fbpx

Toksyna botulinowa

Terapia toksyną botulinową to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów. Choć krąży wokół niej dużo mitów, pacjenci uzbrojeni w rzetelną i prawdziwą wiedzę na jej temat, z zaufaniem poddają się terapii, która pozwala na osiąganie spektakularnych efektów.

Zabieg toksyną botulinową ma na celu zatrzymanie impulsu nerwowego, tak aby nie dotarł on do mięśnia i nie powodował jego kurczenia. Jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne, a bezpieczeństwo potwierdzone jest wieloletnią praktyką w różnych obszarach medycyny. Dawki stosowane w trakcie zabiegów dobierane są wg zasady – możliwie najmniej, a skutecznie. Efekt zabiegu pojawia się do dwóch tygodni i utrzymuje od kilku miesięcy do pół roku.

PRZEWIDYWANE EKEKTY

  • wygładzenie zmarszczek mimicznych
  • relaksacja brody
  • wyrównanie asymetrii brwi
  • efekt otwartego oka
  • relaksacja mięśni szyi
  • redukcja nadpotliwości

Medycyna estetyczna Katowice i Bielsko – Zastosowania toksyny botulinowej

ZMARSZCZKI MIMICZNE
Głównym zadaniem zabiegów estetycznych z zastosowaniem toksyny botulinowej jest zrelaksowanie mięśni twarzy. Substancja może zapewnić mięśniom nawet do kilku miesięcy odpoczynku od monotonnie wykonywanych ruchów mimicznych, w wyniku których na skórze utrwalają się zmarszczki. W efekcie przeprowadzonego zabiegu możliwe jest uzyskanie efektu poprawy wyglądu skóry za sprawą częściowego, tymczasowego zablokowania ruchów mięśni. Toksyna może sprawdzić się nie tylko w redukcji widoczności lwiej zmarszczki na czole czy tzw. “worry lines”, ale też w przypadku kurzych łapek, okolic nosa czy zmarszczonej bródki.

ASYMETRIA/MODELOWANIE/EFEKT OTWARTEGO OKA – Toksyna botulinowa Katowice i Bielsko

Ponieważ toksyna botulinowa oddziałuje na mięśnie (nie tylko w przypadku zmarszczek), może również być wykorzystywana w terapii asymetrii brwi, wyrównując i modelując ich kształt. Ponadto dzięki jej działaniu możliwe jest także uzyskanie efektu otwartego oka – czyli zabiegu, który może być przeprowadzany z wykorzystaniem toksyny wśród pacjentek, które uskarżają się na problem z opadającymi powiekami.

NADPOTLIWOŚĆ
Zastosowanie toksyny botulinowej w terapii nadpotliwości wiąże się z czasową dezaktywacją funkcji gruczołów potowych. Dzięki temu możliwe jest ich zablokowanie, co wiązać się może ze wstrzymaniem produkcji potu nawet w okresie najwyższych temperatur. Efekty zabiegu mogą się utrzymywać nawet przez dłużej niż 6 miesięcy, a po upływie działania toksyny botulinowej powracają pierwotne funkcje skóry. Zabieg redukcji nadpotliwości trwa krótko, a w jego trakcie skóra jest miejscowo znieczulana. Pierwsze efekty pacjent dostrzega efekty już po 5 dniach, natomiast na pełny efekt należy czekać zaledwie 14 dni. W Juwenie stosujemy sprawdzone, bezpieczne i znane ze skuteczności preparaty.

Umów się na zabieg!

Zarezerwuj termin dzwoniąc pod numer 32 787 71 71

lub wypełnij poniższy formularz

    Zapoznałam(-em) się z Informacjami na temat przetwarzania danych osobowych w gabinetach Juwena