fbpx

Laseroterapia

Zastosowanie w medycynie estetycznej

Oferta gabinetów Juwena obejmuje pełen zakres zabiegów dermatologicznych. Jednym z nich jest laseroterapia. Znajduje szerokie zastosowanie w dermatologii estetycznej: używa jej się podczas zabiegów usuwania pieprzyków, blizn, żylaków i zmian skórnych, do zamykania naczyń krwionośnych, do depilacji i wielu innych działań mających na celu poprawę walorów estetycznych ciała. Lekarze korzystają też z laseroterapii m.in. w chirurgii, w zabiegach onkologicznych, okulistycznych, stomatologicznych.

Na czym to polega?

Metoda polega na wykorzystaniu światła laserowego, czyli fal elektromagnetycznych, do kontrolowanego niszczenia wybranych komórek, bez uszkadzania innych. Zachodzi wtedy zjawisko termolizy – wysoka temperatura rozkłada wyselekcjonowane tkanki. Dzięki temu następuje zamknięcie rozszerzonych i pękniętych naczyń krwionośnych. Niszczenie wybranych komórek pobudza też inne komórki do produkcji włókien kolagenowych. Moc i długość fali można dokładnie regulować. W zależności od natężenia, używa się światła do różnych zabiegów dermatologii estetycznej. Usunięcie niektórych niedoskonałości wymaga zaledwie jednorazowego zabiegu, inne potrzebują serii.

Jakich efektów można się spodziewać?

Dermatologia estetyczna jest działem medycyny, który ma na celu poprawę kondycji i wyglądu skóry i innych części ciała. Laseroterapia jest popularna dzięki temu, że uważa się ją za zabieg bezinwazyjny – tzn. nie używa się skalpela, nie dochodzi do kontaktu urządzenia z tkankami podskórnymi. Minimalizuje to ryzyko skażenia i krwawienia. Celem zabiegów jest złagodzenie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień, wyrównanie kolorytu, eliminacja pękniętych i rozszerzonych naczyń krwionośnych. Na zabieg zgłaszają się też osoby zmagające się z trądzikiem, chcące pozbyć się znamion, rozstępów, blizn (również tych po trądziku). Laseroterapia jest też używana do walki z łysiną oraz nadmierną potliwością. Poniżej znajdą Państwo opisy poszczególnych zabiegów dermatologicznych.

W NASZEJ OFERCIE

LASER PIKOSEKUNDOWY – USUWANIE PRZEBARWIEŃ I TATUAŻY

Technologia, która przenosi laseroterapię w nowy wymiar, radykalnie podnosząc skuteczność zabiegów usuwania szpecących skórę pigmentów – zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Laser pikosekundowy stosowany w Juwenie zapewnia efektywne zabiegi pigmentacyjne i usuwania wielokolorowych tatuaży.

 

Laser pikosekundowy usuwa zmiany pigmentacyjne i tatuaże w oparciu o technologię ultrakrótkich impulsów (czas ich trwania mierzymy bilionowymi częściami sekundy, czyli pikosekundami). Generuje falę akustyczną, rozbijającą barwnik na cząsteczki znacznie mniejsze niż w przypadku zabiegów bazujących na impulsach nanosekundowych (np. z użyciem popularnych laserów Q-Switch), co przekłada się na znacznie szybsza degradację pigmentu.

Depilacja laserowa

Coraz więcej osób odchodzi od tradycyjnych metod golenia ciała i szuka bardziej nowoczesnego i trwałego sposobu napozbycie się zbędnego owłosienia. Dobrym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, którą można wykonać w naszych gabinetach w Katowicach i Bielsku-Białej. Przy odpowiedniej aplikacji i wystarczającej liczbie powtórzeń zabiegu, ciało pozostaje gładkie przez długie lata. Ten efekt osiągamy dzięki zastosowaniu wielofunkcyjnej platformy laserowej lub czerwonego lasera nowej generacji. Jak to działa? Światło przenika przez skórę, koncentruje się na melaninie, czyli barwniku i niszczy fragmenty włosa, które są odpowiedzialne za jego wzrost i odnawianie. Tkanki wokół pozostają nieuszkodzone. Depilację powtarza się co kilka tygodni – liczba zabiegów będzie niższa u osób, które mają jasną karnację i ciemne włosy. Zalecamy też zabiegi przypominające, co 6-12 miesięcy.

