KARBOKSYTERAPIA

♦ okolica oka ♦ podbródek ♦skóra głowy ♦ ciało

Karboksyterapia oznacza kontrolowane zastosowanie oczyszczonego dwutlenku węgla w różnych częściach ludzkiego ciała, w celu poprawy krążenia w tkankach, poprawy elastyczności skóry, redukcji miejscowych nadmiarów tkanki tłuszczowej lub korekcji efektu kosmetycznego uzyskanego po liposukcji.

Karboksyterapię – lecznicze zastosowanie iniekcji dwutlenku węgla wprowadzono do balneoterapii od 1932 r., dzięki balneoterapeucie z francuskiego Royal Spa. Natomiast podczas ostatnich dwóch lat opisywana opcja terapeutyczna znalazła się w centrum uwagi jako unikalna metoda stosowana w dermatologii, dermatologii estetycznej i medycynie przeciwstarzeniowej. Metoda ta jest szeroko promowana na światowych kongresach dotyczących starzenia się, jak również w wielu renomowanych klinikach, specjalizujących się w odmładzaniu skóry. Jest bez wątpienia metodą bardzo mało inwazyjną, dobrze tolerowaną przez pacjentów i przynoszącą maksymalne efekty, bez ryzyka działań niepożądanych.

W Europie karboksyterapia jest przedmiotem badań naukowych na Uniwersytecie w Sienie.

Dwutlenek węgla wykorzystywany jest do korekcji podwójnego podbródka, szyi, dekoltu, wiotkiej skóry na brzuchu i ramionach oraz wewnętrznych powierzchniach ud, również jako element zabiegów służących konturowaniu ciała i po zabiegach liposukcji, w leczeniu rozstępów i skóry na gładziźnie czoła, „kurzych łapek”, drobnych zmarszczek wokół oczu i dolnych powiek – jednak trzeba zaznaczyć, że zastosowanie w tych okolicach wymaga dużego doświadczenia lekarza.

TERAPIA SKOJARZONA z osoczem bogatopłytkowym

Zarówno terapia dwutlenkiem węgla, jak i osoczem bogatopłytkowym są od dawna znane i z dużym powodzeniem stosowane w wielu dziedzinach medycyny. Jednak połączenie tych dwóch technologii w czasie jednej sesji zabiegowej to zupełnie nowa, dająca w krótkim czasie wyjątkowo dobre rezultaty metoda o szerokim spektrum wskazań. Synergia działania karboksyterapii oraz autologicznego osocza bogatopłytkowego została stosunkowo niedawno odkryta, lecz bardzo szybko doceniona przez specjalistów ze względu na jej małoinwazyjność, dobrą tolerancję przez pacjentów i maksymalne efekty, bez ryzyka działań niepożądanych. 

Skomentuj!

komentarze

Share →
Powrót