fbpx

Karboksyterapia

Karboksyterapia nie bez powodu jest zabiegiem stosowanym od lat i nie bez powodu zwróciła uwagę na tyle, by ją rozwijać i badać. To, co czyni ją wyjątkową to uzyskanie efektu silnego dotlenienia.

Efektem podania medycznego dwutlenku węgla jest reakcja chemiczna (tzw. efekt Bohra), która pozwala hemoglobinie na uwolnienie zdecydowanie więcej tlenu do tkanek, a zatem uzsykujemy efekt silnego dotlenienia skóry. W środowisku, na które zadziałała reakcja związana z podaniem CO2 dochodzi również do przebudowy i regeneracji włókien kolagenowych. Ponadto poprawiamy ukrwienie poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i stymulujemy wytworzenie nowych, a to z kolei pozwala na stałe, lepsze zaopatrywanie skóry w substancje odżywcze. Znane są doniesienia medyczne również o działaniu lipolitycznym tej reakcji, a więc stymulującej rozpad i miejscową ewakuację tkanki tłuszczowej małych depozytów tłuszczu.

Wiedząc już o tym, jakie wiele dzieje się w wyniku karboksyterapii, można domyślać się , w jak wielu obszarach może być stosowana – najlepiej w połączeniu z innymi zabiegami. Na pewno jest idealna jako wstęp do innych zabiegów iniekcyjnych, ale również stosowana samodzielnie w postaci monoterapii.

ZASTOSOWANIA

  • okolica oka
  • podbródek
  • skóra głowy
  • ciało

OKO

Karboksyterapia może mieć bardzo dobre zastosowanie np. w okolicy skóry bezpośrednio pod okiem, gdzie tak niewiele metod może być bezpiecznie stosowanych. A zatem w przypadku wiotkości, cieni, czy “poduszeczek” tłuszczowych karboksyterapia stosowana w serii jest na pewno metodą bardzo pożądaną, z kolei jako terapia jednorazowa będzie doskonałym zastrzykiem tlenu dla tej okolicy.

SKÓRA GŁOWY

Miejscowa aplikacja CO2 stymuluje do procesu powstawania nowych naczyń oraz zwiększa dotlenienie mieszków włosowych. Przeniknięcie dwutlenku węgla do tkanek skóry sprawia, że naczynia krwionośne rozszerzają się. Krew szybciej przepływa, a komórki odnawiają się. Powstają nowe naczynia krwionośne, a skóra i mieszki włosowe zostają silnie zregenerowane.Uzyskanie najlepszych efektów jest możliwe dzięki przeprowadzeniu serii zabiegów z częstotliwością raz w tygodniu.

Karboksyterapia może być łączona z innymi metodami leczenia, które wzmacniają efekt wzrostu włosów. Zastosowanie następnie preparatów do mezoterapi lub bogatego w czynniki wzrostu osocza – powoduje lepsze przenikanie substancji aktywnych do miejsca docelowego, czyli krwi, skąd trafiają bezpośrednio do opuszki włosów, odżywiając ją.

CIAŁO

W zakresie skóry ciała może być stosowana również w każdej okolicy, jako terapia ujędrniająca, dotleniająca, ale także przeciwcellulitowa i ogólnie kondycjonująca skórę. Może mieć zastosowanie także w przypadku rozstępów, a łączymy ją naprzemiennie z mezoterapią, falą radiową czy laseroterapią w odpowiednio opracowanym protokole zabiegowym.

Skóra przed zabiegiem ( z wyjątkiem skóry głowy) zostaje znieczulona specjalnym kremem. W czasie terapii odczuwane może być lekkie rozpieranie, uczucie ciepła, łagodne pieczenie, jednak wraz z postępem zabiegu samo działanie mechanizmu karboskyterapii wywołuje efekt znieczulający, a zatem zabieg jest prowadzony w dużym komforcie. Zabieg z jednej strony jest bardzo prosty, z drugiej niezwykle wszechstronny, dlatego warto wziąć pod uwagę wzbogacenie terapii o serię zabiegów z wykorzystaniem karboksyterapii, żeby pozwolić skórze na dotlenienie i spokojny oddech.

W Europie karboksyterapia jest przedmiotem badań naukowych na Uniwersytecie w Sienie.

Dwutlenek węgla wykorzystywany jest do korekcji podwójnego podbródka, szyi, dekoltu, wiotkiej skóry na brzuchu i ramionach oraz wewnętrznych powierzchniach ud, również jako element zabiegów służących konturowaniu ciała i po zabiegach liposukcji, w leczeniu rozstępów i skóry na gładziźnie czoła, „kurzych łapek”, drobnych zmarszczek wokół oczu i dolnych powiek – jednak trzeba zaznaczyć, że zastosowanie w tych okolicach wymaga dużego doświadczenia lekarza.

Umów się na zabieg!

Zarezerwuj termin dzwoniąc pod numer 32 787 71 71

lub wypełnij poniższy formularz

    Zapoznałam(-em) się z Informacjami na temat przetwarzania danych osobowych w gabinetach Juwena