fbpx

Trichologia

Trichologia jest działem dermatologii, zajmującym się ANALIZĄ, DIAGNOZĄ i LECZENIEM chorób w obrębie owłosionej skóry głowy.

Każdy dermatolog zna i rozumie problemy skóry, także owłosionej na głowie. Zadaniem dermatologa jest wykrycie przyczyny, określenie metody leczenia i na etapie końcowym podtrzymanie uzyskanego efektu przy pomocy dostępnych metod, które oferuje współczesna medycyna estetyczna. Na rynku stosunkowo od niedawna pojawiło się wielu „trichologów”. Są to najczęściej fryzjerzy bądź kosmetyczki. Niestety często po 1-dnio dniowym kursie poświęconym tematyce włosów. W naszych gabinetach konsultację trichologiczną przeprowadza lekarz dermatolog, co daje naszym pacjentom gwarancję postawienia medycznej diagnozy i rozpoczęcia pełnego leczenia.

1.BADANIA DIAGNOSTYCZNE

TRICHOSKOPIA

Podczas badania lekarz ocenia stan skóry głowy, opuszki oraz łodygi włosów. Dzięki trichoskopii możemy systematycznie kontrolować przebieg całej kuracji. To nieinwazyjna, całkowicie bezbolesna i bezpieczna metoda diagnostyczna. Dzięki temu możemy m.in. zaobserwować:

  • czy skóra głowy jest zanieczyszczona, czy występuje warstwa krystalizacji
  • czy gruczoły łojowe i potowe pracują prawidłowo
  • w jakim stanie są naczynia krwionośne na skórze głowy
  • w jakim stanie jest skóra (cienka, gruba, podrażniona, sucha, łuszcząca się, itp.)
  • w jakim stanie są włosy i ich opuszki (potocznie zwane „cebulkami”)
  • w jakim stopniu włosy uległy przerzedzeniu
  • czy występuje miniaturyzacja mieszków włosowych
  • jaka jest kondycja mieszków włosowych

Obraz widziany w trakcie trichoskopii

TRICHODIAGRAM

W czasie swojego wzrostu włos przechodzi kilka faz, które trwają kilka-kilkadziesiąt tygodni. W cyklu wzrostu włosa wyróżnia się włosy anagenowe, katagenowe i telogenowe. Włosy wyrwane z różnych okolic powinny znajdować się w różnych fazach wzrostu w odpowiednich proporcjach, których zaburzenie wskazuje, z jakim stanem chorobowym mamy do czynienia. Trichodiagramu NIE MOŻNA wykonać z włosów które same wypadły, gdyż w normalnych warunkach wypadają tylko włosy telogenowe. W związku z tym próbkę włosów musi pobrać lekarz.

 

Wykonując trichodiagram pobiera się 10 włosów. Przy użyciu dermatoskopu lekarz określa z jakiej fazy cyklu wzrostu jest dany korzeń włosa. Pozwala to w szybki sposób określić stosunek włosów rosnących do spoczynkowych.

 

Lekarz może zlecić również dodatkowe badania na podstawie wywiadu.

2.DIAGNOZA

ŁYSIENIE TELOGENOWE

Łysienie telogenowe polega na ogólnym, równomiernym przerzedzeniu włosów na całym obszarze skóry głowy. Przeważnie jest poprzedzone zmianą strukturalną włosa, co obserwujemy jako ich zmatowienie, łamliwość, ogólne osłabienie. Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że w łysieniu telgoegowym nie dochodzi do całkowitego lub miejscowego wyłysienia, a terapie dają bardzo skuteczne rezultaty.

ŁYSIENIE ANDROGENOWE

Łysienie androgenowe polega niestety na nierównomiernym i całkowitym miejscowym łysieniu, które obserwujemy głównie u mężczyzn w postaci zakoli na skórze głowy. W większości przypadków (ok.75%) łysienie to ma podstawy genetyczne, a terapia polega na hamowaniu postępu choroby, co oznacza, że należy zgłosić się do lekarza, kiedy tylko pojawią się pierwsze, niepokojące sygnały, które można zaobserwować nawet w okresie nastoletnim. Pierwszym symptomem jest cofnięcie linii owłosienia ku tyłowi, czyli niejako “powiększenie” czoła.

3.JAK LECZYMY?

ELEKTROSTYMULACJA

Jonoforeza polega na zastosowaniu prądu elektrycznego o bardzo niskim natężeniu. Celem jest pobudzenie receptorów znajdujących się w tkance podskórnej  do aktywności, przez co preparaty lecznicze wprowadzane są z większą skutecznością.

 

w prezencie do konsultacji trichologicznej, karboksyterapii lub mezoterapii skóry głowy

KARBOKSYTERAPIA

Miejscowa aplikacja dwutlenku węgla stymuluje skórę głowy do procesu powstawania nowych naczyń, przez co zwiększa dotlenienie mieszków włosowych. Zastosowanie karboksyterapii przed mezoterapią dodatkowo powoduje lepsze przenikanie substancji aktywnych

MEZOTERAPIA

koktajle biowitaminowe • osocze bogatopłytkowe PRP • osocze z komórkami macierzystymi CGF GENTLEMAN • Dr.CYJ

Regularne zabiegi mezoterapii skutkują zahamowaniem wypadania włosów i pomagają w ich odroście. Ponadto mezoterapia powoduje rewitalizację skóry, stymulując naturalne właściwości regenerujące. Może być stosowana w przypadku wypadania lub przerzedzenia włosów oraz profilaktycznie.

NOWOŚĆ! Dr.CYJ

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. Prace na tym preparatem trwały ponad 10 lat – ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 rewolucyjnych peptydówi kwasu hialuronowego.

Umów się na zabieg!

Zarezerwuj termin dzwoniąc pod numer 32 787 71 71

lub wypełnij poniższy formularz

    Zapoznałam(-em) się z Informacjami na temat przetwarzania danych osobowych w gabinetach Juwena