fbpx

Trychologia – leczenie wypadania włosów

Skóra na głowie podlega takiemu samemu procesowi starzenia jak reszta ciała. Dlatego profilaktyka przeciwstarzeniowa powinna obejmować nie tylko twarz, ale także owłosioną skórę głowy.

Trychologia jest działem dermatologii, zajmującym się ANALIZĄ, DIAGNOZĄ i LECZENIEM chorób w obrębie owłosionej skóry głowy. Każdy dermatolog zna i rozumie problemy skóry, także owłosionej na głowie. Zadaniem dermatologa jest wykrycie przyczyny, określenie metody leczenia i na etapie końcowym podtrzymanie uzyskanego efektu przy pomocy dostępnych metod, które oferuje współczesna medycyna estetyczna. Na rynku stosunkowo od niedawna pojawiło się wielu „trychologów”. Są to najczęściej fryzjerzy bądź kosmetyczki. Niestety często po jednodniowym kursie poświęconym tematyce włosów.

Wiele czynników fizycznych czy chemicznych najczęściej związanych z niewłaściwą pielęgnacją włosów może powodować zmiany w strukturze łodygi włosów. Coraz więcej kobiet dba o perfekcyjny wygląd twarzy, zapominając jednak, że włosy także wymagają uwagi większej niż tylko pielęgnacja.

W naszych gabinetach konsultację trychologiczną przeprowadza lekarz dermatolog, co daje naszym pacjentom gwarancję postawienia medycznej diagnozy i rozpoczęcia pełnego leczenia. Utożsamiamy się z trychologią jako nauką opartą na trzech filarach, łączącą leczenie farmakologiczne (indywidualnie dobrane przez lekarza) z metodami dermatologii estetycznej: mezoterapią, osoczem bogatopłytkowym, komórkami macierzystymi i karboksyterapią oraz odpowiednimi zabiegami pielęgnacyjnymi.

KARBOKSYTERAPIA

Miejscowa aplikacja dwutlenku węgla stymuluje skórę głowy do procesu powstawania nowych naczyń, przez co zwiększa dotlenienie mieszków włosowych. Zastosowanie karboksyterapii przed mezoterapią dodatkowo powoduje lepsze przenikanie substancji aktywnych

MEZOTERAPIA

Regularne zabiegi mezoterapii skutkują zahamowaniem wypadania włosów i pomagają w ich odroście. Ponadto mezoterapia powoduje rewitalizację skóry, stymulując naturalne właściwości regenerujące. Może być stosowana w przypadku wypadania lub przerzedzenia włosów oraz profilaktycznie. Możemy stosować koktajle biowitaminowe, osocze bogatopłytkowe, osocze z komórkami macierzystymi CGF lub preparat Dr.CYJ.

PEPTYDOWA TERAPIA WŁOSÓW

Innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. Prace na tą metodą trwały wiele lat – ich zwieńczeniem jest nowa formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego.

WŁOSY. REAKTYWACJA

Osocze bogatopłytkowe

Umów się na konsultację!

Zarezerwuj termin dzwoniąc pod numer 32 787 71 71

lub wypełnij poniższy formularz

    Zapoznałam(-em) się z Informacjami na temat przetwarzania danych osobowych w gabinetach Juwena