fbpx

Depilacja laserowa

Jeśli chcesz depilować się długotrwale, rozwiązaniem dla Ciebie jest depilacja laserowa.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

Obszar:
ciało, twarz

Czas zabiegu:
30-60 min

Liczba zabiegów:
min. 5 zab. 1 co 2-6 tyg.

Cena:
od 160 zł

Usuwanie nadmiernego owłosienia przy pomocy światła lasera jest metodą bardzo skuteczną. Wykorzystuje się tu odpowiednio dobrane światło laserowe, które oddziałując na melaninę – barwnik znajdujący się we włosie, niszczy tą część włosa, która jest odpowiedzialna za jego wzrost i odnawianie. Inne obszary skóry, które mają kontakt ze światłem lasera pozostają nietknięte. Na tym polega fenomen tej metody.

NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Usuwanie włosów przy pomocy lasera polega na niszczeniu mieszka włosowego przy użyciu światła o określonej długości fali. Długość fali dobrana jest tak, aby światło pochłaniane było jedynie przez struktury mieszków włosowych, a nie tkanki otaczające. Celem promieni laserów używanych do depilacji są komórki mieszków włosowych zawierające barwnik – melaninę. Energia promienia laserowego pochłaniana jest przez ten barwnik, zamieniana jest w energię cieplną powodującą zniszczenie struktur mieszka włosowego. W zależności od użytego do depilacji lasera w pierwszych dniach po zabiegu może utrzymywać się niewielki obrzęk i zaczerwienienie. Może również dojść do powstania odbarwień i przebarwień, które zwykle ustępują samoistnie w niedługim czasie. Najlepsze efekty uzyskujemy na ciemnym włosie i jasnej skórze nie poddanej działaniu promieniowania słonecznego. Opalanie się zwiększa znacznie ryzyko powstania powikłań, dlatego też przed i po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce.

KTO MOŻE PODDAĆ SIĘ ZABIEGOWI

Istnieją pewne ograniczenia w zastosowaniu tej metody. Dlatego każdy pacjent musi być zakwalifikowany przez dermatologa z dużym doświadczeniem, który ocenia zarówno spodziewaną skuteczność i ewentualne ryzyko dla pacjenta. Metoda ta jest najskuteczniejsza u pacjentów o jasnej karnacji i ciemnych włosach. U nich też daje najszybsze efekty. Pacjenci o proporcjach odwrotnych – jasnych włosach i ciemnej karnacji zmuszeni są często do większej cierpliwości – aby osiągnąć pożądany efekt wymagana jest w ich przypadku większa ilość zabiegów. Nie tylko w tym przypadku. Zawsze wymaganych jest kilka sesji zabiegowych, co najmniej cztery, w niektórych przypadkach nawet 6 i więcej. Związane jest to z naturalnym cyklem wzrostu włosów. Nie wszystkie z nich są w tej samej fazie wzrostu, a promieniowanie laserowe niszczy tylko włosy w fazie wzrostu. Kolejne zabiegi najczęściej wykonywane są w odstępach około dwóch do sześciu tygodni. Zależy to jednak od okolicy poddanej zabiegowi. Zalecane są również zabiegi przypominające, w zależności od okolicy, co 6 – 12 miesięcy. Dopiero wtedy mamy pewność, że włosy nie odrosną. Jest to najbardziej skuteczna metoda ze znanych metod depilacji.

Umów się na zabieg!

Zarezerwuj termin dzwoniąc pod numer 32 787 71 71

lub wypełnij poniższy formularz

    Zapoznałam(-em) się z Informacjami na temat przetwarzania danych osobowych w gabinetach Juwena