fbpx

Toksyna botulinowa – likwidacja zmarszczek

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

Obszar: twarz, szyja

Czas zabiegu: 1 h

Liczba zabiegów: 1-2/rok

Cena: od 350 zł

Mechanizm działania polega na relaksacji mięśni, co skutkuje czasowym wyłączeniem czynności skurczowej ostrzykniętego mięśnia i w efekcie wygładzeniem zmarszczek. Skóra przez kilka miesięcy po zabiegu nie jest narażona na zaginanie i jej wygląd znacznie się poprawia, nawet wtedy gdy preparat już przestaje działać.

KURZE ŁAPKI

Zmarszczki wokół oczu są najczęściej spowodowane nadmierną pracą mięśnia okrężnego oka i potocznie nazywane “kurzymi łapkami”. Terapią z wyboru jest podanie toksyny botulinowej ( Botox, Azzalure, Bocuture), która pozwala na relaksację mięśnia i likwidację zmarszczek. Możemy jednocześnie uzyskać bardzo dyskretny efekt uniesienia powieki.

LWIA ZMARSZCZKA

Jest to pojedyncza pionowa bruzda lub kilka równoległych pionowych bruzd na gładziźnie czoła między brwiami. Bruzdy te nadają twarzy bardzo surowy i zagniewany wygląd. Są to zmarszczki mimiczne, które mogą pojawić się już w młodym wieku pod wpływem silnie działającego mięśnia marszczącego brwi. Wraz z postępującym procesem starzenia zmarszczki te są coraz bardziej widoczne i utrwalone. Z biegiem czasu widać je również w stanie spoczynku, gdy mięsień marszczący brwi jest całkowicie rozluźniony.

ZMARSZCZKI NA CZOLE

Na czole często pojawiają się poziome zmarszczki, które powstają pod wpływem silnie działającego mięśnia czołowego, odpowiadającego za unoszenie brwi. Za każdym razem, gdy unosimy brwi do góry, mięsień czołowy kurczy się i powstają poziome, równoległe zmarszczki. W młodym wieku zwykle nie są widoczne, ale wraz z upływem czasu, gdy skóra traci jędrność zmarszczki te zaczynają się trwale zarysowywać. Wraz z postępującym procesem starzenia stają się coraz bardziej widoczne, nawet w stanie spoczynku, gdy mięśnie są rozluźnione.

Umów się na zabieg!

Zarezerwuj termin dzwoniąc pod numer 32 787 71 71

lub wypełnij poniższy formularz

    Zapoznałam(-em) się z Informacjami na temat przetwarzania danych osobowych w gabinetach Juwena