Laseroterapia naczyń i rumienia

Na ten zabieg zwracają się do nas osoby zmagające się ze zmianami skórnymi. Są to m.in. teleangiektazje (pajączki), rumień i plamy. Występowanie ich jest spowodowane poszerzaniem się licznie unerwionych połączeń tętniczo-żylnych, które znajdują się zaraz pod skórą. Poszerzanie się i zwężanie powinno nastąpić samoistnie, jednak, jeśli naczynia są kruche i mało elastyczne, nie kurczą się. Skutkuje to zaczerwienieniem skóry, tzw. rumieniem. Może przybierać postać trądziku różowatego, teleangiektazji czy plam. Laseroterapia naczyń i rumieni polega na kontrolowanym uszkodzeniu wybranych tkanek poprzez zniszczenie hemoglobiny. W naszych gabinetach w Katowicach i Bielsku-Białej stosujemy wielofunkcyjną platformę laserową – technologia Nd:YAG pozwala poddawać zabiegom szeroki zakres zmian naczyniowych, m.in. teleangiektazje na twarzy, żylaki kończyn dolnych, jeziora żylne, naczyniaki płaskie typu „port wine stain”, grzybicę. Stosujemy również ceniony przez Pacjentów laser “żółty”, skuteczny m.in. w leczeniu rumienia i cery naczynkowej. Przeciwwskazania do zabiegu to m.in. nowotwory, ciąża, padaczka, nadczynność tarczycy.

Niechirurgiczne (laserowe) usuwanie drobnych zmian skórnych

Każda osoba, niezależnie od wieku, powinna uważnie obserwować swoje zmiany skórne. W naszych gabinetach w Bielsku-Białej i Katowicach oferujemy laserowe usuwanie zmian, które nie niosą ryzyka wyzłośliwień. Są to zazwyczaj:

 

Prosaki – milimetrowe białe krostki w okolicach oczu, na skroniach i czole. Są wypełnione białą cystą i dlatego czasami są mylone z pryszczami. Prosaki są jednak twarde, nie można ich wycisnąć.

Gruczolaki – wykwity grudkowate, są lekko brunatne lub nie różnią się od koloru skóry. Pojawiają się nie tylko na twarzy, ale również na brzuchu i klatce piersiowej.

Włókniaki – narośle o różnej wielkości. Mogą mieć barwę zdrowej skóry lub ciemniejszą. Pojawiają się pojedynczo lub w grupie, na każdej partii ciała.

 

Aby mieć pewność, że zmiany nie są złośliwe i nadają się do usunięcia laserowego, należy wpierw skonsultować się z dermatologiem.

Resurfacing laserowy

Z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w tkankach podskórnych. Na wiotczenie mają też wpływ promienie UV. Osobom, które chcą optycznie odmłodzić skórę oferujemy resurfacing laserowy. Zabieg polega na kontrolowanym uszkodzeniu wybranych tkanek. Pobudza to regenerację komórek i wytworzenie nowych włókien kolagenowych. Celem zabiegu jest sprawienie, by skóra była bardziej elastyczna, a zmarszczki mniej widoczne. Na takie rozwiązanie decydują się też osoby zmagające się z bliznami po trądziku lub po wypadkach, z widocznymi poparzeniami i innymi defektami skórnymi. Tak jak każdy zabieg medyczny, również resurfacing laserowy wiąże się z potencjalnymi skutkami ubocznymi. Przeciwwskazania do poddania się tej metodzie leczenia to m.in. ciąża, karmienie piersią, przyjmowanie niektórych leków, cukrzyca, łuszczyca.

Laseroterapia blizn i rozstępów

Wielu klientów zgłasza się nas z powodu defektów skórnych powstałych na skutek zarówno upływu czasu, jak i uszkodzeń, wypadków czy operacji. Laseroterapia blizn i rozstępów niweluje widoczność niedoskonałości. Podczas zabiegu wiązka światła precyzyjnie uszkadza konkretne tkanki, nie uszkadzając tkanek okalających. Mikro zranienia wymuszają regenerację i odnowę skóry oraz symulują produkcję kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry. Na konsultacji przed zabiegiem dermatolog zadecyduje czy wystarczy jeden zabieg, czy potrzeba całej serii. Przez określony okres czas po laseroterapii blizn i rozstępów trzeba dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu, unikać słońca, nie brać ciepłych kąpieli. Zabiegowi nie mogą podjąć się m.in. kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby cierpiące na choroby skóry, przyjmujące antybiotyki.

Umów się na zabieg!

Zarezerwuj termin dzwoniąc pod numer 32 787 71 71

lub wypełnij poniższy formularz

    Zapoznałam(-em) się z Informacjami na temat przetwarzania danych osobowych w gabinetach Juwena