Wolumetria policzków odejmuje lat, a Tobie doda energii i przywróci młodzieńczy wygląd.

Dlaczego warto wykonać zabieg wolumetrii?

Zmarszczki nie są jedynym elementem powodującym, że nasza twarz wygląda staro. W procesie starzenia twarzy ogromną rolę odgrywa zanik podściółki tłuszczowej w skórze, przez co zapadają się pewne obszary twarzy – również policzki. U osób szczupłych ten proces będzie widoczny szybciej. Dodatkowo głęboko w skórze zachodzą procesy wiotczenia mięśni, które są swego rodzaju rusztowaniem dla naszej skóry. Starzeje się również ludzki kościec. Powyższe procesy generują powstanie zapadniętej bruzdy policzkowej pogłębiającej tzw. „dolinę łez”. Daje to wrażenie wiecznie zmęczonej i smutnej twarzy. Wymodelowanie tej okolicy przywróci wypoczęty i zrelaksowany wygląd.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na podaniu do skóry wybranego preparatu (kwas hialuronowy, Sculptra, Radiesse, Redexis), w miejscu gdzie pojawia się zagłębienie w okolicy policzków. Lekarz może użyć igły, bądź pracować techniką kaniuli, która minimalizuje ryzyko powstania siniaka i daje dodatkowo efekt liftingowania. Po iniekcji preparat musi być odpowiednio ułożony i rozmasowany w skórze.

Jakich efektów mogę się spodziewać?

Efekt w zależności od preparatu może być natychmiastowy lub narastający w czasie, jednorodny i naturalny. Utrzymuje się od 12-18 miesięcy, a terapię można powtarzać. Poprzez remodeling twarzy można osiągnąć efekt delikatnego liftingu i poprawić jakość skóry. Odbudowując objętość policzków, uzyskujemy jednocześnie poprawę wyglądu bruzd nosowo-wargowych i linii marionetek w mechaniźmie liftingowania.

Powrót