fbpx

Lipotransfer

Przeszczep tkanki tłuszczowej to w tej chwili najbardziej obiecująca metoda korekty objętości. Poza efektem wolumetrycznym posiada również wszystkie zalety komórek macierzystych – 100% biokompatybilności, właściwości rewitalizujące i regenerujące, brak ryzyka alergii. Nieustannie doskonalone techniki lipotransferu pozwalają uzyskiwać coraz bardziej spektakularne efekty w coraz większym zakresie wskazań.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Obszar: twarz, szyja, dłonie, owłosiona skóra głowy

Czas zabiegu: około 2 godz.

Częstotliwość: raz na rok / 2 lata

Tkanka tłuszczowa – naturalny fundament piękna

Pełna, kształtna twarz i skóra o równomiernej objętości to cechy kojarzone z młodością. W dużej mierze decydują o nich naturalne depozyty tkanki tłuszczowej, z których zbudowane są nasze twarze. Z wiekiem ich ilość maleje, skóra zapada się, a nasze rysy ulegają zmianie. Do niedawna sądzono, że tkanka tłuszczowa w tej części ciała stanowi jednolitą masę, a zachodzące w niej procesy przebiegają wszędzie tak samo. Okazało się, że pod skórą twarzy znajduje się wiele osobnych komór tłuszczowych, w różny sposób przeobrażających się wraz z upływem czasu. Najszybciej tkanki tłuszczowej ubywa w środkowej części twarzy, w tym rejonie pojawia się tzw. dolina łez, czyli zagłębienie biegnące od kącików oczu do kącików ust. Na skutek zanikania depozytów uwydatniają się również fałda nosowo-wargowa i „worki” pod oczami. Dzięki nowoczesnym technikom lipotransferu możemy w dużym stopniu zniwelować te ubytki i odwrócić skutki zmian, przywracając twarzy objętość i młodzieńcze rysy.

Komory tłuszczowe u młodej osoby

Pomysł, by ubytki tkanki tłuszczowej (związane nie tylko z procesami starzenia, ale też np. urazami) uzupełniać, nie jest nowy. Jednak dopiero w ostatnich latach na tyle udoskonalono technologię, że zabiegi tego typu są w pełni bezpieczne, komfortowe i dają naprawdę spektakularne rezultaty. Cechy idealnego wypełniacza spełnia jedynie własna tkanka tłuszczowa Pacjenta, która, po odpowiednim pobraniu i przygotowaniu, wprowadzana jest w miejsca, gdzie występują defekty – ubytki objętości, uszkodzenia (np. zwłóknienia), łysienie, zwiotczenie, blizny lub rozstępy. Najważniejszą zaletą tkanki tłuszczowej jest jej pełna biokompatybilność, właściwości regeneracyjne i rewitalizujące oraz brak ryzyka alergii. Tkanka tłuszczowa zawiera ogromną liczbę komórek macierzystych, dzięki czemu stymuluje skórę do produkcji kolagenu i poprawia jej jędrność. Ma również tę zaletę, że w ciałach większości pacjentów jest jej pod dostatkiem.

Dolina łez i wiotka skóra powiek u kobiet po 50. roku życia, a także łysienie – to obszary, w których lipotransfer jest i będzie bezkonkurencyjny

WSKAZANIA

 • korekty wolumetrycznej w terapii twarzy i ciała
 • leczenia rozstępów, blizn zanikowych, zwłóknień
 • regeneracji i rewitalizacji tkanek z powodu:
 • procesów starzenia
 • urazów
 • zmian chorobowych
 • po leczeniu, np. radioterapii.
 • łysienia

EFEKTY

 • przywrócenie objętości tkanek, sprężystości skóry
 • odmłodzenie (wymiana) populacji komórek tkanki
 • poprawa ukrwienia i metabolizmu tkanek (mechanizm odmłodzenia)
 • redukcja procesów włóknienia – zmniejszenie spoistości blizn
 • działanie przeciwzapalne
 • stymulacja mieszków włosowych

PRZEBIEG ZABIEGU

Tkanka tłuszczowa, którą zamierzamy użyć do przeszczepu, zostaje pobrana manualnie – delikatnie i precyzyjnie – metodą specjalistycznej mikroliposukcji, za pomocą cienkiej kaniuli w znieczuleniu miejscowym lub krótkim znieczuleniu dożylnym. Pobranie następuje z obszaru, w którym tkanki jest pod dostatkiem – najczęściej z okolicy lędźwiowej, około-krętarzowej, brzucha, pośladków, czy bioder.

 

Tkankę pozbawia się unaczynienia w miejscu dawczym, transferuje się ją w miejsce biorcze, gdzie dochodzi do ponownego unaczynienia. Zabieg ma na celu zachowanie jak największej liczby komórek, które wgoją się i przeżyją, pełniąc swoje funkcje w nowym miejscu. Komórki, które przeszczepu nie przetrwają, zostaną wykorzystana przez tkanki danej okolicy ciała, dzięki czemu skóra staje się tam lepiej odżywiona, gładsza i napięta. Odsetek komórek tłuszczowych, które zyskają unaczynienie i wgoją się w miejscu biorczym – a więc jakość efektów terapii – zależy od bardzo wielu czynników leżących zarówno po stronie pacjenta jak i technicznych aspektów samego zabiegu, takich jak: technika operacyjna i doświadczenie lekarza, stosowany sprzęt, instrumentarium oraz najnowsze ciągle ewoluujące metody lecznicze.

 

Mikrolipotransfer jest bardzo precyzyjny i małoinwazyjny dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod pobierania tkanki tłuszczowej oraz jej implantacji. Wykorzystujemy tu nowe typy kaniul harwestujących, specjalne iniektory i pistolety, pozwalające na znacznie precyzyjniejsze operowanie objętością implantowanej tkanki tłuszczowej oraz 3x cieńsze mikrokaniule, przez które dokonujemy implantacji.

Umów się na zabieg!

Zarezerwuj termin dzwoniąc pod numer 32 787 71 71

lub wypełnij poniższy formularz

  Zapoznałam(-em) się z Informacjami na temat przetwarzania danych osobowych w gabinetach Juwena