fbpx

Nici wchłanialne

Nici wchłanialne stają się coraz popularniejsze, znane i lubiane. Pozwalają uzyskiwać spektakularny efekt liftingu porównywalny do zabiegu chirurgicznego lub napinają skórę, tworząc dla niej rusztowanie i podporę. Wszystko zależy od tego, jaki jest stan wyjściowy skóry pacjenta i jakie efekty chcemy osiągnąć. Możemy je stosować w terapii owalu, czy leczenia asymetrii, ale również w okolicy czoła, brwi, czy kurzych łapek.

Nici dzielimy na stymulujące oraz liftingujące. Pierwsze mają za zadanie napięcie tkanek i głęboką ich stymulację do silnej regeneracji i nazywane są popularnie nićmi PDO od ich pierwotnego budulca – polidioksanonu. Są to nici gładkie. Drugie to już nici do silnego i wyraźnego unoszenia skóry, posiadają delikatne haczyki, jednak terapia prowadzona jest w sposób bardzo komfortowy dla pacjenta i pozbawiona jest długiej rekonwalescencji. Nici liftingujące również bardzo intensywnie pobudzają skórę do regeneracji.

ZASTOSOWANIE

  • owal twarzy
  • okolica oka i dolna powieka
  • asymetria brwi
  • szyja
  • dekolt
  • ramiona
  • ciało

CO CZUJEMY W TRAKCIE ZABIEGU?

Zabieg jest odczuwalny, ale nie bolesny. Zazwyczaj wystarczy zastosowanie miejscowego kremu znieczulającego. Jeśli pacjentka jest bardzo wrażliwa na ból, można zastosować znieczulenie stomatologiczne podane kaniulą na całą okolicę poddaną zabiegowi. W czasie zabiegu można odczuwać przesuwanie się kaniuli, lekkie ciągnięcie, ale są to odczucia o bardzo wysokim poziomie komfortu.

CZY PO ZABIEGU POJAWIA SIĘ DUŻA OPUCHLIZNA I ILE TRWA?

Wystąpienie opuchliny jest bardzo indywidualne, tak samo, jak jej utrzymanie się. Zależy również od zastosowanych nici. Jeśli są to nici gładkie, podawane płytko pod skórą, najczęściej nie pojawia się żadna opuchlizna. W przypadku nici z haczykami, które pozwalają na silniejsze liftingowanie skóry, ale też aplikowane są głębiej twarz może opuchnąć i mogą pojawić się siniaki. Zanikają one do tygodnia.

CZY NIĆ JEST WYCZUWALNA W SKÓRZE?

Tak, ale tylko do kilku tygodniu po zabiegu. Można ją wyczuwać przy określonych ruchach twarzy, mocniej napinających skórę. Dzieje się tak do momentu, kiedy nić zostanie “oblana” kolagenem i przestanie być wyczuwalna w ogóle. W porównaniu do liftingu chirurgicznego jest to bardzo niewielki dyskomofort. Nić jest absolutnie niezauważalna na skórze.

JAK SZYBKO ZNIKAJĄ NIERÓWNOŚCI NA SKÓRZE PO ZABIEGU?

Po terapii nićmi liftingującymi, w wyniku uniesienia skóry “zawieszonej” na haczykach, mogą pojawiać się niewielkie nierówności na powierzchni skóry. Jest to objaw zupełnie normalny i spodziewany. Skóra potrzebuje kilku dni, aby przyzwyczaić się do nowego ułożenia i stopniowo się wygładza. Na ogół pacjent po zabiegu wychodzi z gabinetu z makijażem i najczęściej po 2-3 dniach wraca do wszystkich aktywności. Nie oznacza to konieczności wyłączenia z życia zawodowego – jeśli tak, to nie ze wskazań medycznych, ale raczej dla komfortu pacjenta.

Umów się na zabieg!

Zarezerwuj termin dzwoniąc pod numer 32 787 71 71

lub wypełnij poniższy formularz

    Zapoznałam(-em) się z Informacjami na temat przetwarzania danych osobowych w gabinetach Juwena