fbpx

Otoplastyka

To prawda, mało kto bez wahania wskaże uszy jako najpiękniejszą część swojego ciała. Zarazem jednak jakiekolwiek nieregularności w ich kształcie czy budowie skłonni jesteśmy uznawać za zasadniczy problem naszej urody. Na szczęście większość tych niedoskonałości potrafimy dziś skutecznie korygować – w gabinetach Juwena stosujemy metody, dzięki którym Twoje uszy uzyskają wymarzony kształt i wygląd.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Obszar: uszy

Czas zabiegu: około 2 godz.

Otoplastyka to chirurgiczna procedura plastyczna, która ma na celu korekcję kształtu, rozmiaru lub położenia małżowin usznych. Często wykorzystuje się ją do poprawy wyglądu uszu odstających.

W gabinetach Juwena oferujemy dwie różne metody otoplastyki, które stosujemy w zależności od wskazań, budowy małżowiny usznej oraz potrzeb pacjenta:

Chirurgiczna korekcja uszu
Korekcja uszu nićmi

CHIRURGICZNA KOREKCJA USZU

Chirurgiczna korekcja do niedawna stosowana była niemal wyłącznie w przypadkach odstających uszu. Dzisiaj obejmuje znacznie szerszy wachlarz wskazań, umożliwiając precyzyjne dopasowanie kształtu i proporcji uszu do struktury twarzy. Podczas tego zabiegu, należącego do najkrótszych zabiegów w obszarze chirurgii plastycznej, możemy skutecznie modelować kształt uszu w dowolnym wymiarze i kierunku.

Problemem, z którym Pacjenci zwracają się do nas najczęściej, pozostają odstające małżowiny uszne. Chirurgiczna korekcja pozwala skutecznie rozwiązać problem, nadając uszom oczekiwany kształt, a Pacjentom pomaga odzyskać pewność siebie.

Gdy problem dotyczy nie tylko odstających uszu, ale również ich rozmiaru, możliwe jest zmniejszenie uszu lub nawet całkowita rekonstrukcja małżowiny usznej w przypadku jej niedorozwoju lub uszkodzenia w wyniku urazu.

Procedura chirurgicznej korekcji uszu polega na usunięciu fragmentu skóry, plastyce chrząstki, zdefiniowaniu kształtu małżowiny usznej i nadaniu jej pożądanego kąta przylegania do czaszki.

 

 

EFEKTY

KOREKCJA USZU NIĆMI

Alternatywa dla chirurgicznej korekty uszu. Zabieg wykonywany jest przy użyciu nici, które zapewniają efekt liftingujący, poprawiając kąt przylegania małżowiny do głowy.

Korekta uszu nićmi cieszy się coraz większą popularnością, być może dlatego, że daje natychmiastowy stały efekt. Zabieg korekcji odstających uszu za pomocą nici nie wymaga długiej rekonwalescencji, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

W porównaniu do tradycyjnej operacji chirurgicznej jest to mało inwazyjna metoda.   Lekarz modeluje ucho za pomocą bardzo cienkiej, niewidocznej pod skórą gładkiej nici chirurgicznej.

Nici wprowadza się w znieczuleniu miejscowym zwykle poprzez 3 punkty wkłucia – i prowadzi je w taki sposób, aby „przyciągnąć” małżowinę uszną do głowy. Zabieg nie jest bolesny, a sam moment nakłucia bywa porównywany do przekłucia ucha i włożenia kolczyka.

 

KWALIFIKACJA DO ZABIEGU

Przed zabiegiem bardzo ważna jest kwalifikacja pacjenta, ponieważ korekcji uszu za pomocą nici nie można wykonać u każdej osoby. Podczas wizyty lekarz indywidualnie kwalifikuje Pacjenta oraz wyjaśnia jakich efektów możemy się spodziewać.

 

Zabieg jest dedykowany Pacjentom:

 • którzy zmagają się z kompleksem odstających uszu ale są zadowoleni z ich kształtu oraz rozmiaru, i szukają mniej inwazyjnego rozwiązania problemu;
 • u których chrząstka jest bardzo plastyczna i podatna na zmianę kształtu.

 

NATYCHMIASTOWY EFEKT

Efekty zabiegu są trwałe i widoczne natychmiast.  Są to nici cienkie, stałe, nierozpuszczalne.

Rozwiązanie to polecamy szczególnie osobom, którym zależy na krótkim okresie rekonwalescencji, nie wymagającym długotrwałego noszenia opatrunku.

PRZECIWWSKAZANIA

 • nieodpowiedni wyjściowy kształt uszu,
 • wcześniejszy zabieg korekcji uszu
 • choroby autoimmunologiczne,
 • kolagenoza,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych (wymagane ich odstawienie)
 • stany zapalne w miejscach planowanego zabiegu,
 • infekcje skórne małżowiny usznej,
 • tendencja do przerostu i bliznowacenia,
 • wiek poniżej 12 lat
 • choroby nowotworowe
 • ciąża i karmienie piersią

REKONWALESCENCJA SKRÓCONA DO MINIMUM

Okres rekonwalescencji jest skrócony do minimum – bezpośrednio po zabiegu pacjent wraca do normalnego funkcjonowania i codziennych zajęć.

Do 3 dni po zabiegu zaleca się noszenie elastycznej opaski. Przez kolejne 2 tygodnie wystarczy stosować zwykłą (materiałową) opaskę na uszy na noc oraz zimne okłady.

Ból w okolicach uszu może utrzymywać się przez kilka dni, dlatego też stosuje się leki przeciwbólowe.

Zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym – Pacjent wraca do domu.

Umów się na zabieg!

Zarezerwuj termin dzwoniąc pod numer 32 787 71 71

lub wypełnij poniższy formularz

  Zapoznałam(-em) się z Informacjami na temat przetwarzania danych osobowych w gabinetach Juwena