fbpx

Karboksyterapia – ciało

Karboksyterapia nie bez powodu jest zabiegiem stosowanym od lat. Podskórna aplikacja dwutlenku węgla pomaga likwidować cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej – ułatwiając uzyskanie wymarzonej sylwetki.

Efektem podania medycznego dwutlenku węgla jest reakcja chemiczna (tzw. efekt Bohra), która pozwala hemoglobinie na uwolnienie zdecydowanie więcej tlenu do tkanek, a zatem uzsykujemy efekt silnego dotlenienia skóry. W środowisku, na które zadziałała reakcja związana z podaniem CO2, dochodzi również do przebudowy i regeneracji włókien kolagenowych, a tym samym do wzmocnienia struktury skóry i poprawy jej jędrności. Karboksyterapia ma również działanie lipolityczne, czyli stymulujące rozpad i miejscową ewakuację tkanki tłuszczowej.

Zabieg karboksyterapii przyspiesza proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, usprawniając ukrwienie skóry i jednocześnie poprawiając pigmentację. W efekcie terapii rozstępy przybierają kolor skóry, stając się praktycznie niewidoczne. To jedyny sposób skuteczny w walce zarówno ze starymi, jak i nowymi rozstępami.

W zakresie skóry ciała może być stosowana również w każdej okolicy, jako terapia ujędrniająca, dotleniająca, ale także przeciwcellulitowa i ogólnie kondycjonująca skórę. Może mieć zastosowanie także w przypadku rozstępów, a łączymy ją naprzemiennie z mezoterapią, falą radiową czy laseroterapią w odpowiednio opracowanym protokole zabiegowym.

Skóra przed zabiegiem ( z wyjątkiem skóry głowy) zostaje znieczulona specjalnym kremem. W czasie terapii odczuwane może być lekkie rozpieranie, uczucie ciepła, łagodne pieczenie, jednak wraz z postępem zabiegu samo działanie mechanizmu karboskyterapii wywołuje efekt znieczulający, a zatem zabieg jest prowadzony w dużym komforcie. Zabieg z jednej strony jest bardzo prosty, z drugiej niezwykle wszechstronny, dlatego warto wziąć pod uwagę wzbogacenie terapii o serię zabiegów z wykorzystaniem karboksyterapii, żeby pozwolić skórze na dotlenienie i spokojny oddech.

W Europie karboksyterapia jest przedmiotem badań naukowych na Uniwersytecie w Sienie.

Dwutlenek węgla wykorzystywany jest do korekcji podwójnego podbródka, szyi, dekoltu, wiotkiej skóry na brzuchu i ramionach oraz wewnętrznych powierzchniach ud, również jako element zabiegów służących konturowaniu ciała i po zabiegach liposukcji, w leczeniu rozstępów i skóry na gładziźnie czoła, „kurzych łapek”, drobnych zmarszczek wokół oczu i dolnych powiek – jednak trzeba zaznaczyć, że zastosowanie w tych okolicach wymaga dużego doświadczenia lekarza.

Umów się na zabieg!

Zarezerwuj termin dzwoniąc pod numer 32 787 71 71

lub wypełnij poniższy formularz

    Zapoznałam(-em) się z Informacjami na temat przetwarzania danych osobowych w gabinetach Juwena