry pacjenta i jakie efekty chcemy osiągnąć. Możemy je stosować w terapii owalu, czy leczenia asymetrii, ale również w okolicy czoła, brwi, czy kurzych łapek.

Nici dzielimy na stymulujące oraz liftingujące. Pierwsze mają za zadanie napięcie tkanek i głęboką ich stymulację do silnej regeneracji i nazywane są popularnie nićmi PDO od ich pierwotnego budulca - polidioksanonu. Są to nici gładkie. Drugie to już nici do silnego i wyraźnego unoszenia skóry, posiadają delikatne haczyki, jednak terapia prowadzona jest w sposób bardzo komfortowy dla pacjenta i pozbawiona jest długiej rekonwalescencji. Nici liftingujące również bardzo intensywnie pobudzają skórę do regeneracji.

Co czujemy w trakcie zabiegu?

Zabieg jest odczuwalny, ale nie bolesny. Zazwyczaj wystarczy zastosowanie miejscowego kremu znieczulającego. Jeśli pacjentka jest bardzo wrażliwa na ból, można zastosować znieczulenie stomatologiczne podane kaniulą na całą okolicę poddaną zabiegowi. W czasie zabiegu można odczuwać przesuwanie się kaniuli, lekkie ciągnięcie, ale są to odczucia o bardzo wysokim poziomie komfortu.

Czy po zabiegu pojawia się duża opuchlizna i ile trwa?

Wystąpienie opuchliny jest bardzo indywidualne, tak samo, jak jej utrzymanie się. Zależy również od zastosowanych nici. Jeśli są to nici gładkie, podawane płytko pod skórą, najczęściej nie pojawia się żadna opuchlizna. W przypadku nici z haczykami, które pozwalają na silniejsze liftingowanie skóry, ale też aplikowane są głębiej twarz może opuchnąć i mogą pojawić się siniaki. Zanikają one do tygodnia.

Czy nić jest wyczuwalna w skórze?

Tak, ale tylko do kilku tygodniu po zabiegu. Można ją wyczuwać przy określonych ruchach twarzy, mocniej napinających skórę. Dzieje się tak do momentu, kiedy nić zostanie “oblana” kolagenem i przestanie być wyczuwalna w ogóle. W porównaniu do liftingu chirurgicznego jest to bardzo niewielki dyskomofort. Nić jest absolutnie niezauważalna na skórze.

Jak szybko znikają nierówności na skórze po zabiegu?

Po terapii nićmi liftingującymi, w wyniku uniesienia skóry “zawieszonej” na haczykach, mogą pojawiać się niewielkie nierówności na powierzchni skóry. Jest to objaw zupełnie normalny i spodziewany. Skóra potrzebuje kilku dni, aby przyzwyczaić się do nowego ułożenia i stopniowo się wygładza. Na ogół pacjent po zabiegu wychodzi z gabinetu z makijażem i najczęściej po 2-3 dniach wraca do wszystkich aktywności. Nie oznacza to konieczności wyłączenia z życia zawodowego - jeśli tak, to nie ze wskazań medycznych, ale raczej dla komfortu pacjenta.

PLEXR - niechirurgiczny lifting powiek

PLAZMA PLEXR

♦ Opadająca powieka góra ♦ Wiotka powieka dolna ♦ Kurze łapki ♦ Zmarszczki palacza

Jeśli zauważasz, że opadające powieki powodują, że Twoja twarz wygląda „smutno”, coraz trudniej wykonać na powiece makijaż, a opadające kąciki oka dodają Ci lat, zapytaj o bezinwazyjny lifting powiek, który jest dla Ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem. Plazmą Plexr można leczyć również zmarszczki palacza lub kurze łapki.

BEZ WYPEŁNIANIA, BEZ IGIEŁ I BEZ SKALPELA

Efekty zabiegu - źródłohttp://www.revisage.pl/plexr/Na czym polega zabieg?

Procedura polega na wykonaniu niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia PLEXR, każdy w odległości ok 0,5 mm jeden od drugiego. Każdy z tych punktów powoduje sublimację naskórka bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia i bez powodowania uszkodzenia i nekrozy otaczających tkanek, a w efekcie obkurczenie i likwidację nadmiaru skóry.  Zabieg z wykorzystaniem PLEXR jest definiowany jako metoda „dynamiczna”, ponieważ pozwala na obserwację efektu w czasie rzeczywistym , pozwalając także zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia procedury. Operator może poprosić pacjenta o zamykanie i otwieranie oczu i „na żywo” obserwować efekty. Procedura trwa ok. 20 minut a punkty sublimacji o średnicy mniejszej niż 1 mm utrzymują się od 4 do 7 dni.

efekty

BEZPIECZEŃSTWO

PLEXR jest generatorem plazmy, który wytwarza kontrolowaną i celowaną mikrowiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania co skutkuje uniesieniem powiek i efektem „otwartego oka”.

PLEXR jako urządzenie medyczne klasy IIb (CE 0051) jest obecnie jedynym urządzeniem na rynku działającym na zasadzie generowania mikrowiązki plazmy, które nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta oraz operatora podczas wykonywania zabiegu. Zanim produkt trafił na rynek minęło 6 lat ciężkiej pracy lekarzy z Uniwersytetu Medycznego w Rzymie – w efekcie dzisiaj pacjenci mogą korzystać z efektów ich pracy.

Wrażenia pacjentki po zabiegu

Te moje wiecznie ciążące powieki, mimo młodego (jak niektórzy twierdzą) wieku! Już od kilku lat przyjaźnię się z toksyną, żeby, oczywiście oprócz złagodzenia mimiki - podnieść troszeczkę powieki i otworzyć oko. Kiedy pojawiła się możliwość długotrwałej poprawy - postanowiłam skorzystać. Zabieg był krótki, odczuwalny, ale do wytrzymania. Lekarz na bieżąco obserwował efekt terapii i korygował go, co dało mi poczucie bezpieczeństwa. Po zabiegu został nałożony specjalny fluid kryjący. Następnego dnia obudziłam się opuchnięta, ale zdecydowanie mniej, niż można spodziewać się po liftingu chirurgicznym,  a opuchlizna zeszła dość szybko. Przez pewien czas utrzymał się strupek, ale już po kilku dniach cieszyłam się efektem, nie musząc akceptować delikatnych blizenek, bo ich po prostu w przypadku tej metody nie ma, a wyraźnie podniosły mi się powieki!

Beata, 32 lata

PLEXR + CGF

IDEALNE POŁĄCZENIE

NIECHIRURGICZNY LIFTING POWIEK PLEXR
+ SILNA REWITALIZACJA WŁASNYM OSOCZEM Z CZYNNIKAMI WZROSTU I KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI CGF po 14 dniach

POWIEKI GÓRNE Z KURZYMI ŁAPKAMI

2260 pln

1 zabieg PLEXR + 1 zabieg CGF
Cena regularna 2460 pln

POWIEKI GÓRNE Z KURZYMI ŁAPKAMI ORAZ POWIEKI DOLNE

2960 pln

1 zabieg PLEXR + 1 zabieg CGF
Cena regularna 3960 pln

UMÓW ZABIEG

327877171

 

Powrót