fbpx

Dermatologia i laseroterapia ogólna

Dermatologia i laseroterapia ogólna dba o to, aby skóra była zdrowa, a pacjent bezpieczny.

 

Zdrowa skóra jest to podstawą myślenia o estetyce skóry. W Gabinetach Juwena w Bielsku-Białej i Katowicach dostępne jest szerokie spektrum dermatologii ogólnej. Podczas konsultacji dermatologicznej lekarz specjalista ocenia stan skóry i planuje leczenie odpowiednie do problemu, z którym zgłosił się pacjent. Do najczęściej przeprowadzanych terapii należą m.in. leczenie trądziku, usuwanie blizn i rozstępów, usuwanie znamion, terapia pękających naczynek, leczenie nadpotliwości czy terapia łysienia.

 

Dlaczego laseroterapia?
Laseroterapia odgrywa ważną rolę w dermatologii estetycznej. Likwidacja rozstępów i blizn (również tych potrądzikowych) z zastosowaniem lasera frakcyjnego jest nieocenionym wsparciem dla metod chirurgicznych, peelingów czy mezoterapii. Energia lasera prowadzi do kontrolowanego uszkodzenia naskórka w postaci siatki równomiernie rozmieszczonych punktów. Powstałe w tym procesie ciepło stymuluje komórki do intensywnej odbudowy i produkcji nowych włókien kolagenowych. Gojenie przebiega szybko, a odbudowana skóra jest elastyczna, gładka i wolna od niedoskonałości.

 

Dlaczego mezoterapia?
Mezoterapia to metoda wspomagania regeneracji skóry od środka, poprzez iniekcje ze specjalnych, głęboko odżywczych preparatów bogatych w aminokwasy i witaminy. Za pomocą mezoterapii można eliminować przebarwienia, niedoskonałości i pierwsze efekty starzenia skóry, a także leczyć łysienie. W mezoterapii można stosować także ostrzykiwanie własnymi komórkami macierzystymi odseparowanymi z krwi pacjenta.