fbpx

Korekta uszu nićmi

Alternatywa dla chirurgicznej korekty uszu. Zabieg wykonywany jest przy użyciu liftingujących nici, zakładanych podskórnie – tak, aby spowodowały lepszy kąt przylegania małżowiny do głowy.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Obszar: uszy

Czas zabiegu: około 1 godz.

Korekta uszu nićmi cieszy się coraz większą popularnością, być może dlatego, że daje natychmiastowy stały efekt. Zabieg korekcji odstających uszu za pomocą nici nie wymaga długiej rekonwalescencji, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Wykonywany jest przy użyciu nici, które zapewniają efekt liftingujący, poprawiając kąt przylegania małżowiny do głowy.

MAŁOINWAZYJNA ALTERNATYWA

W porównaniu do tradycyjnej operacji chirurgicznej jest to mało inwazyjna metoda.   Lekarz modeluje ucho za pomocą bardzo cienkiej, niewidocznej pod skórą gładkiej nici chirurgicznej.

Nie wymaga cięć skalpelem i szycia ran, w związku z czym nie tworzą się blizny, a to oznacza, że tuż po zdjęciu opatrunków możemy wrócić do pracy.

Nici wprowadza się w znieczuleniu miejscowym zwykle poprzez 3 punkty wkłucia – i prowadzi je w taki sposób, aby „przyciągnąć” małżowinę uszną do głowy. Zabieg nie jest bolesny, a sam moment nakłucia bywa porównywany do przekłucia ucha i włożenia kolczyka.

 

KWALIFIKACJA DO ZABIEGU

Przed zabiegiem bardzo ważna jest kwalifikacja pacjenta, ponieważ korekcji uszu za pomocą nici nie można wykonać u każdej osoby. Podczas wizyty lekarz indywidualnie kwalifikuje Pacjenta oraz wyjaśnia jakich efektów możemy się spodziewać.

 

Zabieg jest dedykowany Pacjentom, którzy zmagają się z kompleksem odstających uszu ale są zadowoleni z ich kształtu, rozmiaru i szukają mniej inwazyjnego rozwiązania problemu.

 

NATYCHMIASTOWY EFEKT

Efekty zabiegu są trwałe i widoczne natychmiast.  Są to nici cienkie, stałe, nierozpuszczalne.

Rozwiązanie to polecamy szczególnie osobom, którym zależy na krótkim okresie rekonwalescencji, nie wymagającym długotrwałego noszenia opatrunku.

PRZECIWWSKAZANIA

 • nieodpowiedni wyjściowy kształt uszu,
 • wcześniejszy zabieg korekcji uszu
 • choroby autoimmunologiczne,
 • kolagenoza,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych (wymagane ich odstawienie)
 • stany zapalne w miejscach planowanego zabiegu,
 • infekcje skórne małżowiny usznej,
 • tendencja do przerostu i bliznowacenia,
 • wiek poniżej 12 lat
 • choroby nowotworowe
 • ciąża i karmienie piersią

REKONWALESCENCJA SKRÓCONA DO MINIMUM

Okres rekonwalescencji jest skrócony do minimum – bezpośrednio po zabiegu pacjent wraca do normalnego funkcjonowania i codziennych zajęć.

Do 3 dni po zabiegu zaleca się noszenie elastycznej opaski. Przez kolejne 2 tygodnie wystarczy stosować zwykłą (materiałową) opaskę na uszy na noc oraz zimne okłady.

Ból w okolicach uszu może utrzymywać się przez kilka dni, dlatego też stosuje się leki przeciwbólowe.

Zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym – Pacjent wraca do domu.

Umów się na zabieg!

Zarezerwuj termin dzwoniąc pod numer 32 787 71 71

lub wypełnij poniższy formularz

  Zapoznałam(-em) się z Informacjami na temat przetwarzania danych osobowych w gabinetach Juwena