Pięknie otwarte oko to piękne i młodzieńcze spojrzenie. Toksyna botulinowa pozwala na przywrócenie jego blasku i nadanie twarzy wypoczętego i zrelaksowanego wyglądu !

Kiedy wokół oka pojawia się nadmiar wiotkiej skóry, może ono wyglądać na przymknięte i zmęczone. Podanie toksyny botulinowej w okolicy gładzizny czoła oraz mięśnia okrężnego oka (tzw. „kurze łapki”) powoduje rzeczywiste uniesienie powiek, co rozjaśnia spojrzenie i dzięki temu uzyskujemy efekt ich „otwarcia”.

Mechanizm działania

Skóra przez kilka miesięcy po zbiegu nie jest narażona na zaginanie i jej wygląd znacznie się poprawia, nawet wtedy gdy preparat już przestaje działać, gdyż nasze mięśnie na dłuższy czas odzwyczajają się  od wykonywania ruchów powodujących utrwalanie się zmarszczek. Mechanizm działania polega na hamowaniu uwalniania acetylocholiny z zakończeń układu nerwowego i blokowanie płytki nerwowo – mięśniowej, co skutkuje czasowym osłabieniem czynności skurczowej leczonego mięśnia, relaksując go i w efekcie wygładza zmarszczki poprzez delikatne napięcie skóry.

Powrót