fbpx

5 dni… i kilka lat mniej

Tego lata spróbuj czegoś wyjątkowego. PROLON – 5-dniowa dieta imitująca głodówkę zmieni w Twoim życiu dużo więcej niż cyferki na wskaźniku wagi.

COŚ WIĘCEJ NIŻ DIETA

W historii poszukiwań eliksiru młodości i we wspomnieniach entuzjastów zdrowego stylu życia wielokrotnie przewija się wątek dobroczynnego działania głodówek – czy to ścisłych, czy polegających na spożywaniu określonej, niewielkiej ilości kalorii przez kilka dni. Dopiero kilkanaście lat temu grupa naukowców z Instytutu Długowieczności przeprowadziła badania mające zweryfikować wpływ głodówek na stan organizmu. Wyniki były zaskakujące. Okazało się, że kilkudniowa dieta imitująca głodówkę, powtarzana co miesiąc, poprawia stan zdrowia i to na wielu płaszczyznach – reguluje poziom wskaźników związanych z procesem starzenia takich, jak np. cholesterol, glukoza na czczo, procesy zapalne, ograniczając w ten sposób ryzyko zachorowania na nowotwory, cukrzycę, choroby serca i inne związane z wiekiem dolegliwości.

Dalsze badania pokazały, że powtarzana 5-dniowa dieta stymuluje samonaprawę oraz usuwanie starzejących się i uszkodzonych komórek, działając na organizm odmładzająco. Wreszcie – co już najmniej zaskakujące – ten rodzaj diety pomaga w skutecznym zrzuceniu zbędnych kilogramów.

TAK POWSTAŁ PROLON

Wyniki badań zainspirowały naukowców do stworzenia PROLONU – 5-dniowego programu żywieniowego, który silnie stymuluje procesy regeneracyjne i odmładzające, a zarazem jest najszybszym sposobem na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej (przede wszystkim z brzucha), bez utraty masy mięśniowej ciała. PROLON to pełnowartościowe posiłki dostarczane w 5 pudełkach (po jednym na każdy dzień), w których znajdują się batoniki energetyczne, zupy, różnorodne przekąski, napoje i suplementy.