fbpx

Kwas hialuronowy –

wolumetria i modelowanie

Kwas hialuronowy to jeden z podstawowych gwarantów dobrej kondycji skóry. Jego preparaty o gęstej konsystencji doskonale modelują skórę, wypełniając bruzdy i obszary pozbawione dawnej objętości lub nadając jej pożądany kształt.

Preparaty kwasu hialuronowego mają różne funkcje i możliwości. Od samego działania nawilżającego, przez silną rewitalizację do wypełnienia. Preparaty gęste, sieciowane służą do wypełniania/modelowania skóry np. w okolicy doliny łez, owalu twarzy, ust, czy policzków. Kwasem hialuronowym możemy również wypełniać bruzdy czy to nosowo-wargowe, czy też pozostałe w miejscu zmarszczek mimicznych w okolicy czoła, czy kurzych łapek. Dobór preparatu jest uzależniony od skóry i oczekiwań pacjenta oraz oceny lekarza.

WSKAZANIA

 • korekcja owalu twarzy
 • modelowanie policzków
 • eliminacja bruzd nosowo-wargowych
 • redukcja linii marionetek
 • korekcja kształtu ust
 • modelowanie nosa
 • wypełnienie doliny łez
 • soft-lift
 • wygładzenie grzbietów rąk

Z biegiem lat, wskutek wolniejszej produkcji włókien kolagenowych i elastyny w tkankach podskórnych, twarz może tracić jędrność oraz młodzieńczy wigor. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z medycyny anti-aging, aby na nowo móc czuć się w swojej skórze pewnie. Minimalizacja efektów starzenia jest możliwa z pomocą m.in. zabiegów takich jak modelowanie iniekcyjne z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Wolumetria – kwas hialuronowy Katowice i Bielsko

Zabiegi wolumetryczne mają na celu przywrócić skórze młody, harmonijny wygląd poprzez eliminację bruzd, głębokich zmarszczek czy uzyskanie efektu nawilżenia i regeneracji. Jednym z najpopularniejszych obecnie preparatów jest usieciowany kwas hialuronowy, który podawany jest do głębokich warstw skóry metodą iniekcyjną.

 

Czołową zaletą HA jest naturalne pochodzenie oraz doskonałe właściwości wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu wytwarzanie elastyny oraz włókien kolagenowych w tkankach podskórnych odbywa się znacznie sprawniej. W efekcie możliwe jest uzyskanie efektu wyrównania struktury cery, a także wypełnienia ubytków (w tym blizn, bruzd) i redukcji widocznych zmarszczek.

 

Wolumetria kwasem hialuronowym może sprawiać, że obecne na cerze oznaki starzenia zostaną zneutralizowane – odbywa się to poprzez korekcję i uwydatnienie konturów twarzy i wyraźne jej wygładzenie. Niezwykle istotne jest stosowanie preparatów dobranych przez specjalistę medycyny estetycznej – w Juwenie wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone produkty wysokiej jakości.

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym – jak wygląda zabieg?

Wolumetria z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polega na wstrzyknięciu wypełniacza pod skórę za pomocą standardowej igły bądź kaniuli – czyli elastycznej, giętkiej rurki o zaokrąglonym, tępym końcu. Technika ta pozwala na rozprowadzenie preparatu na całym leczonym obszarze poprzez zaledwie 2-3 wkłucia, dzięki czemu możliwe jest zminimalizowanie ryzyka powstawania wynaczynień czy siniaków.

Umów się na zabieg!

Zarezerwuj termin dzwoniąc pod numer 32 787 71 71

lub wypełnij poniższy formularz

  Zapoznałam(-em) się z Informacjami na temat przetwarzania danych osobowych w gabinetach Juwena