fbpx

Toksyna botulinowa

Terapia toksyną botulinową to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów. Choć krąży wokół niej dużo mitów, pacjenci uzbrojeni w rzetelną i prawdziwą wiedzę na jej temat, z zaufaniem poddają się terapii, która pozwala na osiąganie spektakularnych efektów.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

Obszar: twarz, szyja

Czas zabiegu: 1 h

Liczba zabiegów: 1-2/rok

Cena: od 350 zł

Zabieg toksyną botulinową ma na celu zatrzymanie impulsu nerwowego, tak aby nie dotarł on do mięśnia i nie powodował jego kurczenia. Jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne, a bezpieczeństwo potwierdzone jest wieloletnią praktyką w różnych obszarach medycyny. Dawki stosowane w trakcie zabiegów dobierane są wg zasady – możliwie najmniej, a skutecznie. Efekt zabiegu pojawia się do dwóch tygodni i utrzymuje od kilku miesięcy do pół roku.

EKEKTY

  • wygładzenie zmarszczek mimicznych
  • relaksacja brody
  • wyrównanie asymetrii brwi
  • efekt otwartego oka
  • relaksacja mięśni szyi
  • redukcja nadpotliwości

ZASTOSOWANIA

ZMARSZCZKI MIMICZNE
Głównym zadaniem toksyny botulinowej jest zrelaksowanie naszych mięśni i zafundowanie im kilku miesięcy odpoczynku od monotonnie wykonywanych ruchów mimicznych, w wyniku których na skórze utrwalają się zmarszczki. W efekcie skóra przez kilka miesięcy po zbiegu nie jest narażona na zaginanie i jej wygląd znacznie się poprawia, nawet wtedy gdy preparat już przestaje działać. Myślimy tu jednak nie tylko o zmarszczkach na czole, czy kurzych łapkach, ale również okolicy nosa, czy zmarszczonej bródce!

 

ASYMETRIA/MODELOWANIE/EFEKT OTWARTEGO OKA
Ponieważ toksyna botulinowa oddziałuje na mięśnie ( nie tylko w przypadku zmarszczek), może również być wykorzystywana w terapii asymetrii brwi, wyrównując i modelując ich kształt, jak również dzięki jej działaniu możemy jednocześnie uzyskać efekt pięknie otwartego oka.

 

NADPOTLIWOŚĆ
Dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej czasowo wyłączamy funkcje gruczołów potowych, które dzięki temu nie będą produkowały potu w okresie najwyższych temperatur. Efekty zabiegu utrzymują się nawet ponad pół roku, a po upływie działania toksyny botulinowej powracają pierwotne funkcje skóry. Jest to niezwykle wygodny zabieg dla każdego pacjenta, gwarantujący zdecydowaną poprawę jakości życia w czasie upałów.

 

Zabieg trwa krótko, skóra jest miejscowo znieczulona maścią znieczulającą, a pacjent dostrzega efekty już po 5 dniach po zabiegu, na pełny efekt należy czekać jednak zaledwie 14 dni.

 

W Juwenie stosujemy trzy dostępne w Polsce toksyny botulinowe: Botox, Azzalure oraz Bocouture a ich dobór zależy od oceny lekarza oraz wywiadu.

Umów się na zabieg!

Zarezerwuj termin dzwoniąc pod numer 32 787 71 71

lub wypełnij poniższy formularz

    Zapoznałam(-em) się z Informacjami na temat przetwarzania danych osobowych w gabinetach Juwena